Hava nasıl, Ornella Vanoni Fabio Fazio’da “Mick Jagger’ın kalp pili” ile

Actinopteri

New member
“İçimi boşaltmak istiyorum, başıma gelenleri anlatmak istiyorum.” Che tempo che fa su Nove’un yeni sezonunun ilk bölümünde Fabio Fazio’nun konuğu Ornella Vanoni. Şarkıcı, bir dizi talihsizliği anlatan ve son dönemde yapılan müdahaleleri, operasyonları ve testleri özetleyen bir tür monolog tutuyor.

“Claudio Baglioni ile şarkı söylemek için Roma’ya gidiyorum. Dayanılmaz bir acıyla düşüyorum. Oturarak şarkı söylüyorum, Milano’ya dönüyorum. Röntgen çektiriyorum, kasık kemiğimde kırık var. çok kısa bir süre sonra Sanremo’ya gidiyorum. Başım dönüyor, şarkı söylüyorum ve nefes nefese Milano’ya dönüyorum. Osteopatımı arıyorum, diyaframdan olduğunu düşünüyorum. Şans eseri Renato Zero’nun tavsiyesi üzerine bir yıl öncesine randevu almıştım. kalp kontrolleri için” diyor.

“Beni ameliyat ediyorlar, kalp pili takıyorlar: Mick Jagger’ınki gibi son nesil. İyileşiyorum, beni geri arıyorlar, aort kapağımdan ameliyat olmam gerekiyor. Yeni bir kalple kendimi harika hissediyorum. Milano’daki gibi bir deliğe, bir uçuruma düşmek: Yağmur yağıyordu, çalışmalar yapılıyordu, kahretsin Sala… Üzgünüm… Hastalık, uyluk kemiği kırıldı…”, diyor.