“Medyanın yüzde 85'i her zaman yalan söylüyor”

Actinopteri

New member
Javier Milei Gazeteciliğe bir kez daha saldırdı. Bunu belirtti “Medyanın yüzde 85'i her zaman yalan söylüyor” ve onları, kendilerine karşı “insanlık tarihinin en büyüğü” olan olumsuz bir kampanyanın suç ortağı olmakla suçladı.

“Devlet üniversitelerini ücretsiz olarak sürdüreceğim ve tam tersini söylüyorlar” diyerek saldırısına TN'ye verdiği bir röportajda başladı.

Ancak sorularıyla hızla eğitim sorununun ötesine geçti: “Medyanın tüm bu yalanların yayılmasında suç ortağı olduğu olumsuz bir kampanya vardı. Aslında, Bana insanlık tarihinin en büyük olumsuz kampanyasını yaşattılar ve oradaydı Medyada güçlü suç ortaklığı ve gazeteciler açıkça yalan söylüyor Bir kişiye karşı para karşılığında aileme, köpeklerime ve herkese bulaşmak.

“Bu sadece Medyanın %85'i gerçek şu ki her zaman yalan söyler“, dedi Başkan. Ve şunu belirtti: “Ne dedikleri umurumda değil, Söylediklerinin yüzde 85'i yalan. İstedikleri yorumu yapsınlar…”.

Sonra Milei TN gazetecisi ve Clarín köşe yazarı Marcelo Bonelli'ye yönelik saldırısını kişiselleştirdi, kendisine göre gerçeğin yalan olduğu ve “iftira ve hakaret” olarak tanımladığı bir durumu örneklendirerek.

“Bay Marcelo Bonelli Sağlık Bakanı Mario Russo'nun ayrılış nedeni konusunda açıkça yalan söyledi. Mario Russo, kişisel ve operasyonel nedenlerden dolayı istifa etmeye karar verdi. Çok profesyonel, dürüst, iyi bir insan… Bay Bonelli de onu ektiğimi söyledi. “Bu özgeçmişi kirletiyor, tamamen masum bir insanın hayatını kirletiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı böylece gazetecinin Eylül ayında verdiği bilgiye atıfta bulundu. Zurna Ve TNBakan Sandra Pettovello'nun Vatikan ziyareti sırasında Papa'ya bir meslektaşının dahil olduğu bir yolsuzluk eylemini açıkladığı ve bu durumun Russo'nun Kabine'den ayrılmasında etkili olduğu belirtildi.

Milei bunu açıkladı Pettovello onu reddetmek için Bonelli'yi telefonla aradı Francisco ile bir yolsuzluk vakası hakkında konuşmuş ve buna rağmen Radio Mitre'daki programında bilgiyi tekrarlamıştı.

Başkan ayrıca kanalın yayınlarının diğer yönlerinden de şikayetçi oldu. “TN'de bana başka birçok şey anlattılar. insanların benim hakkımda kötü şeyler konuşması“diye belirtti.

Marcelo Bonelli'nin Javier Milei'ye yanıtı

Bonelli TN'de suçlamalara yanıt verdi Başkan: “Başkanla tartışmayacağım. Gazeteciler fikirlerini belirtme hakkına sahiptir ve bizim işimiz. Ben de dramatize etmeyeceğim. Bunu hayal et Cristina Fernández de Kirchner bana karşı ulusal bir kanal ayırdı ve benim fotoğrafım da (Kirchnerizm nedeniyle) diğer gazetecilerin fotoğraflarıyla birlikte mahkemelerde sergilendi ve üzerlerine tükürüldü. Hangi Evet bilgileri onaylıyorum. Kimseyi yolsuzlukla suçlamadım; Ben de bir saldırganın olduğunu ve o saldırganın ardından tesadüfen Bakan Russo'nun gittiğini söyledim. “Ve bunun Papa'nın rüşvet isteyen bir bakanın bulunduğuna dair açıklamasıyla ilgisi var.”

Gazeteci ayrıca “Pettovello ile daha sonra kamuoyuna açıkladığı özel görüşmeyi” doğruladı ve şunu belirtti: “Bana Russo'nun yolsuzluk nedeniyle ayrılmadığını açıkladı ve ben de Ertesi gün Radio Mitre'da konuyu açıklığa kavuşturdum. Santiago Caputo ile yaşadığı kavga nedeniyle (ayrılışının) bir versiyonunun olduğunu, Vatikan meselesinin bir versiyonunun olduğunu ve üst düzey bir hükümet kaynağının bana durumun böyle olmadığını söylediğini söyledim. Bunu radyoda açıkladım. Tahmin ediyorum ki Başkan meşgul olmalı ve raporların kendisine iletilmesi gerekiyor. “Anayasa tarafından belirlenen kaynağın gizliliğini koruyorum.”

Dramatize etmeye gerek yokbu birçok kez olur. Mesela mayıs ayında ben Tuzağın bu yıl da devam edeceğini söyledim, onlar da bana bunların masal olduğunu söylediler. Ve sonra Petronas'ın LNG'deki mega yatırımda YPF'ye devam etmeyeceği yönünde avans verdim ve onlar bana şöyle dediler. Bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz, Biz savaş gazeteciliği ya da militan gazeteciliği yapmıyoruz, gazetecilik yapıyoruz. Ve Milei bunu biliyor. Benim nasıl çalıştığımı ve nasıl çalıştığımızı biliyor, 'A Dos Voces' binlerce kez geldi ve hatta programda Patricia Bullrich ile onun arasındaki anlaşma gibi çok önemli şeyler bile yapıldı. Her zaman aynı şekilde çalışacağız ve kapılarımızı ona, bakanlara, liberal yetkililere, liderlere her zaman açık tutacağız… Ve en iyi gazeteciliğin amaçlaması veya çözmeye yardımcı olması gerektiği anlamında işbirliği yapmaya çalışacağız. Arjantin'in sahip olduğu ciddi sorunlar var” diye yanıtını Bonelli kapattı.

Javier Milei gazeteci Marcelo Bonelli'ye saldırdı.

Röportajda Milei Gazetecilikte yalan olduğunu düşündüğü şeylerin hata olabileceğini reddetti istemsiz.

“Hataya ne olur biliyor musunuz? Tanımı gereği hatanın ortalaması sıfırdır. Beyaz gürültü olarak bilinen şeydir. Bir gün bir tarafta yanılıyorsunuz, başka bir gün diğer tarafta. Yaptığım şeylerden biri seni takip etmek. Onları takip ediyorum. Ve istatistiksel olarak otokorelasyon olarak adlandırılan bir sorunu olan bazıları var: Her zaman aynı tarafta hata yaparlar. Sayın Bonelli hep aynı tarafta hatalıdır” diye eleştirdi bu noktada.

“Kız kardeşimle yattığımı ya da köpeklerimle yattığımı söyleyen ahlaksızların özür dilediğini hiç görmedim. bana nazi dediler. Ve bana Hitlerci Nazi diyen diğerleri. Peki kim özür diledi? Hiçbiri. Benden af dileyen tek kişi Pablo Duggan'dıO halde kendinizi diğerlerinin bulunduğu seviyede hayal edin” diye ekledi.

Javier Milei, anketler ve “medyanın yalanlarının” etkisi

Başkan medyayı da suçladı Toplumun ekonomi politikalarına ilişkin algısı.

“Açıkça yalan söylediğinde İnsanlar arasında sorun yaratmaya kendilerini adamışlardır. Personelin devlet tarafından kabul edilme düzeyi %55. Makroya (ekonomiye) baktığınızda, insanlar makroyu bilmediğinden ve medyayı izlediğinden, bu %40……” dedi Milei.

Daha sonra sorunun başka bir saldırıyla sonuçlanması istendi. “Bu 15 puanlık farka ne deniyor biliyor musunuz? Medyanın yalanları. “Bana masum olduklarını söylemeyin, çünkü bana yaptıkları gibi kampanyalar sırasında kirli adaylardan para almalarının bir nedeni var” dedi.