Fabiola Yañez, mahkeme önünde Alberto Fernández ile 26 sayfalık özel sohbet gerçekleştirdi

Actinopteri

New member
11 Ekim'de TXT formatında ve Madrid şehrinde noter huzurunda, Fabiola Yáñez, Alberto Fernández ile 28 Ağustos 2023'ten 6 Ağustos'a kadar olan sohbetleri gerçekleştirdikendisine yönelik cinsiyete dayalı şiddet eylemleri iddiasıyla ceza davasının açıldığı gün. Ulaştığı dakikalarda Zurnakonuşmalarının “adli delil teşkil edebileceği” belirtiliyor. Son derece şifrelenmiş mesaj alışverişleri, tartışmalar, davanın başlangıcına ilişkin endişeler, özür talepleri ve eski First Lady'den gelen teklifler olası fiziksel saldırılar hakkında.

“Her şey için çok üzgünüm. Çok incindiğinin farkındayım. Hiçbir zaman her şeyin eskisi gibi olmasını istemedim. Seni her zaman sevdim ve kesinlikle sana hak ettiğin ilgiyi göstermeme izin vermeyen zorlu zamanlar geçirdik. Bugün her şeye çok üzüldüm. Yaşama isteğim yok. Senin yanında başka bir şeyin hayalini kurdum. Tve istemeden sana verdiğim zarardan dolayı özür dilerim.. Büyük öpücük,” diye yazdı Alberto Fernández, bu yıl 28 Haziran'da saat 16:15'te, cevapsız bir aramanın, “hadi konuşalım, acil” talebinin ve olacakları öngören bir ifadenin ardından: “bu çok ciddi.” .

O tarih için Fabiola Yáñez, Fernández'in eski özel sekreteri María Cantero ile fiziksel şiddet eylemlerini bildiren konuşmalarının ortaya çıkması nedeniyle federal yargıç Julián Ercolini ile sanal bir duruşma ayarladı. Bu sohbetler, eski cumhurbaşkanının sigorta sözleşmelerinde yolsuzluk yaptığı iddiasıyla suçlandığı davada emredilen soruşturmalarda ortaya çıktı.

Alberto Fernández, eski First Lady'nin kendisine karşı suç duyurusunda bulunmasını engellemek istedi. Kısa bir süre için bunu başardı ve Madrid noteri huzurunda yapılan görüşmeler bunu açığa çıkardı. 28 Haziran'daki değişim şu şekildeydi:

Fabiola Yanez: Juan Pablo'yla zaten konuştum, sakin ol, bana yapmamı söylediğin şeyi yapacağım.

Alberto Fernandez: Her şey için özür dilerim. İnan bana

Fabiola Yanez: Arama. Cevapsız

Fabiola Yanez: seninle konuşmam lazım

Alberto Fernandez: İnan bana, her şey için çok üzgünüm.

Fabiola Yanez: Duruşma 15 dakika sonra

Alberto Fernandez: Bunu asla yaşamak zorunda kalmazdım.

Alberto Fernandez: İnternet bazen bana geliyor. Benim tavsiyem mümkün olduğu kadar az konuşun. Haber olmayacağının en iyi garantisi budur.

Bu mesaj alışverişinde Julián Ercolini'nin mahkemesinde kaydedilen deliller göz önüne alındığında, Hiçbir zaman gerçekler inkar edilmedi. Amaç, suç duyurusunda bulunulmasının önüne geçmekti.

Ertesi gün, sabah erkenden, saat bir buçuktan sonra Alberto Fernández şunu yazdı: “Yarın, fırsat buldukça konuşmaya çalışalım. Bütün bunlar çok kötü ve Francisco adında bir sorumluluğumuz var. Seni her zaman seveceğimi ve seninle her zaman ilgileneceğimi her zaman söyledim. Bu konuda şüphe duymanıza gerek yok. Bugün bana söylediğin şeylerin miktarı hakkında hâlâ çok düşündüm. Seninle aynı fikirde olsam da olmasam da, sanırım başımıza gerçekten ne geldiğini sana anlatabilirim. Kavga etmek değil. Sadece devam edebilmek için. Sana bir öpücük gönderiyorum.”

Saatler sonra eski çift, yalnızca ortak oğulları Francisco hakkında konuştu. Çocukla ilgili fotoğraf alışverişi yapıldı ve eski First Lady'den “Deliydi, onu sevdi” gibi mesajlar geldi ve Fernández şöyle yanıt verdi: “Ne güzel!! “İnanılmaz derecede paniklemiş bir yüzü var.”

Aynı soru 30 Haziran'da da tekrarlandı: “Francisco nasıl?” Fabiola Yáñez ona “banyoyu iyileştirmeye çalıştığını” söyledi. Ve Francisco kestiriyor”, bir resim eşliğinde. Konuşma, departmanın söz konusu alanında yaptığı iş etrafında dönüyordu:

Alberto Fernandez: Ne koydun?

Fabiola Yanez: Bazı vinil levhalar birbirine yapışıyor ama kesiklerden dolayı bunu tek başıma yapmak zor, daha sonra devam edeceğim

Alberto Fernandez: Yapıyor musun?

Alberto Fernandez: Ne iş!!

Sonraki iki gün video görüşmeleri yoluyla çocuk hakkında konuşmaya devam ettiler ve Alberto Fernández'den uçağa binmeden önce onu görebilmesini talep ettiler. Ancak bir noktada konuşmanın tonu değişti: şikayetler, ayrılık, dizi/belgesel, karşılıklı suçlamalar. 1 Temmuz'da sohbetlerde aşağıdakiler gösteriliyor:

Alberto Fernandez: İyi misin?

Fabiola Yanez: çok kötüyüm

Alberto Fernandez: Sorun ne?

Fabiola Yanez: Ve sen beni ilgilendiren şeyler hakkında konuşamadan çok uzaktasın

İLEAlberto Fernandez: Ben aynıyım. kendimi güçsüz hissediyorum

Alberto Fernandez: Ayrılığımızı asla atlatamayacağım

Fabiola Yanez: Ne zaman geri döneceksin? Yoksa bunu telefonda mı konuşacağız?

Alberto Fernandez: Belki Buenos Airesa'da D'attola ile dizi hakkında konuşacağım

Alberto Fernandez: Ne zaman geri döneceğimi bilmiyorum. İnan bana artık gücüm kalmadı

Fabiola Yanez: Diziden daha fazlasına ihtiyacım var, seninle konuşmam lazım. Senden istediğim şeye ne oldu?

Alberto Fernandez: Ne sordun bilmiyorum. Az önce bana hakaret ettin ve şantaj yaptın. Artık seninle kavga etmek istemiyorum. Ruhumla barışık olabilmek, seni de rahat bırakabilmek istiyorum. Hiçbir şeyden mahrum kalmayacaksın. Telefonda konuşabiliriz. Geri döner miyim bilmiyorum.

O sırada eski First Lady, yapmamaya karar verdiği suç duyurusundan bahsetmeye başlıyor ve Fernández'i “yalan söylemekle” suçladı:

Fabiola Yanez:
Bir şeyleri nasıl değiştirirsiniz? Seni şikayetten kurtarmak için beni aradın, bana yalan söylettin ve gasptan mı söz ettin? Sana yalvardığım tek şey, para bana yetmediği için çalışabilmeme yardım etmen olduğunda.

Fabiola Yanez: Çünkü beni hayata keşfettin (gömdün)

Fabiola Yanez: 14 yıl boyunca aynı anda 20 kadınla birlikte olmak gibi hastalıklı davranışlarınla beni hasta ettin.

Alberto Fernandez
: Denediğimi sana binlerce kez söyledim. Hiçbir şeyin eksik olmayacağını sana bin kere söyledim. Hiçbir şeyi yanlış tanıtmıyorum.

Eski Devlet Başkanı'nın mesajı çok daha kapsamlıydı ve Yañez'e ekonomik güvencesini garanti edeceğine dair sözler içeriyordu.

Alberto Fernandez: Üç gündür sadece bizi ve başımıza gelenleri düşünüyorum ve belki de sizinle paylaşmak istediğim bazı sonuçlar çıkarıyorum. Bunları paylaşmanı istemiyorum. İnandığım şeyi dinlemeni istiyorum. Siyasette olmak, katlanmaya hazır olmadığınız bu acıları içerir.. Seni ben gömmedim. Her gün üzerime kürek dolusu toprak atıyorlar. Sen de bana kürek dolusu toprak fırlattın. Ama konuşma şeklimiz bu değil. Yakınlaştırarak da olsa konuşacak zaman bulabilmeli ve her birimizin hissettiği acıyı hafifletmeye çalışmalıyız.

Alberto Fernandez: Eğer bunu yapmak istiyorsan, ben hazırım. Malzeme konusunda endişelenmeyin. Hiçbir şeyden mahrum kalmayacaksın.

Fabiola Yanez: Bugün söyle bana, bana yardım edecek misin etmeyecek misin yoksa yarından itibaren bana ne teklif ederlerse kabul ederek hayatımı kazanmaya başlayacağım. Artık seni bekleyemiyorum ve sana katlanamıyorum. Öyleyse düşün ve bana bunu nasıl çözeceğini söyle.

Alberto Fernandez: Sen beni sevmesen de ben seni her zaman seveceğim. Sana her zaman yardım edeceğim çünkü sadece seni iyi görmek istiyorum ve yıllardır bunu başaramadım.

Alberto Fernandez: Bana güvenebilirsin.

Fabiola Yanez: Hayır, uzun zamandır sana güvenemedim.

Alberto Fernandez: Bana güvenebilirsin.

Alberto Fernandez: Şimdilik yapmak istediğini yapıyorsun ve ben de bunu yapmana yardım ediyorum

Alberto Fernandez: Konuşmak için birbirimize saldırmayı bırakmalı ve birbirimizle konuşabilmeliyiz.

Fabiola Yanez: Hayır, yine yanılıyorsun, senin yüzünden buradayım.

Fabiola Yanez: Çünkü beni bir ülkenin önünde savundun

Fabiola Yanez:
Görünüşe göre hala farkında değilsin

Alberto Fernandez: Siyaset zalim olduğu için oradasınız. Eğer yeniden seçseydim sen orada olmazdın. Senin hakkında hiçbir zaman kötü konuşmadım. Bunu nereden çıkardığını bilmiyorum.

Alberto Fernandez: Belki böyle konuşmanın bir anlamı yoktur.

Konuşma farklı bir ton aldı ve Eski başkan ölmek istediğini iddia etti:

Alberto Fernandez:
Yarın isterseniz Zoom üzerinden sakince konuşuruz. Hakaret yok. Diskalifiye yok. Bazen ne hissettiğimi dinlemeni isterim. Çünkü hayatımın hiçbir şeymiş gibi devam ettiğini düşünüyorsun.

Alberto Fernandez:Ve hayatım acı verici. Umarım dairede yalnız ölürüm ve biri beni bulur ve sana söyler. Gördüğüm tek varış noktası burası.

Alberto Fernandez: Mutluluğunun tek sebebi olan Francisco'dan çok uzaktaydı.

Fabiola Yanez: Peki neden gidiyorsun?

Alberto Fernandez: Peki neden Madrid'de olacağım? Senin için savaşmak için mi? Francisco'yla iki gün boyunca yalvardığın için mi? Sonsuz üzüntüm var. Sen görmüyorsun.

Alberto Fernandez: Kabul edersen yarın sakince konuşalım

Fabiola Yanez: Acımı hiç umursamadın yapamadığını bile bana yaptın. Hiç özür duymadım, sadece bunların şaka olduğunu, deli olduğumu ve bir şeyler icat ettiğimi söyledim. sana bir video ve binlerce test göstersem bile. Beni küçük düşürdün, saygısızlık ettin ve beni bir ülkenin önünde yaktın oğluna hamilesin ve umurunda değil, her zaman olduğu gibi kurtulan tek kişi sensin, sevgili Fabiola, sevgili María ve liste uzayıp gidiyor… Bana ölmek isteyen bir psikopatla ilgili şeyler söyleme.”.

Eski First Lady konuşmayı orada bırakmadı. Fernández'in yazdığı ölüm tehditlerini ve son dönemde hala Milletin Başkanı olarak görev yaparken üstlendiği rolü anlattı:

Fabiola Yáñez: Ne yediğinize bile inanmıyorum. Dünden önceki gün Bir şikayet daha yaşamamak için bana her şeyini veren insandın. Bugün ihtiyaçlarıma cevap vermeyen başka bir kişisin. Ama affeden ve senin ve halkının bana yapmamı söylediğini yapan Fabiola'nın işi bitti. Düşünmek için uçuşu kullanın ve yarın tutarlı bir cevap almayı umuyorum. Ben de artık tartışmayacağım, sana söyleyeceğim son şey bu, kavga istemiyorum, çözüm istiyorum ve eğer çözüm yoksa bana yazma. Çünkü artık hayatım başlıyor.

Alberto Fernandez: Cevabımı zaten verdim. Sana her zaman yardım edeceğim ve hiçbir şeyin eksikliğini hissetmeyeceksin. Seni kaybettiğimi ve senin hayatını yaşadığını zaten biliyorum. Bunu yapın ve mutlu olun. Umarım sana veremediğim mutluluğu bulursun. Seninle ruhumdan konuşuyorum. Ayrıca geçmişimizi senin gördüğün gibi görmediğimi de söyleyeyim. Sana verdiğimi söylediğin zarar için özür dilerim. Bunu sana yapmayı hiç istemedim. Bunu sana yaşatmış olmam beni çok üzüyor. Bana inanman ya da bana acıman için sana başıma gelenleri anlatmıyorum. Bilmeni istiyorum çünkü her şey oraya doğru gidiyor. Yarın iyi konuşmak istersen bunu yaparız. Artık kavga etmek ya da tartışmak istemiyorum.

Daha sonra üç dakikalık bir görüntülü görüşme yaptılar. Ve ardından 1 Temmuz akşamı saat 18.55'te eski başkan şunları yazdı: “Buradayken Francisco'ya gönül rahatlığı verebileceğimizi düşünün. Eğer müsaitsen yarın konuşuruz.

Aradan bir buçuk saat geçti ve WhatsApp sohbeti devam etti:

Alberto Fernandez: Francisco'yu görmeyi sabırsızlıkla bekliyordum

Fabiola Yáñez'in yanıtı iki fotoğraf ve bir video oldu. Daha sonra şöyle yazdı: “Eğer Francisco dünyanın en mutlu çocuğuysa, bu seni incitse bile benim ve ailemin sayesindedir.”

Alberto Fernandez: Benim yanımda mutlu olabilirdi. Bunu engelledin.

Alberto Fernandez: Belki de kollarımı çoktan indirmiştim. Tadını çıkar. Onu benden uzaklaştır. Bu, senin buraya kadar yaptığın gibi onun da beni unutmasını sağlıyor. Sadece onu çok sevdiğimi söyle.

Fabiola Yanez: Onu asla senden ayırmadım. Francisco'yla görüntülü görüşme yapabilmen için beni kablolu yayın kızları gibi tüm gün müsait tutuyorsun.

Fabiola Yanez: Peki o seninle nasıl mutlu olacak? Deli gibi bağırdığını ve hatta hakaret ettiğini görseniz. Tanıkların önünde

Alberto Fernandez
: Artık endişelenmeyin. Hayatını yaşa ve mutlu ol. Francisco'ya asla onu terk ettiğimi ya da onu sevmediğimi söyleme.

Fabiola Yanez: Böyle bir şey yapacağıma nasıl inanırsın? Neresinden bakarsan bak gerçekten delisin. İşin kötüsü sonuçlarına da katlanmaya devam ediyorum.