“İşaretleri kesinlikle yanlış anladım”

Actinopteri

New member
Cinsel suistimal iddiasıyla Londra’daki duruşmada, Kevin Spacey, kendisini suçlayanlardan birinin işaretlerini “kesinlikle yanlış anladığını” söyledi.. Bu, uzmanlaşmış Amerikan sitesi ‘The Hollywood Reporter’ tarafından bildirildi. Çapraz sorgusu sırasında BBC, etkileşimde bulunduğu insanlardan gelen ipuçlarını görmezden gelip gelmediğinin sorulduğunu söyledi. Spacey, şikayetçilerden birinin işaretlerini “kesinlikle yanlış yorumladığını” söyleyerek, “Ve bunu kabul ediyorum” dedi.

Ayrıca oku

The Hollywood Reporter, BBC’den alıntı yaparak, Spacey’nin Londra mahkemesine diğer iki kişiyle rızaya dayalı ilişkileri olduğunu da söylediğini açıkladı. İddia makamı tarafından cinsel riskler almaktan ve tek gecelik ilişkilerden hoşlanıp hoşlanmadığı sorulduğunda Spacey, “çok açık, bazen rastgele” olduğunu söyledi ve “Bu beni kötü bir insan yapmaz” dedi. İddia makamı daha sonra aktörün ünlü statüsü nedeniyle insanları tavlamayı kolay bulup bulmadığını öğrenmek istedi. Spacey, “kim olduğum için” insanlara güvenmeyi daha zor bulduğunu söyledi. Eminim isteseydim insanlarla sürekli seks yapabilirdim” diye ekledi.

Spacey dün ilk kez ifade verdi ve cinsel saldırı iddialarının kariyerini nasıl değiştirdiğini anlatırken gözyaşlarını tuttu. Spacey, “Dünyam başıma yıkıldı” dedi. “Bir yargılama telaşı vardı ve daha ilk soru sorulmadan veya yanıtlanmadan önce işimi kaybettim, itibarımı kaybettim, birkaç gün içinde her şeyimi kaybettim.” Duygusal tanıklık, hayatının belki de en önemli parçası olan tanık kürsüsünde geçirdiği yaklaşık üç saatin sonuna yaklaştı. Oyuncu, üç erkeğe cinsel tacizde bulunduğunu reddetti ve dördüncü bir adamın kasıklarını tutmayı “garip bir adım” olarak nitelendirdi.

Spacey’nin sinema ve sahne kariyerini sekteye uğratan iddialar, 2017 yılında #metoo hareketinin ABD’de ün kazanmasıyla geldi. Savcı Christine Agnew, Spacey’i “başkalarını çaresiz ve rahatsız hissettirmekten zevk alan” bir “cinsel zorba” olarak nitelendirdi. Kurban olduğu iddia edilen ve birbirini tanımayan dört kişi, birbirlerinden bağımsız olarak, istenmeyen dokunuşlardan saldırgan okşamalara kadar uzanan ve “rahatsız edici” olarak tanımlanan karşılaşmaları tanımladılar. Spacey’i “aşağılık bir cinsel yırtıcı” olarak nitelendiren bir adam, aktörün Londra’daki koltuğunda bayıldığını veya uyuyakaldığını ve uyandığında onu kendisine oral seks yaparken bulduğunu söyledi.