Javier Milei ile röportaj yapan Time dergisi muhabiri, kapak için neden onu seçtiklerini anlattı ve “radikal” tabirini açıkladı.

Actinopteri

New member
Başkan Javier Milei, Luna Park stadyumunda iktisat teorisine dair bazı sert ve sert kavramları içeren özel sunumundan bir gün sonra Time dergisinin kapağında sert bir ifadeyle ve bu topraklarda okunan bir başlıkla ortaya çıktı: çift okumaya.

“Radikal”, Amerikan medyasında manşet oldu ve Milei'nin, şüphesiz yerel siyasi çağrışım nedeniyle bu terimin yanında yüzünü görünce kaşını kaldırmış olması muhtemeldir. Ancak başkanı Amerikan dergisinin son sayısının kapağına koyan notun yazarı Vera Bergengruen, kendisi başka bir başlığı tercih edecek olmasına rağmen bu Cuma günü neden bu başlığı seçtiklerini açıklama görevini üstlendi.

“Gerçekten radikal geçmişten çok farklı şeyler yapan biri. Açıkçası, politik olarak İspanyolca'da bunun çok farklı olduğunun farkındayım.” diye itiraf etti gazeteci bu sabah bir röportaj sırasında. Radyo Gönyeterimin yerel düzeydeki anlamını gülünç bir şekilde kabul ederek.

“Onu ben seçmedim, 'Şok Terapisi'ni sevdim ama birkaç seçeneğimiz vardı. Ama radikal biri, öncekilerden çok farklı şeyler yapan ve aynı zamanda insanları şok eden biri. İnsanların nasıl tepki vereceğini bilemediği şeyler yapıyor.“başlığın seçimine argümanlar eklemek için ekledi.

Uruguaylı bir ailenin kızı olduğunu ve bu nedenle “neredeyse” Arjantin İspanyolcası konuştuğunu ve bunun röportajda daha fazla rahatlık sağladığını söyleyen gazeteci, Milei'nin derginin kapağı için seçildiğini çünkü “kendisinin bir seçim olduğunu” söyledi. şok.”

“Birisi kim bazı şeyleri oldukça kökten değiştirmeyi vaat ediyor Bu ilginç ve onunla ilgili çok fazla hayranlık var Karakter olarak ve Arjantin'de olup bitenlerle ilgili” diyerek seçimin nedenlerini detaylandırdı.

Arjantin Devlet Başkanı Time'ın kapağında. Fotoğraf: EFE/Irina Werning/Time.

Gazeteci, yayının kapağına koymak üzere “şu anda dünyanın çok ilgisini çeken birini” seçmekle görevli olanın dergi editörleri olduğunu, Milei vakasında ise seçimin “daha fazla” yapıldığını vurguladı. için her şeyden çok Arjantin'de yapılan deney“.

Bergengruen, “Fakat o ünlü, o dizi ve karakter olmak, uluslararası saygıyla aynı şey değil. Ben de makalede bunu biraz anlatmaya çalıştım.” dedi.

“(Arjantin) önemli bir ülke, büyük bir ülke ve insanlar onun ne yapacağını söylediğini ve ne yaptığını bilmek istiyor. Bu yüzden 100 günün ardından birkaç ay vermek iyi bir zaman gibi göründü ve sonra bunu belki de pek bir şey bilmeyen dünyaya sunacağız” diye ekledi.

Son olarak gazeteci, Nisan ayında Casa Rosada'da gerçekleşen ve bir saat süren röportajın dışında kalan bazı ayrıntıları açıkladı ve başkanın ofisinde bulunan bazı eşyalara değindi.

Yayında yer alan fotoğraflar arasında Milei'nin masasının önünde oturduğu bir fotoğraf da yer alıyor ve başkan bu fotoğrafta ne görmek istediğini dikkatle seçmiş gibi görünüyor. Ancak birkaç nesne dışarıda bırakıldı.

“Bunun yanında, göremediğiniz şey, hayranlarının hediyeleriyle dolu bir masa daha var. Kampanyadan figürinler, Ronald Reagan ve Margaret Thatcher'ın yüzlerini taşıyan çikolataları varYahudi metinleri var. Röportajı yapan kişi, “Elinde köpeklerin fotoğrafının olduğu bir kupa var” dedi.

Gazeteci sözlerini şöyle tamamladı: “Fotoğrafları çekerken ondan bana bu şeylerin ne olduğunu, bunları ona kimin gönderdiğini biraz anlatmasını istedim. Röportajda bunlar yok ama biraz daha kişisel olan şeyler hakkında konuştuk.”