İstanbul’un köy ve ömür merkezleri artıyor

Lena

Global Mod
Global Mod
Çatalca Arif Nihat Asya Köy ve Hayat Merkezi’yle sürecin başladığını ve uygulamanın İstanbul geneline yayılacağını belirten Yazıcı şunları söylemiş oldu: “Atıl kalarak kullanılmayan köy okullarımızı muhtaçlığa yönelik olarak anaokulu, ilkokul yahut halk eğitimi merkezi ya da bunların hepsinin birlikte kullanıldığı yerlere dönüştürdük. Köylülerimizin muhtaçlık duyduğu her türlü eğitimi, bununla birlikte çocuklarımızla ve gençlerimizle birlikte bu yerlerde veriyoruz. Bu yerlerdeki en hoş istikametlerden biri de tıpkı anda 3 jenerasyona hitap edebiliyor olması. Köyde yetişkinler, çocukları, torunları ile birebir eğitim çatısı altında bir ortaya eğitim için geliyor. Halk eğitim merkezlerine ek olarak fiziki koşul ve şartlara nazaran buraları çocuklarımızın ve gençlerimizin vakit geçirebilecekleri, doğal köy hayatını teneffüs edecekleri doğal ortamlar oluşturmaya yönelik çalışmalarımız da devam ediyor.

İSTANBUL’UN FARKLI İLÇELERİNE KÖY HAYAT MERKEZİ
Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle, Sayın Bakanımızın öncülüğünde başlayan proje vilayetimizdeki ilçe ve köylerde büyük ilgi ile karşılanıyor. İlçe ve köylerimizdeki vatandaşlarımız için köy ömür merkezleri artık buluşulan ortak bir nokta haline geldi. 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında da Bakanlığımızın öncülüğünde farklı ilçelerimizde köy ömür merkezlerinin açılması ve etkin olarak hayata geçirilmesiyle ilgili çalışmalara devam edeceğiz.”