Moni Ovadia, Sgarbi’nin istifasının geçmişi

Actinopteri

New member
“İki şey birbirinden farklıdır: Moni Ovadia’nın beyanı, özgür bir ülkedeki özgür bir kişinin beyanıdır. Fikrini kurumsal bir işlevle, Ferrara’nın tiyatro yönetmeni olarak ifade ettiği düşünülerek bir aldatmacaya düşmüştür, ancak gerçekte durum böyle değil ve bu tiyatroyu tehlikeye atmadı”. Adnkronos’a anlatıyor kültür müsteşarı Vittorio SgarbiMoni Ovadia’nın Ferrara Teatro Comunale’nin genel müdürü olarak istifasının duyurulması üzerine yorum yapıyor.

Arka plan: “İşte Ovadia’nın gerçek motivasyonları”

Sgarbi, “Bu açıklamayı yapmaması gerektiğini söyleyerek ayrılığı sürdürüyorum, ancak belediye başkanından istifasını reddetmesini isteyerek onu savunuyorum”, diye altını çiziyor. Bu, Adnkronos’a, müsteşara göre Ovadia’nın dün akşam son dakikada kararlaştırılan istifasının gerçek nedenlerini açıklayacak bir arka planı ortaya koyuyor. “Demokrat Parti’den Fratelli d’Italia’ya ve son olarak Italia Viva’ya kadar kendisine karşı olan her şeyle karşı karşıya olan Ferrara belediye meclisinin, tiyatro için fon talebini reddedebileceği hissi ortaya çıktı. Bu yüzden tiyatronun yapımını engellemek için istifa etti. kendi hatası nedeniyle fon sınırlaması” diye açıklıyor Kültür Müsteşarı. Bu da şunu tekrarlıyor: “Bu nedenle belediye başkanından istifasını reddetmesini rica ediyorum“.

“Demokrasi adına istifa yenildi”

Çünkü Sgarbi şöyle devam ediyor: “Moni Ovadia’nın genel müdür olarak görev yaptığı Ferrara Teatro Comunale’den istifası demokrasi ve düşünce özgürlüğü açısından bir yenilgidir. Kültürel faaliyet, önemli bir kurumu temsil edenler için bile siyasi bir pozisyona tabi kılınmalıdır. Ferrara Tiyatrosu, Ovadia’nın yönetimiyle mükemmel sonuçlar elde etmiş ve tiyatrodaki rolünü düşüncesi nedeniyle eleştiriye maruz bırakmamayı fırsat bilen yönetmenin siyasi faaliyetlerine hiçbir zaman sahne olmamıştır. sessizliğe zorlandım Görevi dışında kimse bunu benden daha iyi anlayamaz.”

Ayrıca okuyun