“Garrone için üzgünüm ama harika bir maçın ardından penaltılarda kaybetti”

Actinopteri

New member
Matteo Garrone'un Oscar'larda heykelcik kazanamaması üzerine “Şunu söylemek istiyorum Kazanan Matteo Garrone zaten oraya varıyor. Güzel bir maçın ardından penaltı atışlarına gitmek gibi, film çok güzel.” Oscar ödül töreninin ertesi günü Adnkronos'a verdiği röportajda, Oscar ödüllü yönetmen Gabriele SalvatoresEli boş kalan meslektaşının yaşadığı hayal kırıklığından yola çıkarak sonuçlar hakkında yorum yapan . Salvatores, “Mesele şu ki, bir miktar piyango var” diye açıklıyor. 1992'de 'Mediterraneo' filmiyle En İyi Yabancı Film ödülünü (o zamanlar öyle deniyordu) kazandı.'-. Hatırlıyorum, 'Mediterraneo' yılında 'Lanterne Rosse' bunu hak etmişti, çok güzel bir filmdi ve çok beğenmiştim ama yine de biz kazandık.” Sadece büyüklerin sahip olduğu bir tevazu, yönetmeninki Garrone'un altını çizen Garrone, “Matteo elimizdeki en iyi yönetmenlerden biri, onu çok seviyorum. Bu yüzden üzgünüm ama onun çok zeki bir insan olduğunu ve sinirlenmeyeceğini biliyorum. Neyin önemli olduğunu biliyor.”

En iyi uluslararası film ödülüne layık görülen 'The Zone of Interest' filmiyle ilgili ise şunları söylüyor: “Filmi şahsen çok beğendim. Yani hak etmediğini söyleyemezsiniz, güzel bir filmdi. film.” Salvatores'e göre, Garrone muhtemelen tartışılan konuyu biraz önemsemedi. Amerikalıların gözünde İtalya'daki kadar anlamlı değil: “Amerikalıların neden 'İlgi alanı'nı tercih ettiğini bilmiyorum, filmin içindeki evrensel tema kesinlikle geçerli (Holokost draması, ed. ), belki de filmi Garrone, ABD'de göç konusunun buraya göre daha az duyulması nedeniyle biraz para ödüyor. Bununla birlikte Matteo'nun filmi de aynı derecede değerliydi. Bu nedenle heykelin olmaması bir haksızlık değil, hayal kırıklığıdır.”

İtalyan sinemasının ustası 'Oppenheimer', Oscar'a layık görülen ve 13 adaylık alan film hakkında şunları söylüyor: “'Oppenheimer harika bir film, Christopher Nolan'ı çok seviyorum ve bunların hepsini fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum. 'Çiçek Ayının Katilleri'ni çok sevdiğim Scorsese'ye üzülüyorum ama 'Oppenheimer' gibi bir filmin neden kazandığını anlıyorum.” Salvatores bu arada yakında vizyona girecek filmlerinden biri üzerinde çalışıyor. yayınlandı: “'Napoli-New York'un kurgusunu yeni bitirdim, şimdi sıra özel efektlere geldi – Adnkronos'a şöyle açıklıyor: Bu Federico Fellini ve Tullio Pinelli'nin senaryosu, özel efektler Temmuz ayı civarında tamamlanacak. Oldukça karmaşıklar; 1940'larda New York'u tamamen yeniden inşa etmek zorunda kaldık. Çok memnun kaldığım bir film, artık ne zaman yayınlanacağını anlayacağız, kesinlikle önümüzdeki sezon için olacak.”

(Ilaria Floris tarafından)