Hava nasıl, Littizzetto’nun Rus komedyenlere mektubu: “Meloni’yi rahat bırakın”

Actinopteri

New member
“Giorgia Meloni’den elini çek”. Che tempo che fa’dan Luciana Littizzetto, Başbakan Giorgia Meloni’yi aldatan Rus komedyenler Vovan ve Lexus’a ‘küçük mektubunu’ gönderdi sahte bir telefon görüşmesiyle. Görüşmede Afrika Birliği’nden bir liderle konuştuğunu sanan Başbakan, Ukrayna-Rusya savaşı ve göçmen meselesine ilişkin düşüncelerini dile getirdi. “Sevgili Vovan ve Lexus, Sibirya tundrasından Ric ve Gian, sıfırın altında 40 derecedeki sınırsız bozkırdan Piosky ve Amedeosky. Ayrıca Rus gizli servislerinin sevgili dostları ve şu anda bağlantıda olan tüm Putin’in çocukları. Herkese ayrıcalıklı”, diye başlıyor Littizzetto, Fabio Fazio ile birlikte servislerin olaya dahil olduğunu ima ediyor.

“Seninle konuşan kişi meslektaşınız Lucianova, mini matryoshka, Rus salatası aşığı ve Ignazio La Russa’nın hemşehrisi. Ülkemizle ülkemiz arasında pek çok kültürel bağ var: 19. yüzyıl sanatı, klasik tiyatro, Kuzey Ligi’nin bütçeleri. O halde Toravich’ten Tovarich’e konuşalım. Merdosky olarak tanımladığım şu anda insanları güldürmenin zor olduğunu biliyorum: Savaş var, virüs var, iklim krizi var, sel var, deprem var, enflasyon var, gökten inen her türlü uğursuzluk var ama Giorgia’yı rahat bırak“, diye ekliyor komedyen.

“Bu arada, Giorgia’ya sizin deyiminizle ‘Gürcistan’ değil, ‘ben’ ile hitap ediliyor. Bizim Giorgia bir Kafkas devleti değil. O bir kadındır, bir annedir, bir Hıristiyandır ve aynı zamanda mutlak olmayan bir kadroya sahiptir. dahiler. Melonskova’mızı rahat bırakın, birazdan onu kaşıkla alacağız. Durun, uzun zamandır iki halkımızı birleştiren Putin’in Letonyalısı adına yapın bunu. Şimdi zamanı değil. Şimdi size açıklamayacağım ama değil. Er Meloni artık trenin altındaTıpkı sizin iyi bilmeniz gereken Anna Karenina gibi” diye devam ediyor Littizzetto.

Littizzetto, başbakan ile gazeteci Andrea Giambrun arasındaki ilişkinin sonuna geri dönüyor: “Hayatının on yılını belirgin bir öfkeye sahip bir adamla geçirdi ve birkaç gün önce sona erdi. Bu oluyor. Rusya’da dediğiniz gibi, ‘Bütün mutlu aileler birbirine benzer, ancak her ailenin kendi çocuğuna dokunan bir Giambruno’su vardır. Rusya’da komedyen olmanın zor olduğunu anlıyorum, bizim için daha kolay çünkü her halükarda her zaman saçma sapan şeyler söyleyen Salvini’miz var.”

“Bunun yerine, Vladimir’in sizi Rus oligarklar gibi gelişigüzel dördüncü kattan uçurması, havaalanı bekleme salonunda polonyum çayınızı yudumlamanız veya kendinizi Sibirya’daki evde Pussy Riot’la dans ederken bulmanız size yetmiyor. Ama Pasgiausta , lütfen. Bize şaka yapacak asgari malzemeyi bırakın. Gelip Başbakan’ı ağzımızdan çıkarmayın. Size İngilizce olarak kavunlarıma dokunma diyorum, ayrıca Rusça olarak: astarzia pacoe Melosnska . Cesaretiniz varsa Putin’e şaka yapın“, Littizzetto’nun ‘meslektaşlarına’ başlattığı meydan okumadır.

“Onu telefonla gulag’a götürün, ama ben sizin yerinizde olsam önce evinizin pencerelerinin düzgün kapanıp kapanmadığını kontrol ederdim. Ya da bana numarasını verirdim. Benim de insanlığın üçte ikisi gibi ona söyleyecek birkaç şeyim var. Sanırım. Dasvidania size ve ailenize. Lucianova”, diyor Littizzetto tahmin edilebilir dipnottan önce. “Palazzo Chigi için Not. İstihbarat dostları, sizin istihbaratınız var mı? Kullanın. Size Mozambikli diplomat olduklarını söyleyen Ciccio peyniri, Braccobaldo Bao, Kiss Me Licia, Tonio Cartonio ve Lupo Lucio derlerse, onlara yanıldıklarını söyleyin. numarası” diyor. “PPS Elbette sen de Giorgis, eğer seni arayan ilk kişiye söylersen, hepimiz mahvoluruz.. Kaçamak konuşuyor. Havadan, Roma’da bucatini’nin ne kadar güzel yapıldığından, Marcuzzi’nin Boomerissima’da dans ettiğinden bahsediyor. Bunu çizin ve bu arada Ricci’den hepsini utandıracak yayın dışı insanlar bulmasını isteyin”, diye bitiriyor bu sefer gerçekten.