“O gün 100’den fazla kişi geldi, orada her şey çalışıyordu.”

Actinopteri

New member
Alberto Fernandez hakkında tekrar konuştum Olivos'ta parti doğum günü münasebetiyle Fabiola Yanez Temmuz 2020'de, Kovid-19 salgını nedeniyle sıkı karantinanın ortasında. Eski başkan, kendi deyimiyle kutlamayı haklı çıkarmakta ısrar etti. “kızarmış ekmek”ve bu Pazartesi yeni bir bahane ekledi: O gün resmi konutta olduğunu söyledi. “100'den fazla kişi geldi” çünkü şunu belirtti: “Orada her şey (Hükümet) çalışıyordu.”

Fernández ne düşündüğünü anlattı Hükümetinin başarıları ve hatalarıBunların arasında şunlardan bahsetti: Olivos'ta parti ülkenin geri kalanı katı tecrit uygularken, bu fotoğraf ve videolarla ölümsüzleştirildi. Bunu, Gelatina yayını hakkında konuşan muhatabı Pedro Rosemblat'ın isteği olmadan yaptı.

“Bana Olivos'taki akşam yemeğini sorduklarında, Olivos'taki tostElbette var olmamalıydıKonuyla ilgili özel olarak sorulmadan konuşan eski başkan, “Elbette bir hataydı, elbette pişmanım” dedi.

O anlamda şunu söyledi O zamanlar karısının doğum gününü kutlamanın bir hata olduğunun farkında değildi. bugün en küçük oğluyla birlikte Madrid'e yerleşti ve bu algı eksikliğinin şu durumdan kaynaklanabileceğini öne sürdü: Olivos'a insanlar sürekli gelip gidiyorlardı. çünkü Hükümet karargâhını oraya kurmuştu.

Alberto Fernández, Fabiola Yañez ve karantinanın ortasında doğum günü kutlamasına katılan arkadaşlarıyla birlikte

“O sırada bunu algılamadığım da doğru. O gün 100'den fazla kişi Olivos'a girdi, orada her şey yolunda gitti.” Fernández, kutlamanın üzerinden neredeyse dört yıl geçtiğini ve kendisinin imzaladığı bir kararnameyle bunun yasaklandığını kabul etti.

O ısrar etti “Riski” algılamadı kendisini ve başkalarını buna maruz bıraktı. “Benim hatam açıkça” diye ekledi.

Daha sonra Yargıcın kararını kabul ettiği ve yaptırıma itiraz etmediği için kendisini övdü. “Başkan olarak ne yaptım? Retorik bir şekilde, “Yargıçlara meydan okudum mu, onlara şüpheci olduklarını mı söyledim, davayı daha ileri götürmeye çalıştım mı?” diye sordu.

“Bu küçük bir neden, kesinlikle önemsiz, iki yıl sonra emrediyor.” Savunmasına devam etti ve daha retorik sorular ekledi. “Bunun olmasını engellemek için usuli hile mi yaptım? Hayır, ben ortaya çıktım, hangisinin ehil olduğunu görmek için yargıçlar arasında yapılan tüm tartışmalara katlandım” diye ısrar etti.

“Ve bir gün hakim gelip bana 'Zararı Ceza Kanunu'nun gerektirdiği şekilde onarmanız gerekiyor' dedi. Ben de onardım. Ve hiçbir şeye itiraz etmedim, sorgulamadım, adalete teslim oldum“Başkanlığının öncesine ve sonrasına damgasını vuran olayı geride bırakmanın bir yolu olarak ısrar etti.

Alberto Fernández: “Hollanda'da fahişelerle mağaza vitrinlerinde doğrudan pazarlık yapabilirsiniz”

Bu arada eski başkan da konuştu. Küresel aşırı sağ olgusu Arjantin'de başkanlık seçimlerinde Javier Milei'nin zaferine yol açan olay. Bu çerçevede Alberto Fernández ayrıldı meraklı tanımlar özgürlükler konusunda Hollanda'da uyuşturucu ve halüsinojenik mantar satışı.

“Pandemiden sonra küresel bir hareket ortaya çıktı. dünyayı totaliter rejimlere tabi olduğuna inandıran aşırı sağ Çünkü onları kilit altına aldı ve birinin yaptığı diğerinin sağlığına dikkat etmekti” diyerek açıklamasına başladı.

Alberto Fernández, La Libertad Avanza'nın ortaya çıkışı hakkında konuştu.  Luciano Thieberger'in fotoğrafı.
Alberto Fernández, La Libertad Avanza'nın ortaya çıkışı hakkında konuştu. Luciano Thieberger'in fotoğrafı.

“İşte bu yüzden böyle oluyor İspanya'da Vox varAvrupa'daki hükümetlerde sağın ilerleyişine ilişkin örnekler listesine “İtalya'da faşist olarak tanımlanan birini terfi ettirmek için (Mario) Draghi'yi kovdular” diye başladı.

Sonra sıra Hollanda'ya geldi. “Hollanda'dan daha fazla özgürlüğe sahip bir ülke biliyor musunuz? Yok”, Avrupa ülkesindeki sözde özgürlüklerden örnekler vermeden önce muhatabına yorum yaptı.

“Git, Mağaza vitrinlerinde fuhuş yapılıyor. Alıntı yaparak satın alırsınız, gidip fahişelerle doğrudan pazarlık yapabilirsin pencerelerde görüntülenenler. Uyuşturucu satın almak ister misin? Tve onları satıyorlar. Halüsinojenik mantar satın almak ister misiniz? Bunları size satıyorlar” yorumunu yaparak, ilerici politikalarına rağmen aşırı sağın da kazandığı sonucuna vardı.

Video

Alberto Fernández bir yayın programında Hollanda'daki özgürlükten, uyuşturucu ve halüsinojenik mantar satışından bahsetti.

“Küresel bir olgunun gerçekleştiğini anlamalısınız. Aşırı sağ küreselleşti ve bu aynı zamanda Arjantin'de de oldu,” açıklamasının sonsözü olarak belirtti.

Fernández, Peronizm'den aldığı eleştirilere dikkat çekti

Başka bir bölümde Fernández, hükümetine Peronizm içinden yapılan eleştirilere değindi. “Belki de pek çok şey var bazı alanlarımız bizim için çok zordu ve bağlamı objektif olarak hesaba katmayan şeyleri gündeme getirdiler” diye konuştu; bir pandemi, Ukrayna-Rusya savaşı ve kuraklığın içinden geçmiş olmanın büyüteci altında analiz edilmediğini ifade etti.

“Hükümetimizi hiçbir zaman sahip olmadığımız bir normalliğe göre ölçmek istersek, biraz tadı olabilir“, diye itiraf eden eski başkan, bugün kendisini İspanyol üniversiteleriyle eğitim projelerine adadı.

Fernández, görev süresinin sonunda enflasyondan vazgeçtiğini itiraf etti ancak bu fiyat artışının “kötü harcama politikası tarafından belirlenmediğini” açıkladı.

Alberto Fernandez.  Fotoğraf EFE / Juan Ignacio Roncoroni
Alberto Fernandez. Fotoğraf EFE / Juan Ignacio Roncoroni

Başarıları arasında, başkan olarak Rusya, Çin, Fransa ve ABD gibi karşıt ideolojilere sahip ülkelerle ve kürtajın onaylanması ve ikili olmayan DNI'nın uygulanması gibi daha ilerici amaçlarla ilişkiler kurmasının altını çizdi.

“Bize öyle oldu gücümüzün bir kısmı her şeyin bir felaket olduğunu söyledi. Ve hepsi bir felaket değildi. Eğer eşiniz sizin felaket olduğunuzu söylerse, söylediklerinize dikkatle bakmaya başlarız” diye konuştu.

Bu anlamda Fernández, Frente de Todos'un liderliğini sorguladı. “Sonunda bir kampanyaya dönüşen bir iklim yaratıldı” Herkes yaptığımızdan utandı“, Başlattı.

“Kendi kendime sordum, neden utanıyoruz? Hatalar yaptık, elbette yapmamamız gereken şeyler de var. Olmaması gereken şeyler varElbette bunların olmaması gerekirdi” diye ekledi ancak ısrar etti: olumlu olana “değer verilmedi”.