MEBİM’e ‘World Class’ muvaffakiyet mükafatı

Lena

Global Mod
Global Mod
Bakan Özer, hususa ait yaptığı açıklamada Ulusal Eğitim Bakanlığı İrtibat Merkezi’nin (MEBİM) Mart 2012’de Van Erçiş’te hizmete açıldığını, kurulduğu günden bugüne de 7 gün 24 saat temeliyle çalışarak vatandaşlara hizmet ettiğini belirtti.

MEBİM’in kıymetli bir kamu nazaranvin yürüttüğünü tabir eden Özer, “2012 yılından bu yana MEBİM, 24 milyon 790 bin vatandaşımıza hizmet verdi. Öğrenci, veli ve öğretmenlerimize hizmet veren, sorularını yanıtlayan ve problemlerinin tahliline aracı olan MEBİM, bu bağlamda eğitimde fırsat eşitliğini sağlama noktasında da değerli bir fonksiyonu yerine getiriyor. MEBİM’e gelen müracaatların yüzde 79’u bilgi edinme, yüzde 6’sı talep, yüzde 4’ü görüş-öneri, yüzde 9’u uygulama takviyesi ve yüzde 2’si de idari hususlar içinde yer alıyor. Buraya ulaşan her türlü sorun, görüş, teklif ve talep ilgili ünitelere, vilayetlere, ilçelere, okullara iletilerek vatandaşlarımızın bilgi edinmeleri sağlanıyor; meselelerin tahlili noktasında her türlü adım en süratli biçimde atılıyor” açıklamasında bulundu.

YARIŞMAYA 80 ÜLKE KATILDI
Bakanlık ile vatandaş içinde kıymetli bir köprü nazaranvi nazarann ve bağlantısı sağlayan MEBİM’in Dünya Davet Merkezi (Contact Center World) tarafınca 17’ncisi Malta’da gerçekleştirilen ‘2022 Yılı Contact Center World (CCW) Dünya Finalleri’nde dünya birincisi olduğunu bildiren Bakan Özer, “MEBİM, 80 ülkeden 2 bini aşkın iştirakçinin yer aldığı müsabakada, geçtiğimiz senelerda üç kez üst üste dünya çapında birincilik mükafatı aldığı ve dünyanın en düzgün bağlantı merkezi seçildiği için bu yıl ayrıyeten ‘World Class’ mükafatına de layık görüldü.Bu sürdürülebilir başarılarından dolayı MEBİM çalışanlarımızı tebrik ediyor, emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum.”