“Napolitano’nun nadir insanı, evde babamla buluşmayı özledim”

Actinopteri

New member
“Çok üzgünüm, küçüklüğümden beri birbirimizi iyi tanıyorduk, babam Alvaro’yla takılırdık: O gerçekten çok nadir bir insandı, siyasi dengesi ve kültürel inceliği vardı. Gerçekten mükemmel bir insandı. Ona her zaman saygı duydum. çok ve onu gerçekten sevdim. Simona Marchini Adnkronos’un ortadan kaybolduğu haberinin hemen ardından yaptığı röportajda bunun altını çiziyor. Giorgio Napolitano.

Yönetmen ve oyuncu şunları söylüyor: “Bir dans galası düzenledim. Roberto Bolle ve onu ve eşini davet ettim: bana yeğeniyle birlikte geleceğini söyledi ve davetime rağmen bilet almak istedi, bu onların nasıl biri olduğunu açıkça belirtmek içindi… Ben perde arkasındaydım ve beni aradılar aceleyle bana bunun yerine Başkan’ın karısıyla birlikte geldiğini söyledi. Ara sırasında tüm sanatçıları selamlamak için geldi ama Bolle soyunma odasından döner merdivenlerden aşağı inmeye hazır değildi. Bu durumdan çok utandım, özellikle de bana Bolle’nin hazır olduğunu ama yine de aşağı inmediğini söylediklerinde: onlar onlardı, Napolitano ve onu selamlamak için döner merdiveni tırmanan karısı, Bolle’un kaba bir kendini beğenmişlik hareketi olarak değerlendirdiğime kıyasla çok naziktiler. Kendimi gömecektim… Daha önce yayınlanmamış, bugün anlatılmayı hak eden bir hikaye.”

Son doğrudan toplantı Simona Marchini başkanla Giorgio Napolitano ve karısı “bir süre önce Piazza del Popolo’da bir yerde kahvaltı yaparken RomaBir Pazar günü: Birbirimizi büyük bir sevgiyle selamladık ve sarıldık ve o, onu her zaman farklı kılan o nezaketi korumuştu. Geçenlerde gidip onu ziyaret etmek isterdim ama yeğeni bana artık kendini pek iyi hissetmediğini ve belki de durumun böyle olmadığını söyledi: Ben müdahaleci bir tip değilim ve ısrar etmedim, ama O günden sonra o muhteşem boyutu çok özledim. Onunla doğrudan bir görüşmenin hikayesi, bu da beni babamla evimde buluştuğu zamana ve dünyaya götürdü. Ne kadar nostaljik!”

(İle ilgili Enzo Bonaiuto)