Eski asistan De Niro’nun suçlamaları mahkemeye çıktı

Actinopteri

New member
Robert De Niro, kendisini cinsiyet ayrımcılığı nedeniyle dava eden eski bir asistanın suçlamalarına karşı kendisini savunmak için New York’ta mahkemeye çıktı.. 2008’den 2019’a kadar Hollywood yıldızı için çalışan kadın Graham Chase Robinson, “Bana eksik maaş verdi, cinsiyetçi yorumlar yaptı ve bana basmakalıp kadınsı görevler verdi” dedi. Deadline.com’da okuduğumuza göre Chase, oyuncudan 12 milyon dolar istiyor “duygusal zarar ve itibarına zarar vermekten” suçlu bulundu ancak De Niro’nun şirketi Canal Production, kadının “hava yolculuğunda 450 bin dolara eşdeğer bir parayı kişisel hesabına aktarmasını” ve “onbinlerce dolar harcamasını” sağlayarak altı para talep edecekti. işiyle ilgisi olmayan yiyecek, seyahat ve diğer hizmetlere dolar.”

41 yaşındaki oyuncu, aktörün sadece “onun yanında cinsel şakalar” yapmakla kalmayıp, “kişisel asistanı” olarak görevlerinden birinin de “sırtını kaşımak” olduğunu iddia etti.. De Niro’nun eski asistanının suçlamalarına göre Chase’in günün her saati müsait olması, hafta sonları bile hareketlerinden onu haberdar etmesi gerekiyordu.

Öfkeli De Niro avukatlarının desteğiyle mahkemede kendini savundu. Oyuncu, asistanını “uygunsuz” bir zamanda yalnızca bir kez aradığını ancak genel olarak onu aradığı zamanların her zaman “normal” olduğunu itiraf etti. De Niro mahkemede saat sabahın 4’üydü ancak “Merdivenlerden düşerken sırtımı kırdım” dedi. Oyuncuya göre eski asistanının suçlamaları “saçmalık. Ondan her şeyi mümkün olduğu ölçüde, işinin sınırları dahilinde yapmasını istedim”.

Davacının avukatı Richard Schoenstein, “Bu, işvereni tarafından ayrımcılığa maruz kalan savunmasız bir kadının hikayesi değil” dedi ve Robinson’un De Niro’nun ofisinde sık sık “anlaşmazlıklar” ve “gerginlikler” yarattığını, bazı meslektaşlarına karşı şikayette bulunduğunu ve çeşitli davranışlar için başkalarını suçlamak.