Hangi rakamlar dahil ediliyor ve açığı nasıl kapatacaklarını vaat ediyorlar

Actinopteri

New member
Kongre'nin, Javier Milei'nin başkanlık yönetimi sırasında özelleştirilecek şirketlerin Temeller Yasası'ndan kaldırılmasına karar vermesinin ardından Hükümet, Public TV'de güçlü değişikliklerle ilerlemeye devam ediyor.


Kamusal medyanın yeni denetçisi Eduardo González, Kamu TV olarak anılmaktan vazgeçecek şekilde adını da değiştirecek olan devlet kanalının programlarının yeniden başlatılması için gazetecilik ve eğlence dünyasından çeşitli isimlerin bir araya getirilmesini teşvik ediyor.


Denetçi González tarafından öne sürülen model, 2023'te 20.000 milyon pesoyu aşan devlet kanalının açığını azaltmaya devam etmek için programların, daha önce yapıldığı gibi yapım şirketlerine ödeme yapmak zorunda kalmadan, reklam satışıyla kendi kendini finanse etmesidir. Rosario Lufrano'nun yönetiminde. Resmi bir kaynak Clarín'e “Geçen yıla göre %60 daha az bütçeyle çalışıyoruz” dedi.


Bunu başarmak için Kamu TV yetkilileri, ışıktan sese, stüdyolardan kameralara kadar yeni programların yayınlanması için kanalın tüm teknik kaynaklarını verecekleri çeşitli yapım şirketleriyle görüşüyor.


Önümüzdeki 15'inci Pazartesi, Marcelo Tinelli'nin tarihi yapımcısı Pablo “Chato” Prada, Denise Dumas'ın ev sahipliği yaptığı günlük bir program yayınlanacak. İsminin ne olacağı henüz bilinmiyor ancak Zurna Anita Martínez, Pampa Mónaco, Santiago Riva Roy, Cone Quiroga, Mercedes Ninci ve Carmela Barbaro'nun katılımıyla güncel olaylar ve eğlence dergisi olduğunu doğruladı.


“Gabriel (Fernández) ve 'Chato' (Prada) beni aradığında evet dedim çünkü onlarla zaten çalıştım ve grubun harika olduğunu düşündüm.” Ninci Clarín'e söyledi. Ve şunu ekledi: “Ayrıca programı ve o kanal üzerinde çalışmayı yeniden seviyorum.”


Kamu TV yetkilileri de görüştü Akşam 8 haberine ev sahipliği yapmak isteyen Guillermo Andino.. Ancak sürücü yanıt vermeye devam etti ve bu sözleşme henüz kapatılmadı.


Kamu TV'de yayınlanacak diğer programlar, kanal yetkililerinin bu programlardan sorumlu olacak yapım şirketleriyle yaptığı görüşmelerdeki ilerlemeye bağlı olarak ertelenebilir. Örneğin, Juanita Vialeekoloji ve çevre üzerine haftalık bir program için konuştukları kişi; Pepito Cibriánünlülerle haftalık bir röportajla daha; Ve Topadiğerlerinin yanı sıra bir çocuk programıyla.


Unutmamak gerekir ki bu yılın başında Kamu TV'de canlı olarak yayınlanan tüm programlar, kanal yetkililerinin çok yüksek maliyetler içerdiğini söylemesi nedeniyle durdurulmuştu; Anlattıklarına göre personele ödenen fazla mesai masraflarını azaltmak için hafta sonları ve tatil günlerinde de yayını durdurulan haber programları yayınlanmaya devam etmesine rağmen Zurna resmi kaynaklar.


Ancak bu durum ayın başında değişmeye başladı. Luli Fernández ve Miguel Osovi liderliğindeki Zona Mixta spor programı Pazartesi'den Cuma'ya saat 18.00'den 19.00'a kadar başladığında.


Bu birleşme devlet kanalında bazı eleştirilere maruz kaldı, çünkü Osovi zaten geçen yıl aynı programdaydı, ancak başka bir sunucu olan Rochi Cuenca ile birlikteydi; Şimdi ise Mariano Cúneo Libarona'nın yengesi Luli Fernández onun yerini aldı.Haber Bakanı Cristian Cúneo Libarona'nın erkek kardeşinin karısı.


Public TV bu Pazartesi Fuego Olimpico programını sunduSunuculuğunu Osovi ve Gustavo Kuffner'ın üstlendiği, hakları devlet kanalına ait olan Arjantin'in Paris Olimpiyat Oyunları'ndaki ana temsilcileriyle yapılan röportajlar ve içerikleri bu ayın ve 11 Ağustos sona erene kadar gündemdeki konulardan biri olmayı vaat ediyor.


Ayrıca kanal şu hazırlıkları yapıyor: yıl sonundan önce isim ve logoyu değiştirin2006 ile 2015 yılları arasında ve 2019'dan günümüze kadar yürürlükte olan Public TV adı artık kullanılmayacağı için. Mauricio Macri'nin yönetimi sırasında Arjantin Kamu Televizyonu olarak yeniden adlandırıldı; daha önce Canal Siete Arjantin ve Arjantin Televisora Renk olarak adlandırılıyordu.


Yeni isim düşünülüyor Arjantin TV veya Arjantin Televizyonu olurduÖzgürlükçülerin Kirchnerizm ile ilişkilendirdikleri ismi terk etmek amacıyla. Ancak devlet kanalının hangi isme sahip olacağı veya ne zaman sunacağı henüz belirlenmedi.