Martín Yeza, Patricia Bullrich'e sert saldırdı: “Nankör ve nankör”

Actinopteri

New member
Martin Yeza Oy Patricia Bullrich gibi “nankör ve nankör”Güvenlik Bakanı'nın açıklamasının ardından Özgürlük Gelişmeleri Zaten PRO seçmenlerini absorbe etti.

“Sadece kendimizi kaptırmamakla kalmadık, aynı zamanda bizi buraya getiren yolu değiştirmek için 116'ya 0 oy verdik. Tüm Arjantinliler için bu kadar hassas bir konunun bakanının, bu konuyu devam ettirecek kadar incinmesini ve yalnızca kendisine yardım eden bir partiye şimdiye kadar yaptığından daha fazla zarar vermesini anlamak zor.” diye sordu Meclis başkanı. PRO'nun.

Bunlar sosyal ağ aracılığıyla ifade ettiği sözlerdi X ve PRO'nun Ulusal Gençliği'nin bu ayın başlarında yapılan ve her iki tarafın suçlamaları ve bağırışları arasında sona eren ve Bullrich'le ittifak kuran sektörün toplantıdan ayrılmasıyla sonuçlanan parti toplantısına atıfta bulunarak bir yazıya yorum olarak yayınladığını.

Sadece kendimizi kaptırmamakla kalmadık, aynı zamanda bizi buraya getiren yolu değiştirmek için 116'ya 0 oy verdik. Tüm Arjantinliler için bu kadar hassas bir konunun bakanının bu konuya devam edecek kadar incinmesini ve bir ülkeye şimdiye kadar yaptıklarından daha fazla zarar vermesini anlamak zor. https://t.co/TjfKVynVoi

— Martín Yeza (@martinyeza) 17 Temmuz 2024
Bu yazıda, “12 gün önce parti meclisinde 'başkaları tarafından emilen' yer ve pozisyonlar elde etme skandalı yaşandı, ne kadar nankörlük vardı” ifadesine yer verildi. Referans, Güvenlik Bakanı'nın İspanyol medyası EDATV'de yayınladığı, iç PRO hakkında konuştuğu ve her iki partinin birleşmesini teşvik ettiği için birçok liderden aldığı eleştirilere yapılan açıklamalardı.

Orada ona La Libertad Avanza'nın tüm PRO seçmenlerini içine çekmesi yönünde bir “tehlike” olup olmadığı soruldu ve Bullrich açıkça yanıt verdi: “Şimdi Oradalar çünkü ben PRO'nun bir parçasıyımBen hükümetteyim ve seçmen de bize eşlik ediyor.”

Yayınladığı bir röportajda LN+ Bu Çarşamba gününün ilk dakikalarında Yeza kaydı: “Patricia Bullrich'in PRO içinde mi yoksa özgürlükçü mü olduğunu bilmiyorum. Bildiğim şey PRO'nun onu daha önce hiç bulunmadığı bir yere koyduğu. O bizim başkan adayımızdı, onun oyunu biz taşıdık. Ben de onun kampanyasına katılırken yolda neredeyse kendimi öldürüyordum. Sonra da 'Hey, bize saygı uyandırmak pek başarılı bir strateji gibi görünmüyor' diyorsunuz.”

“Belki bir lider ama kalibreleri farklı. Böyle düşünen, hisseden, kendisine inanan insanlara bu kanaati verebilen bir kişinin böyle bir şey yapması beni üzüyor. İşte o nokta da burası.” bence biraz nankörlük ve nankörlük var Hoşuma gitmeyen bir şey” diyen Pinamar'ın eski belediye başkanı şu açıklamayı yaptı: “Onları yargılamıyorum çünkü onlar köpekbalığı gibi olmaya ve öldürmeye ya da öldürülmeye hazır olmaya alışkın bir nesil.”

Sonra ısrar etti: “Patricia birçok insana karşı nankördür, ona inanan insanlarla. Ve bu da yapılmadı.” Onunla yüz yüze gelseydi ne söyleyeceği sorulduğunda Yeza şunları söyledi: “Ördek dalga geçmeyi bırak. Neden normal şeyler yapmıyoruz? “Siz iyi bir Güvenlik Bakanısınız ve size bu kadar çok şey veren ve Hükümetin başarılı olması için gerekli olan bir yeri parçalamaya çalışmanıza gerek yok.”

Video

Güvenlik Bakanı, İspanya'dan EDATV'ye verdiği röportajda stajyer hakkında konuştu.

“Bu pozisyonları yaptıklarını görünce nedenini merak ediyorum. Kendinizi Karina'dan (Milei) daha özgürlükçü veya Milei'den daha mileist yapmanın pratik anlamı nedir, evet Milei bile PRO'nun bizi eritmesini istemiyor. Aslında minnettardır” dedi Yeza.

Ve şunları ekledi: “İşte bu noktada kişisel olarak şunu söylüyorum: eskimiş bir nesil Arjantin'in sorunlarını çözmek için, cesareti, güvenliği ve kamu düzenini düzenlemeye olan inancı gibi başarılması zor başarılarını öğrenmeye değer, ancak hatalarında nesiller boyu bir temaya uyan bir şey var. “Kimse senden (Bullrich ile ilgili olarak) bu kadar fazlasını istemiyor.”

Aynı zamanda Bullrich'in “PRO'yu kırmak” istediğini vurguladı ve bakanın İspanyol basınına yaptığı açıklamalara derhal yanıt verdi. “Bu, o maç için en iyisini isteyen biri tarafından söylenmiyor. Yaptığı şey bana çok açık geliyor ve bundan hoşlanmıyorum. Arjantin'de çok daha ciddi sorunlarımız var” dedi. Tüm bu sorulara rağmen Bullrich'i “modası geçmiş” liderler grubunun dışında bıraktı.