Mahmood her zaman ‘Kayalara tırmandım ve çizgi filmdeki şarkıları söyledim’ hayranı olmuştur.

Actinopteri

New member
Rob Marshall’ın canlı aksiyon ‘Küçük Deniz Kızı’ 24 Mayıs’ta sinemalarda olacak. Kahramanları seslendiren Mahmood (Sebastian), Yana_C ve Sara Labidi (şarkılarda birinci, diyaloglarda ikinci olan Ariel) ve Simona Patitucci (Ursula). İkincisi, 1989’un animasyon versiyonunda Ariel’i seslendirmişti. “Üç yıl geçti, ben bir çocuktum. Gerçekte, başlangıçta tam olarak Ursula için seçildim, sonra onun yerine Ariel bana emanet edildi – diyor Simona Patitucci – Bu 2. yıl bu canlı aksiyona katılmam istendi, bunu bir kader işareti olarak aldım. Sekiz rakamı gibi açılıp kapanan bir daire, sonsuz bir şey. Dünyanın bir parçası olmaya devam etmek benim için çok heyecan verici ‘Denizkızı'”.

Mahmood, filmin çıkışını duyurmak için profilinde yayınladığı bir çocuk fotoğrafından da anlaşılacağı üzere, çizgi filmin her zaman hayranı olmuştur. “Annem Sardunyalı olduğu için çocukken suyla çok güçlü bir temasım vardı. Kayalara tırmandım ve animasyon filminden şarkılar söyledim – şarkıcıyı anlatıyor – Çocukken bana ne yapmak istediğimi sormuşlardı. büyüseydim bunu söylerdim (şarkıcılık mesleğine atıfta bulunarak, ed)”. Mahmood, oyunculuğa çok yakın bir sanat olarak tanımladığı Yana_C olarak ilk dublaj deneyimini yaşıyor. “Kolay olmadı – kabul ediyor – üzerinde uzun süre çalışmak zorunda kaldım”. Bu konuda yedi yaşında dublaj yapmaya başlayan oyuncu ve seslendirme sanatçısı Simona Patitucci bile yeni bir karaktere yaklaştığınızda bunun “her zaman bir meydan okuma” olduğunu söylüyor. Yapılan özenli çalışma için dublaj yönetmeni Massimiliano Alto’ya teşekkür ettiniz. İngilizce şarkı söylemeye daha alışkın olan Yana_C için bile, bu bir meydan okumaydı, “şarkı söyleme tarzı, genellikle yapmaya alıştığımdan daha çok müzikale yakın – ona diyor ki – Bu çok duygusal ve teknisyendi”.

Filmin müzikleri 19 Mayıs Cuma gününden itibaren zaten mevcut. Şarkıların müzikleri birden fazla Akademi Ödüllü Alan Menken tarafından yapılırken, sözler Howard Ashman’a ve yeni sözler üç kez Tony Ödülü sahibi Lin-Manuel Miranda’ya ait. Rob Marshall’ın yönettiği, senaryosunu David Magee’nin yazdığı filmin başrollerinde şarkıcı ve aktris Halle Bailey Ariel rolünde, Jonah Hauer-King Prens Eric rolünde, Noma Dumezweni Kraliçe Selina rolünde, Art Malik Sir Grimsby rolünde Javier Bardem Kral Triton rolünde; ve Ursula rolünde Melissa McCarthy. Filmin yapımcılığını Lin-Manuel Miranda, John DeLuca ve Rob Marshall üstlenirken, yürütücü yapımcılığını Jeffrey Silver üstleniyor.