Fabio Fazio ve Che tempo che fa: Nove’daki haberler

Actinopteri

New member
Fabio Fazio, Rai’ye veda ettikten sonra, 15 Ekim Pazar günü saat 19.30’da her zaman olduğu gibi aynı formatta ‘Che tempo che fa’ ile ilk çıkışını yapıyor.: “Hiçbir şey değişmiyor. Aynı olacağına karar verdik. Hala biziz, bu yüzden halkın kafası karışmayacak”, Fazio, Warner Bros Discovery programlarının sunumunda netleşti. Luciana Littizzetto’nun altını ironi ile çizen “Che tempo che fa’ sul Nove olacak”, “saniyenin üçü”. 21’incisi yayınlanan program, tamamı canlı olmak üzere 4 buçuk saat sürecek. Nino Frassica tarafından yürütülen bir “sahne arkası” önizlemesiyle başlayacak. Bilgilendirme bölümü, misafirler Michele Serra ve Massimo Giannini, güncel siyasi olaylar, röportaj, masa tartışması ve Fazio’nun “gelmiş geçmiş en büyük çizgi roman yeteneği” olarak tanımladığı Luciana Littizzetto’nun monologuyla kalacak.

Birçok onay, – Fazio’nun şaka yaptığı – “üç değil dokuz kelime söyleyecek” Filippa Lagerbäck’ten Roberto Burioni’ye ve Mara Maionchi’ye kadar. Yeni edisyonun haberi, ilk plakalı Warner Bros Discovery, Ornella Vanoni olacak. Maurizio Crozza ile paylaşılacak stüdyoda Fazio, “‘Che tempo che fa’da yaşadığımız atmosferi uygun değişikliklerle yeniden keşfetmek zor olmayacak. Görüntünün şöyle olacağına inanıyorum, daha fazla karışıklığı önlemek için önemli bir şey”.

Balıkçılar versiyonundaki Fazio ve Littizzetto’nun yenilerini bulmaya kararlı olduğu Nove’da yayınlanacak reklamın kahramanları olan Japon balığı da muhtemelen geri dönecek. Fazio, “Diğerleri özeldi,” diye açıkladı. “Onları ikna edemez miydik?” Littizzetto’ya sordu. “Onlarla uzun süre konuştum ama sessiz kaldılar” diye yanıtladı kondüktör, yeni maceradan emin bir şekilde. “İyimserlik tarafında hata yapmak istememekle birlikte, arkasındaki her şeyin içeride ve halk tarafından görülebildiğini görüyorum, eminim ki kanal 9’u herhangi bir ayrım yapmadan sıkıştırmayı öğrenecek”.