Milei'nin Bayrak Günü etkinliğinde Manuel Belgrano hakkında konuşmasıyla ilgili Máximo Kirchner'in ironisi

Actinopteri

New member
Unión por la Patria'nın yardımcısı ve Buenos Aires PJ'nin başkanı, Maximo Kirchnerbu perşembe günü geçti Javier Milei referansı için Manuel Belgrano tarafından etkinlik sırasında Rosario'da Bayrak Günü.

“Milei'yi dinledim. Belgrano'nun bir versiyonu Billiken dergisinden çok“Kirchner, Futurock ile yaptığı röportajda şunları söyledi.

Ve şunu belirtti: “Belgrano bir noktada şunu öneren bir adamdı: Eğer ithal edilen mallar, endüstrimizin mallarının Arjantin'de tüketilmemesi anlamına geliyorsa ve gelişmesini engelliyorsa, Her şeyin sonu ayrılıktır, ülkenin mahvolmasıdır“.

Milei, konuşmasının büyük bir bölümünü Belgrano'yu vurgulayarak ve Buenos Aires'ten yeni bayrağı tanımayan Üçlü Yönetim'in liderlerini sorgulayarak geçirdi. Bu, siyasi kast olarak gördüğü ve kendisine göre yönetiminin önüne engeller koyan kesimle paralellik kurmanın bir yoluydu.

Javier Milei, Rosario'daki Bayrak Anıtı'nda yaptığı konuşmada. Fotoğraf: “EFE”

Mayıs Paktı'nı yeniden gündeme getirdiği ve “partizan at gözlüklerini bir kenara” bırakarak 9 Temmuz'da Tucumán'da imzalanması çağrısında bulunduğu bu sergide Milei, 1812'de “Buenos Aires'teki siyasi liderliğin henüz bağımsızlıktan bahsetmediğini” ileri sürdü. .”

“Bazılarının bugün hala yapmayı sevdiği gibi, formlarla ilgilenmek istediler, özgür olmaya cesaret edemedikleri için hala korku tarafından yönlendiriliyorlar. Diğerleri doğrudan tebaa olmaya devam etmek istedikleri için” diye vurguladı Milei, Üçlü Yönetim'i eleştirmekte ısrar ederken ve bunu Kongre'deki girişimlerini desteklemeyen muhalefet liderlerinin tutumuyla ilişkilendirirken.

Milei, “Belgrano kimsenin emrini beklemedi” diye vurguladı ve şunları kaydetti: “O bir özgürlük maksimalistiydi, eğerler ve amalar yoktu. Özgürlük izin istemez, özgürlük kendini dayatır, başkalarının emirlerini beklemez herhangi bir bürokrat.”

Milei muhalefet liderlerini sorgulamak için Belgrano ile paralellik kurarken, Máximo Kirchner Temeller Yasasına yönelik eleştirisinde ısrar etti.

“Bu bir felaket ve bizi bu yasaya oy vermeyerek bütçesiz bırakan aynı insanları istikrarsızlaştırmakla suçlamak istemeleri gerçeği gösteriyor ki Siyasi tartışma samimi değil“dedi Cristina Kirchner'in oğlu.

Máximo ayrıca Hükümet tarafından yapılan yeni fazlalık duyurusunu da sorguladı ve Milei ile Ekonomi Bakanı Luis Caputo bunu kutladı. “Bu Dünyanın en zorlu fazlalığıdır“not etti.

Bu doğrultuda, La Cámpora temsilcisi, Néstor Kirchner'in başkanlık sözcüsü Manuel Adorni'nin yaptığı söze ironik bir şekilde teşekkür etti; kendisi de ironik bir şekilde eski başkanın ekonomiyi yönetmesinden dolayı “Milei Hükümeti ile gurur duyacağını” söyledi.

“Dün Néstor'un anısını yaşattığı için Adorni'ye tüm sevgimle teşekkür ediyorum, bunun çok iyi olduğunu düşünüyorum ve Umarım onun elde ettiği başarının %1 veya %5'ini alabilirler. hükümette” dedi Máximo Kirchner.

Sözcü, “Néstor Carlos Kirchner zaten şunu söyledi: 'Mali dengeye dikkat edilmelidir, bu da harcamalarda daha fazla ve daha iyi tahsilat, verimlilik ve özen anlamına gelir. Ülkenin ve eyaletin kamu hesaplarının dengesi esastır'” bu çarşamba günü Casa Rosada'da düzenlenen basın toplantısında söylediği sözler aktarıldı.

Ve şunu söyledi: “Yirmi bir yıl sonra, eski Başkan Kirchner, Milei hükümetinden ve Luis Caputo ve önemli ekonomistlerden oluşan ekibinin liderliğindeki ekonomik programın başarısından kesinlikle gurur duyacaktır.”