Her zaman sınırsız yetki var, Mauro Corona: “Gösteriden ayrılabilirim”

Actinopteri

New member
“E’ semper Carta bianca’ya katılımım risk altında. Pier Silvio Berlusconi ve Marina Berlusconi’ye çağrıda bulunuyorum.” E’ semper Carta bianca’nın düzenli konuğu Mauro Corona, 17 Ekim’deki bugünkü bölümde Bianca Berlinguer’in Rete4’te ev sahipliği yaptığı programdan ayrılma olasılığını gündeme getiriyor.

“Bunun bu durumla hiçbir ilgisi olmayan bir şey. Mondadori ve Mediaset’te uzun süredir yolunda gitmeyen bir şeyler var. Marina ve Pier Silvio Berlusconi’yi yakınlaştırmak istiyorum. Her yolu denedim, ben Yakınlarındakilere hitap etmek istiyorum” diyor Corona, şaşkın ve şaşkın bir Berlinguer’e dönerek. “Artık kendimi uygun hissetmiyorum, Mondadori ve Mediaset’te kalmam tehlikede. Senin bununla hiçbir ilgin yok, diyor Berlinguer’e dönerek: Marina ve Pier Silvio Berlusconi’ye çağrıda bulundum, birilerini göndersinler. Hayatım Mondadori ve E’ semper Carta bianca’ya katılmakla risk altında”.

Berlinguer’den ‘gizemli’ bir özürle açılan bölümün sonunda Corona’nın şu sözleri geliyor: “Telefonda yaşadığımız milyarıncı çatışmadan dolayı sana bir özür borçluyum ve nedenini biliyorsun. Nedenini biliyorsun, izleyiciler bilmiyor.” bilmem gerek.. Belki onun da yarım yamalak bir bahanesi vardır”, Gazze’deki bir hastaneye yapılan saldırının tekelinde olduğu belli olan bir bölümdeki sözler. “O bölge barut fıçısı, felaket riski var.”