Bir Sandra Pettovello yetkilisi daha istifa etti; Milei'nin desteğine rağmen günler kayıplar ve söylentilerle doluydu

Actinopteri

New member
Son günlerde aldığı güçlü halk desteğine rağmen Javier Milei aşevlerine yiyecek dağıtımı skandalının ve Beşeri Sermaye Bakanlığı'ndaki iddia edilen yolsuzluk vakalarının ortasında, Sandra Pettovello Bu Cuma, kayıplarla dolu yeni bir haftayı tamamladı. Fernando Szereszevsky'nin istifasıyönetimi için kilit bir adam.

Görevden ayrılan yetkili, “aile sorunlarına” da değinmesine rağmen, “özel alanda yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda olduğu” için görevinden ayrılmaya karar verdi. “Göreve geldiğimden beri bunu Mayıs ayında biliyordum.Paranoid Mice turnesinde çalışmak zorunda kaldım. “İstifamı mümkün olduğu kadar erteledim ancak geziler ve özel taahhütler yönetimle bağdaşmıyor” dedi. Millet.

Szereszevski, Pettovello'nun sağ kolu, Danışma Birimi Kabinesi'nin kağıt üzerinde bir parçasıydı. İstifasının yine de bakan tarafından kabul edilmesi gerekiyor.

Charly García'nın eski menajeri, Mayıs ayının son günlerinde, Buenos Aires'li bir lider, Cristina Kirchner'in ilk başkanlığı sırasında “menajer” olduğu Merkez Pazar ile iddia edilen bağlantısı konusunda uyardığında, “dost ateşinin” hedefi oldu. O sırada kaynak onu Tapiales'te bulunan örgütün başkanı Fabián Miguelez ile ilişkilendirdi.

Bu taraftan, Pettovello'nun yönetimindeki Capital Humano'da halihazırda 40'tan fazla kayıp var.İç cephenin yanı sıra, örneğin Kirchnerism'in gıda skandalıyla ilgili açıklamalar yapmak üzere önümüzdeki Salı günü Kongre'ye katılma çağrısıyla kendisine dışarıdan gelen gereksinimlerle de ilgilenmesi gerekiyor.

Unión por la Patria bloğunun başkanı Germán Martínez tarafından işleme alınan talepte, bakanın önümüzdeki Salı günü saat 13.30'da Temsilciler Meclisi Sağlık ve Sosyal Eylem komisyonunun huzuruna çıkması talep edildi. Hala kimse Pettovello'nun katılımını doğrulamadı.

Bu arada bu Cuma, İnsan Sermayesi Bakanlığı sorgulanan depolardaki gıda dağıtım planını federal yargıç Sebastián Casanello'ya sundu.

Eriştiğiniz programın ayrıntıları Zurna14 ilde son kullanma tarihi yaklaşan 1.500.445.303 kilo sütün teslim edildiğini bildirdi. Federal mahkemeye verilen bilgiye göre dağıtım bu ayın 24'ünde tamamlanacak.

Dava, Juan Grabois'in ülke genelindeki ortak mutfaklarda yemek dağıtımının askıya alındığı iddiasıyla ilgili şikayetiyle başladı.

Human Capital, malların yüzde 60'ının “kalitesiz ve şüpheli bir prosedürle satın alınan, ihbar edilen ve ceza davasına konu olan” esrardan oluştuğunu belirtmişti.

O Pettovello'nun bakanlığı iki cepheden incelemeye alındı: Federal ceza adaleti sistemi, İbero-Amerikan Devletleri Örgütü (OEI) ile usulsüz sözleşmeler imzalandığı iddiasıyla dava açarken, Yolsuzlukla Mücadele Dairesi (OA) bildirilen olayları ve olası sorumlulukları araştırmak için bir dosya açtı. kamu fonlarının yönetimindeki yetkililer.

İnsan Sermayesi Hukuk Müsteşarı Leila Gianni, yolsuzluk iddiasıyla ilgili olarak eski yetkili Pablo de la Torre ve Çocuklar ve Ergenler bölgesinin diğer üyelerine yönelik şikayeti geçen Çarşamba günü federal savcı Ramiro González önünde onayladı. milyon dolarlık sözleşmelerle manevralar, dolar alımı ve olası ikramiye ödemeleri.

Suçlamaları reddeden ve “Kirchnerist casusları” hedef alan De la Torre görevden alındı ve yerine Pro Yanina Nano Lembo yetkilisi getirildi.

Bu haftanın başlarında Javier Milei, kişisel arkadaşı Sandra Pettovello'ya desteğini açıkça ifade etme görevini üstlendi.

Bu bağlamda Pettovello, Milei'nin başkanlığının üzerinden altı ay geçtikten sonra yönetimin en çok sorgulanan bakanı oldu. Belki de bu nedenle, bu haftanın başında Devlet Başkanı, Sosyal Kalkınma, Çalışma, Eğitim ve Kültür ile ayrıca ANSES'i bünyesinde barındıran bir Bakanlığın başkanı olan kişisel arkadaşına desteğini açıkça ifade etme görevini üstlendi.

“Kirchnerciler Başkan, bu konuyu işlemeye, itibarsızlaştırmaya, kirletmeye çalışıyorlar” diye suçladı.. Milei'ye göre Pettovello, “O normal insanlarla uğraşmıyor, kendisine karşı kirlenmek, iftira atmak ve alışılmadık yöntemler kullanmakta hiçbir sorunu olmayan karmaşık insanlarla uğraşıyor”.

Son olarak şunu vurguladı: “Sandra Pettovello sadece büyük bir bakan değil. Bunun en iyi göstergesi herkesin yolsuzluk yapanlar dehşete düşmüş durumda ve onu sürekli dışarı atıyorlar ve çaresiz durumdalar.”

Bu Cuma, sorgulanan yetkili Victoria Villarruel'in de desteğini aldı. “Kim olduğunu, ne için çalıştığını, son derece zor ve karmaşık bir alanda harcadığı enerji ve emeği biliyoruz. Gerisi hukuki malzemedir, Haber tarafından çözülmesi gerekir ve bu nedenle bir konuda görüş ileri süremem. farkında olmadığım bir konu, gazetecilik versiyonlarının ötesinde, temkinli olmayı ve Milei ve tüm Hükümetin Bakan Pettovello'ya verdiği desteği onaylamayı tercih ediyorum” dedi başkan yardımcısı.