“Ben Cristina Kirchner'i öldürmek istedim, Brenda da onun öldüğünü görmek istedi”

Actinopteri

New member
Fernando Sabag Montiel Bunu Salı günü Cristina Kirchner'e yapılan saldırıyla ilgili duruşmada açıkladı ve eski ortağı Brenda Uliarte'yi cinayet teşebbüsünden ayırmaya çalıştı. “Cristina'yı öldürmek istedim”yargıçlar önünde cezaya çarptırıldı ve Uliarte'nin eski başkanı ölü görmek istediğine ancak ona saldırı planına katılmadığına dair güvence verdi.

Mahkeme önünde “Brenda Uliarte anın seyircisi olmak istiyordu” diyen Uliarte, “Dr. Kirchner'in yolsuzluk yaptığını, hırsızlık yaptığını ve topluma zarar verdiğini” belirterek “eski başkanın öldüğünü görmek” istediğini de ileri sürdü.

“Ben onu öldürmek istedim ve o (Brenda için) benim ölmemi istedi. Ama ben hiçbir zaman ondan bunu yapmasını istemedim, talimat vermedim, 'sen yap' diye silahı da vermedim. “O anın katılımcısından çok izleyicisi olmayı istiyordu” dedi.

Federal Sözlü Mahkeme 6 (TOF 6), Sabag Montiel, Uliarte ve Nicolás Carrizo'yu yargılar. Cinayete teşebbüsle suçlanıyorlar. Cristina Kirchner'a karşı. Aralarında eski başkan ve başkan yardımcısının da çağrılmasının talep edildiği 230 tanığın yer aldığı liste kabul edildi, ancak şikayette aranan ve duruşma savcısı Gabriela Baigún'un desteklediği iddia edilen siyasi saik, soruşturmanın bir parçası olmayacak. suçlamalar.

Sabag Montiel ayrıca dönemin başkan yardımcısına saldırmanın “kişisel” nedenlerinden de bahsetti. Sunumunda Cristina'yı “yozlaşmış” olarak nitelendirdi ve Haberi sorguladı.

“Kişisel olmanın ötesinde, bu, benim Haberin birçok başarısızlığının sonucu ya da etkeni olduğum gerçeğiyle ilgili olan kamu çıkarını ilgilendiren bir şeydir. Buradayım çünkü Arjantin Haberinin bir kısmı çalışmıyor, bu yüzden bir belge taşıdım. Başkalarının yapmadığı şeylerin bedelini gerçekten ödemeye çalıştığım sırt çantasına ve ayrıca Cristina Fernández de Kirchner adlı kişi hakkında da şunu ekleyin: o yozlaşmış, çalıyor, topluma zarar veriyor ve buna gerek olmadığı bilinen diğer konular. Çünkü çarşamba günü sanık “Çoğu insan benimle aynı şeyleri hissediyor” dedi.

Video

Sabag Montiel, eski ortağı Brenda Uliarte'yi cinayet teşebbüsünden ayırmaya çalıştı.

Başka bir bölümde de aynı çizgide devam etti. “Herkes bunun nedenini farklı bir şekilde açıklayacak. Temelde tüm gerekçeler aynı sonuçla sonuçlanacak: Onu birçok şeyden dolayı öldürmek istedi, çünkü o bir hırsızdı, bir katildi ve Arjantin'i enflasyona sürüklemişti. Ekonomik durumu iyi bir insan olmaktan içki satıcısı olmaya başladığımda kendimi aşağılanmış hissettim” dedi.

Brenda Uliarte ile ilişki ve Nicolás Carrizo ile bağlantı

“Burada farklılaştırılması gereken şey, Carrizo'nun şirkete dahil edilmesinde soruşturma aşamasında değil, yargılama aşamasında bir farklılık olduğunun anlaşılması, davanın iki önemli kolda kopmasıdır. Çarpıtılmıştı ve delil uygulamaları vardı. bunun kanıtlanması gerekiyor” dedi genç adam açıklamasının başında.

Sabag Montiel'e göre Carrizo ile ilişkisi “Kısa, geçici ve kısaydı”. “Onunla bir partide tanıştım ve sadece dört ya da beş aydır bir ilişkimiz vardı ve sadece iş nedeniyle” dedi.

Ayrıca kendi işine de daldı Uliarte ile bağlantı: Yakın zamanda yaşandığını, “ciddi bir kur yapma olarak kabul edilemeyeceğini” ve siyasi düşüncesi nedeniyle farklılıklara işaret ettiğini söyledi.

Sabag Montiel, Cristina Kirchner'e yönelik suikast girişimiyle ilgili duruşmada pankart tutuyor. Reuters'in Fotoğrafı

“Uliarte ile ilişkimiz 7 yıl öncesine dayanıyor, her ne kadar menfaat sahibi arkadaş olsak da, ilişkimiz saldırıdan bir ay önce başlamıştı. Bu hem onun hem de benim açımdan ciddi bir flört olarak kabul edilemezdi. Siyasi çıkarlarımızı hiçbir zaman paylaşmadık. Yani son kez saldırıyı gerçekleştiriyordu. “Özgürlükçülere karşı bir tutumu var, apolitik olduğumu açıklığa kavuşturmak istiyorum.” dedi Sabag Montiel.

Ve şunu ekledi: “Saldırıyı yapmamın temelinde Kirchnerizm'e karşı bir kesimde yer almamla hiçbir ilgisi yok; daha ziyade apolitik statümü koruyorum ve bunu sürdürmeye devam edeceğim, bunun bir apolitik olmaktan ziyade kişisel bir tonu var. Birisine fayda sağlayabilecek son.” siyasi sektör”.

Uliarte hakkında konuşmaya devam etti. “Nereye gitmek istediğime dair sadece fikirlerimi dinledi ama ne yapmak istediğimden pek emin değildi. İnsanların yanında iyi görünmeyi bir çocuk oyunu ya da bir cesaret gösterisi olarak gördü, bir şey olarak değil.” ciddi.” Ve her ne kadar bu durumu karmaşıklaştırsa da, bir bakıma hayatlarımızı karmaşıklaştırabileceğimizi söylemenin gerçekçi bir yanı yoktu. Bunun ondan çıkmasını isterdim. Sanırım sonuçları ve sonuçları ölçemedi. Sonuçları ciddidir'' dedi.

Daha sonra kendisini Federal Devrim grubunu sınıflandırdığı gibi “özgürlükçü” veya “makrista” olarak tanımlamadığını vurguladı.