Öğretmenlerin lisansüstü eğitimlerine takviye

Lena

Global Mod
Global Mod
İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, öğretmenlerin lisansüstü çalışmalarına takviye vermek için İstanbul genelinde üniversitelerle yapılan iş birliklerinin devam ettiği açıklandı. Bu kapsamda İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa içinde ‘Öğretmenlerin Mesleksel gelişmenine Yönelik İş birliği Protokolü’ imzalandı. Protokol Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın tarafınca imzalandı.

‘ÖĞRETMENİN GELİŞİMİ ÇOCUĞA YANSIYOR’
İmza merasiminde konuşan İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, şunları söylemiş oldu:

“Bu değerli atılımlar bir yılı aşkın bir süre içerisinde eğitimin bütün bileşenlerine büyük bir ivme kazandırdı. Yaşanan dönüşüm niceliği arttırdığı üzere, niteliği de arttırarak eğitim sisteminin kalite odaklı büyümesine de vesile oldu. Sayın Bakanımızın öncülüğünde, öğretmenlerin hayli boyutlu gelişmenine dair çalışmalara biz de iş birliklerimizi arttırarak katkı sunmaya devam ediyoruz. Meslektaşlarımız, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle bir arada lisansüstü çalışmalara daha fazla yük vermeye başladı. Bu hususu epey önemsiyoruz. Zira öğretmenin daima gelişimi okula ve çocuğa direkt yansıyor. Çocuğa yansıyan her şey geleceğimize yatırım demektir.”

DOKTORALI ÖĞRETMENLER TEZ DANIŞMANI OLABİLECEK
İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yapmaktan memnuniyet duyduklarını ve bu çalışmaları artırmak istediklerini lisana getiren İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın da, gerçekleşen protokolün öğretmenlerin lisansüstü çalışmalarına yeni imkanlar sunacağını söylemiş oldu. Yükseköğretim Konseyi (YÖK) kanununda yeni yapılan bir değişikliğe de değinen Aydın, “YÖK kanununa temmuz ayında eklenen unsurla doktora eğitimini tamamlamış öğretmenler, artık üniversitelerimizde ders verebilecek ve tez danışmanı olabilecek. Bu yeni bir gelişme” dedi.