“Bana Ünlüler Adası’nı teklif ettiler ama hayır dedim”

Actinopteri

New member
“Bana Ünlüler Adası gibi korkunç şeyler sunuyorlar. Bana sorduklarında, ‘neden bana soruyorsun?’ Ilenia Pastorelli’nin annesini oynadığım Giorgio Amato’nun filminde küçük bir rolü yeni bitirdim (“Kararsız damat”, 29 Haziran’da vizyona girecek, ed.) Bunu yaptım çünkü filmlerde yer almayı seviyorum. hala buna inanan ve deneyen biri. Beğendiğiniz, umut ettiğiniz yerde. Bugün İtalya’da bu yok, bunu söylediğim için üzgünüm ama biz çok orijinal değiliz”. Ornella Muti, konuk olduğu Filming Italy Sardegna Festivali’nde Yaşam Boyu Başarı ödülü almak için muhabirlere konuşuyor ve İtalyan sinemasına pek de iç açıcı olmayan bir analiz yapıyor: “Televizyonda çok film izliyorum. yabancı filmlere kıyasla: İtalyan filmlerinde aynı karelerle bile kelimesi kelimesine yeniden önerilen Fransız filmlerinde harika hikayeler görüyorum. Bugün böyle, çok zor”.

Aktrisin oynamak istediği roller hakkında, “Benim için de bir kafa karışıklığı var – diye açıklıyor- Kendimi tanımıyorum, belirli bir sinema türünden geliyorum, set ustaları Monicelli, Ferreri, Citto Maselli, Scola, Verdone, Nuti, Şanslı olduğumu söylemeliyim.Yani bugün ben de biraz yer değiştirdim, sersemledim.O kadar ki bazen tiyatro yapmayı tercih ediyorum, eğer artık tercih edeceğim bir yer yoksa bir festivalde sohbet edin ve iyi yaptığım şeyi mahvetmeyin”. Ve açıklıyor: “Bana Ünlüler Adası gibi korkunç şeyler sunuyorlar. Bana ‘neden soruyorsun?’ , ama bunlar tuzak: Kendi düşünce tarzıma uymayan seçimler yapmıyorum.” Oyuncuya yapılan teklifler arasında “Yıldızlarla Dans Etmek” de (“Milly ile harika bir ilişkim var ama ben bu işler için yaratılmadım”). Bunun yerine Sanremo bunu yapmayı seçti. “Farklıydı, ben oradaydım. Ama benim hakkımda hiçbir şey bilmeyen, paleti yükselten bir beyefendi tarafından yargılanmam gerekirse, evde kalmayı tercih ederim.” (muhabir Ilaria Floris’ten)