“Giulia Cecchettin mi? Hikayeyi bilmiyorum”

Actinopteri

New member
“365 günün 300 günü İtalya dışındayım. Giulia Cecchettin davası mı? Bunu kaçırdım… Maalesef bu hikayeyi bilmiyorum. Onu o mu öldürdü?”. E' semper Carta bianca'nın konuğu Al Bano, Bianca Berlinguer'in eski erkek arkadaşı Filippo Turetta tarafından Veneto'da öldürülen genç kadın Giulia Cecchettin'in öldürülmesiyle ilgili sorularını böylece yanıtlıyor. “Onu öldürdü mü? Bu kişinin ailesi bu kişinin zayıf noktalarını hiç anlamadı mı?” diye soruyor, programa çıktığı sırada kendisini bir dizi konu üzerinde ifade eden şarkıcı. “İtalya'da siyaset mi? Politikacılar birbirlerine hakaret etmekle meşgul görünüyorlar. Eskiden zarafet vardı, şimdi hepsi berbat. Her şey daha da kötüye gitti, kimse bir şeyleri değiştirmek için bir şey yapmıyor ve dram da bu. Siyasetin bu şekilde yapılması cesaretini kırıyor, İtalyanlar daha fazlasını hak ediyor” diyor. “Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş mı? Savaş ile barış arasındaki farkı bilen bir adamın düşüncelerini ifade ediyorum. Barış istiyorum ama yüz kişi, çoğunun savaşa gidip ölmesi gerektiğine karar veriyor. Ancak karar verenler, asla ölme.”