Cristina, Macri ve Alberto F. ile çalışan ve Pettovello'nun bakanlığında güç kazanan yetkili Leila Gianni kimdir?

Actinopteri

New member
Onu yakından tanıyan biri şöyle özetliyor: “Onun yetenekli bir maden olduğu çok açık. Dikkat ederseniz ilk toplantılarda ses bile çıkarmadı ve şimdi onun İnsan Sermayesi Sekreteri olma ihtimali konuşuluyor.” Leila Florence Gianni işlevler açısından fil gibi bir bakanlık içindeki milista yönetiminin başlangıcında ve bu zaten Bir dönemden kısa bir sürede 15 birinci ve ikinci basamak yetkilisini yok etti.

Gianni kesinlikle özgürlükçü evrende bir yeniliktir, özellikle de son beş başkanlık döneminde farklı görevlerde bulunan, son on beş yılda kamu yönetimindeki bukalemun kariyeri ta ki Sandra Pettovello başkanlığındaki bakanlıkta Hukuk Müsteşarı olana kadar. Sonuçta Pablo de la Torre'nin boş bıraktığı pozisyon için o seçilmeyecekti ama İnsan Sermayesi içinde muazzam bir nüfuz gücüne sahip.

Daha önce, 2008'den 2011'e kadar Cristina Kirchner'in ilk döneminde ANSeS'te hukuk danışmanı olarak görev yapmıştı; 2015 yılına kadar Çevre Bakanlığı idari analisti, eski cumhurbaşkanının ikinci döneminde; Mauricio Macri'nin başkanlığının dört yılında Çevre alanında da hukuk danışmanı; 2020-2023 yılları arasında Alberto Fernández ile birlikte Uluslararası İnsan Haklarını Teşvik Merkezi'nde Hukuk İşleri Koordinatörü ve ardından Sosyal Kalkınma Bakanlığı bünyesinde Çevre Projeleri Direktörü olarak görev yaptı.

39 yaşında avukat Gianni, geçtiğimiz haftalarda geçmiş yönetim sırasındaki usulsüzlüklerle ilgili bir dizi şikayeti öne sürerek gündeme geldi., adli işlemlerde olanlar. Human Capital Legal'in başkanı olarak aynı zamanda talimat veren kişidir. Pablo de la Torre'ye karşı iç soruşturma İbero-Amerikan Devletleri Örgütü (OEI) ile yapılan bir anlaşma yoluyla gerçekleştirilen işe alımlardaki usulsüzlükler için.

Son saatlerde çaldı Çocuk, Ergen ve Aile Sekreterliğine aday olarak Şu ana kadar De la Torre yönetiyordu ama hükümet kaynakları bunu en aza indirdi. Bu Pazartesi günü Resmi Gazete aracılığıyla Pettovello, görevine De la Torre'nin yönetiminden gelen bir müsteşar atadı ve De la Torre'nin böbreğinin dört yetkilisinin sözleşmelerini sınırladı: Sosyal Politikalar Müsteşarı Héctor Calvente; Bölgesel Politikalar ve İnsani Gelişme Müsteşarı Lucía Raskovsky; Acil Durum ulusal müdürü Esteban Bosch; ve Sosyal Ekonominin Geliştirilmesine Yönelik Mikrokredi Teşvik Programı koordinatörü Fernando de la Cruz Molina Pico.

🇦🇷
Eski Peronist yetkili Leila Gianni, Milei'yi gördüğü için artık onunla gittiğini açıklıyor:

“Massa beni tiksindiriyor ve Cristina bir yalancı.” pic.twitter.com/IvosTmEx7O

— Bağlam Dışı İlerlemecilik (@OOCprogresismo2) 31 Mayıs 2024
Massa'nın adaylığı askerlikten “görmeye” doğru gidiyor

Kendisiyle yapılan son röportajlarda Leila Gianni, Kirchnerizm'deki geçmişini gizlemiyor ancak Peronist hareket içindeki en yakın faaliyetinden bahsetmekten kaçınıyor; sadece sekiz ay önce, Sergio Massa'nın başkanlık kampanyasının ortasında, Peronist hareketin bir üyesiydi. adaylığını sosyal ağlar aracılığıyla duyurdu.

Geçen 9 Ekim Destek gönderisiyle birlikte Massa'nın bir fotoğrafını tweetledi: “Tanrı için hiçbir şey imkansız değildir. Luján'ın Bakiresi yanınızdayken, gelecekteki Başkan. Güç, yol arkadaşı Sergio Massa”. Yayın artık yalnızca Mayıs ayından bu yana hem Instagram'da hem de eski Twitter olan X'te kayıtları gösteren ağlarında görünmüyor. Fotoğrafı Juan Domingo Perón'un biyografisini okurken de görünmüyor.

Özgürlükçü flamalarla birlikte yazdığı bir raporda, “2012 yılında ulusal devlette başladım, en alttan başladım, çok mütevazı bir aileden geliyorum, ailemin ilk nesil üniversite öğrencisiyim” dedi. Milei hükümetine katılma kararının nedeni “gördüm”. Orada “Massa beni tiksindiriyor” dedi, Cristina'yı “Arjantin halkına yalancı ve zalim” olarak nitelendirdi ve hissettiğini söyledi. Pettovello ve Karina Milei'ye “büyük hayranlık”.

Leila Gianni'nin geçen 9 Ekim'de Sergio Massa'yı başkan olarak desteklediği sırada ağlarda yer alan bir gönderisi.

Bu pazartesi, Gianni, LN+ ile yaptığı röportajda medya baskınına devam etti. Sebastián Casanello hakkında “Militan yargıçların bize bir kamu politikasını nasıl tasarlayıp uygulayacağımızı söylemelerine izin vermeyeceğiz” dedi. Binlerce ton yiyeceğin neden Villa Martelli'deki bir depoda saklandığını araştıran sosyal lider Juan Grabois tarafından başlatılan davaya atıfta bulunuluyor. Dönüşen özgürlükçü yetkili, “O depoda son kullanma tarihi geçmiş yiyecek yoktu, bunun yerine son kullanma tarihi geçmek üzere olan yiyecek vardı” diye ekledi.

“Juan Grabois'in o yemeği dağıtma konusunda endişelendiğini mi düşünüyorsunuz? Daha önceki yönetimlerde o yiyecekle yaptıkları tek şey en savunmasız olanlara baskı yapmaktı. İnsanları kullanıp karşılığında yürümeye zorlamaları çok iğrenç ve acı verici. bir torba yiyecekten,” dedi Gianni.