“İnsanların pek fazla şey öğrenmemesi için tatil sırasında ayarlamalar yapmak önemliydi”

Actinopteri

New member
Javier Milei Kapanışta bir saatten fazla konuştu IDEA KolokyumuMar del Plata'da, hükümetinin ilk 10 ayındaki yönetiminin başarılarını bir kez daha övdü, ancak düzenlemenin kaba bir tanımını bıraktı. Yaz tatili döneminde yaptıklarını vurguladı”böylece insanlar pek fazla şey öğrenmesinler“.

“Yaptığımız düzenlemenin türü nedeniyle, en güçlü etkinin ilk çeyrekte hissedilmesinin çok muhtemel olduğunu ve bu nedenle bunu tatillerde yapmanın da önemli olduğunu açıkça biliyorduk. böylece insanlar tabiri caizse pek fazla şey öğrenmesinler”Başkan iş adamlarına suç ortaklığı havasında açıkladı.

Özgürlükçü, “Her şeyi kamulaştırmadan ve temerrüde düşmeden yaptık” dedi.

Javier Milei, IDEA Kolokyumunun 60. edisyonunu bu Cuma Mar del Plata'da kapattı. Fotoğraf Diego Izquierdo

Milei'nin tartışmalı açıklaması, sıkı bir başkanlık güvenlik operasyonu nedeniyle iş adamlarının onu dinlemek için içeri girebilmek için neredeyse 45 dakika bekledikleri Sheraton Oteli'nin ana salonundaydı.

Bu güçlü açıklamadan önce Başkan, aldığı mirası ayrıntılarıyla anlattı ve her zaman yaptığı gibi bunu “tarihin en kötüsü” olarak nitelendirdi.

Ekonomi Bakanı'na sürekli övgüler yağdıran Başkan, “Elektrikli testereyle kampanya yürüttüğümüzde bize güldüler. Gerçek şu ki biz de hıza şaşırdık. Ben motorlu testereye inanıyorum ama Toto bunu daha iyi yaptı” dedi. Luis Caputo48 saat önce aynı dinleyici kitlesinin önünde konuşan kişi. Daha sonra, iktisatçı arkadaşlarının deyimiyle “ekonokantas babunlarına” yeniden saldırdı.

Javier Milei, IDEA Kolokyumunun 60. edisyonunu bu Cuma Mar del Plata'da kapattı. Fotoğraf: Diego Izquierdo
Javier Milei, IDEA Kolokyumunun 60. edisyonunu bu Cuma Mar del Plata'da kapattı. Fotoğraf: Diego Izquierdo

Milei, Carlos Melconian hakkında “Çok fazla blender, küçük makas olduğunu söylediler; ama kesinlikle Adam Smith'in mirasçıları değiller… Ben öyleyim. Boya beynini yaktı” dedi. İş adamlarından “dinozorlarla birlikte ölen, yeniden dirilen ve dinozorlar gibi davranan ekonomistlerden korkmayı bırakmalarını” istedi.

Milei, Ekonomi Bakanı Luis Caputo ve Devletin Serbestleştirme ve Dönüşüm Bakanı Federico Sturzenegger'in de konuştuğu IDEA Kolokyumu'nun kapanış konuşmasından sorumluydu ve Milei'nin övdüğü: “Ben şunu yapma lüksüne sahibim: Colossus Federico Sturzenegger olan bir bakan, her gün bir şeyleri kuralsızlaştırıyor, Twitter hesabını okumak beni mutlu ediyor “Teşekkürler Federico.”

Buna karşılık, “tatilde” olan bu ayarlamayla ilgili olarak Milei şunu belirtti: “Yani, yönetimin ilk ayında 123 yılda başarılmayanı başardık.”

Video

Javier Milei, Federico Struzenegger'e övgüde bulundu: “Bir şeyin kuralsızlaştırılmadığı gün yok”

Samimiyetin ötesinde iş dünyasına açık bir mesaj bıraktı: “Biz onlara sadece düzgün bir oyun alanı, oynayabilecekleri bir oyun alanı veriyoruz, onlara oyunun kurallarını veriyoruz, onlara çerçeveyi veriyoruz, ama “Zenginliğin yaratılması size bağlı olacak. Yani Arjantin'i ayağa kaldıracak olan sizsiniz, Arjantin'i yeniden büyük yapacak olan sizsiniz.”

“Yani son soru şu; ya şimdi değilse ne zaman? Şimdi, şimdi, çünkü bu tarihte hiç olmadı, ama bunun sürmesi için başarılı olması gerekiyor, bu da başarılı olacak. Pazarda arzunuzu omuzlamaya karar verdiğinizde büyüme olacaktır ve bu da bizim eksiğimizdir. Öyleyse Tanrı Arjantinlilere cennetin güçlerinin bizimle olduğunu ve yaşasın lanet özgürlüğü anlatsın.