Lilia Lemoine, José Alperovich'e yönelik tacizden dolayı verilen mahkumiyeti kutladı ve Fernando Espinoza'yı hedef aldı

Actinopteri

New member
La Libertad Avanza temsilcisi Lilia Lemoine kutlamayı kutladı Cinsel istismar suçundan 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı Tucumán'ın eski valisine Joseph Alperovich ve ironik bir şekilde La Matanza belediye başkanına bir uyarıda bulundu: Fernando Espinozasekreterine tacizde bulunduğu iddiasıyla dava açıldı.

Alperoviç: İçeride. Gücü suiistimal eden bir kişi daha azaldı. Haber yerini buldu. La Matanza belediyesine dikkat edin!“Lemoine X hesabına yazdı.

Yasa koyucu ve Başkan'ın arkadaşı Javier Milei'nin, özel sekreterine “edepsizce dokunmakla” yargılanan ve suçlanan Peronist belediye başkanı Espinoza'ya yönelik eleştirisi ilk kez olmuyor.

Aslında, bu Salı günü Sosyal Eylem ve Kamu Sağlığı komisyonunun bir toplantısında Lemoine'in yolları Unión por la Patria milletvekili Natalia Zaracho ile kesişti. Özgürlükçü, bir yorumdan ve Zaracho'nun sunumunun ortasındaki gülümsemesinden rahatsız oldu ve şunları söyledi: “Tecavüzcü bir belediye başkanının olmasına gülmem”Toplantıya katılan milletvekillerinin inanamadıklarını belirtti.

Alperovich: İÇERİDE

GÜCÜ BİR AZ İSTİSMAR EDENLER AZALDI

!ADALET YERİNE GELDİ!

LA MATANZA MÜNİ'SİNDE DİKKAT!

— Lilia Lemoine
🍋
(@lilialemoine) 18 Haziran 2024
Ve şöyle devam etti: “Zaten ihbar edilmişti. Belediye başkanınıza da ihbar yapılmıştı ve tek bir kadının başına gelmediği için gülmeniz çok ciddi.”

Zaracho, Lemoine'e diğer şeylerin yanı sıra La Matanza'dan değil, Lomas de Zamora'daki Villa Fiorito'dan olduğunu söyledi.

Lemoine, X'te yayınladığı mesajda şuna değindiğini açıkladı: Espinoza, Unión por la Patria'nın bir parçasıdırJuan Grabois'in alanına ait olan vekil gibi.

“Bunun UXP'den geldiğini kastetmiştim ama pek çok şey gibi bunu da onlara küçük çizimlerle açıklasanız bile anlamıyorlar. Benim için açık olan şey şu ki, birçoğunun umursadığı son şey, halkın refahı” diye vurguladı. kendini etkileyen kişi, özgürlükçü aktivist ve cosplayer olarak tanımladı.

Ben: “Belediye başkanınız tecavüzcü”
Zaracho: “ama ben Fiorito'luyum”
UXP'den geldiğini kastetmiştim ama pek çok şey gibi bunu da onlara çizimlerle anlatsanız bile anlamıyorlar.
Benim için açık olan şey, birçoğunun umursadığı son şeyin insanların refahı olduğudur. pic.twitter.com/45Ta49hnKH

— Lilia Lemoine
🍋
(@lilialemoine) 18 Haziran 2024
Espinoza hakkında dava açıldı ve adalet tarafından ele geçirildi. Kurbanın ifadesine göre belediye başkanı birlikte akşam yemeği yemeleri konusunda ısrar etti ve Kendini “baskılı” hissettiği için kabul ettiğini söyledi. Durumu üçüncü kez cinsel istismar olarak tanımladı: Espinoza'nın pantolonunu indirdiğini, şiddetle üstüne çıktığını ve ona el yordamıyla dokunduğunu ifade etti. Direndiğini ve belediye başkanının bu toplantının yapıldığı Buenos Aires Şehri'ndeki evini öfkeyle terk ettiğini söyledi.

Lemoine'in Espinoza'dan bahsetmesi, mahkemenin Alperovich'in 16 yıl hapis cezasını açıklamasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. Üç kez Tucumán'ın valisi ve eski senatör suçlu bulunarak mahkemede tutuklandı.

Haber sistemi, Tucumán Peronist liderinin yeğeni ve eski sekreterinin şikayette bulunmasından beş yıl sonra Alperovich'i mahkum etti.

İhlallerin işlendiği sırada 27 yaşında olan genç kadın, Aralık 2017 ile Aralık 2018 arasında, 2019 yılında Tucumán valiliğini geri almaya çalıştığı kampanyada Alperovich'in odasında 18 ay boyunca sekreterlik görevi yaptı. aynı zamanda hükümlü adamın yeğeni, şu anda tutuklu olan adamın birinci dereceden kuzeninin kızı.