Danza, Compagnia Cantiere, 22 Temmuz’da ilk kez Monteplulciano’da doğdu.

Actinopteri

New member
İtalya’da ilk kez farklı dans okullarından yetenekleri bir araya getiren yenilikçi bir proje olan Compagnia Cantiere Danza doğdu. Yaşları 16 ila 19 arasında olan ve halen eğitimde olan sekiz genç, 20 Mayıs’ta Montepulciano’daki (Siena) Teatro Poliziano’da gerçekleştirilen isabetli bir seçme gününden sonra seçildi ve belirlendi. Andrea Cheldi, Virginia D’Ancona, Giacomo Greco, Paolo Giovanni Grosso, Denise Martignon, Ester Papini, Vittoria Pennacchini ve Tommaso Ruggeri tarafından kurulan ve bir sonraki 48. Cantiere’de ilk kez sahneye çıkacak olan bu genç şirketin yaratılması için enerji ve coşku Internazionale d’Arte .

‘Aklın Yansımaları’ başlıklı koreografi, Hamburg Balesi Silvia Azzoni ve Oleksandr Ryabko’nun yıldızları tarafından yorumlanacak ve John Neumeier ile on yıllık deneyimin ardından İtalya’daki ilk çıkışını bir film için yapacak olan Slovak Kristina Paulin tarafından imzalanacak. gösterinin ortak yapımcılığını üstlendiği Bolzano Danza Festivali kapsamında ilk kez 22 Temmuz ve 25 Temmuz tarihlerinde Piazza Grande’de sunulacak olan bütün bir akşam boyunca çalışın. Topluluğun genç dansçıları, Marco Mandolini ve Elisabetta Fornaresio’nun kemanları, Roberto Mendolicchio’nun viyola ve Elisabetta Branca’nın çellolarıyla Bolzano ve Trento Haydn Orkestrası’nın solistleri tarafından destekleniyor.

Bu nedenle, projenin yaratıcısı Azzurra Di Meco’nun sanatsal koordinasyonu, yerleşik profesyoneller ve yeni nesiller arasında karşılaştırmayı destekleyen bir ‘gemi inşası’ projesini teşvik ediyor. Sanatsal rezidans, Cantiere Internazionale d’Arte’nin istikrarlı bir yapısını inşa etme iddialı hedefiyle Temmuz ayında tamamlanacak. Muhtemelen birkaç yıl içinde uluslararası tiyatrolar ve şirketler tarafından işe alınacak dansçıları görmenin mümkün olacağı taze ve canlı bir topluluk.

“Aklın yansımaları”, bu farklı kişilikler arasındaki manyetik karşılaşmadan doğar. “Canlı müzisyenler ve genç dansçılarla çalışma fikrini hemen beğendim. Hem dansçılar hem de benim için harika bir fırsat – diye açıklıyor Kristina Paulin – çünkü ikimizin de birbirimizden çok şey öğrenebileceğimize inanıyorum. Ben Bu projenin bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum çünkü gelecek nesil dansçıları yetiştirmenin özünde dans sanatını beslemek anlamına geldiğine inanıyorum”. İngiliz Ulusal Bale Okulu’ndaki önemli bir komisyondan yeni çıkmış ve Avrupa opera evleri ve festivallerinde zaten tanınan Kristina Paulin, klasik bir hareket dilinden daha akıcı ve çağdaş bir niteliğe geçerek, ağırlıklı olarak anlatısal bir yapı geliştiriyor.

‘Aklın yansımaları’, Wolfgang Amadeus Mozart’ın kişisel hikayesinden esinlenerek, besteci Carl Maria Weber’in kuzeni olan eşi Constanze ile duygusal ilişkisinin en mahrem ve gizli yönüne de değiniyor. Bu nedenle zorluk, bir dehanın zihnini ilham, müzik, notalar, tutkular, korkular ve hastalıklarla dolu bir yaşam içinde bir tür yolculuk yoluyla tasvir etmektir. “Özellikle, karısıyla çok güçlü ve dünyevi ama aynı zamanda çok ruhani ve kırılgan ilişkisinden başlayarak, koreografi, gerçek dünyadan Salzburg müzisyeninin zihnindeki daha ‘gerçeküstü’ boyutu geçerek geçişin altını çiziyor – açıklıyor. koreograf – Mozart her zaman en sevdiğim bestecilerden biri olmuştur ve onun harika müziklerinin çoğunu kreasyonlarım için kullandım”.

“Son nefesine kadar onu takip eden ve onunla ilgilenen Constanze’ye şefkatle aşıktı – ve ekliyor – Biyografisini okudum ve kendimi, onun anlarını karıştırarak adamı ve duygularını ortaya çıkaracak bir yaratıma adamak istedim. özellikle son derece güzel yıllarda notalar ve senfonik sayfalar yazdığı son yıllarda böylesine yoğun bir yaşam”. Tüm yaratımın müzikal seçimi, iki dramaturjik düzey arasındaki ikiliği yansıtır. Philip Glass’ın besteleri soyut ve gerçeküstü kısma, gelip geçici anılara yaklaşırken, Mozart’ın müziği koreografinin gerçeğe en yakın kısımlarına dayanıyor. Tıpkı bedenlerde olduğu gibi. İki konuk, kahramanların rolüne emanet edilirken, genç dansçılardan oluşan topluluk, hareketlerde anlatımın daha seyrek ve soyut boyutunu yansıtıyor.