Öğretmenlik hayalinin peşinde… Yaparsın Özlem!

Lena

Global Mod
Global Mod
GAZİ Üniversitesi Türk Lisanı ve Edebiyatı kısmından 2018 yılında mezun olan Hasret Peker, bir süre fiyatlı öğretmen olarak çalıştı. Bir yandan da devlet okullarına atanabilmek için Kamu İşçisi Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlandı. Fakat Peker’e bu yılın başında göğüs kanseri teşhisi konuldu. Peker, tedavi süreci niçiniyle 31 Temmuz’da gerçekleştirilen KPSS’ye giremedi. Artık ise iptal edilen ve 18 Eylül’de yenilenecek KPSS’ye hazırlanıyor. Çocukluğundan beri öğretmen olmak istediğini söyleyen 28 yaşındaki Hasret Peker, hastalığına karşın öğrencileriyle buluşma hayalinden vazgeçmedi.

KPSS’YE GİRMEK İSTİYORUM

Ocak ayında göğüs kanseri teşhisi konulduğunu, mart ayında ameliyat olduğunu ve kemoterapi tedavisine başlandığını anlatan Hasret öğretmen, yaşadıklarını şöyleki tabir ediyor:“31 Temmuz’da düzenlenen KPSS’ye başvurdum. İmtihana 5 gün kala 4’üncü kemoterapimi aldım ve imtihan gününe kadar kendimi toparlayamadım. İmtihana giremediğime üzülmüştüm. Artık imtihan tarihi ertelendiği için kendi adıma memnunum. 18 Eylül’de düzenlenecek olan imtihana girmek istiyorum.”

HASTALIĞIM MİSAFİRİM

KPSS sürecini muvaffakiyetle atlatıp bir an evvel öğrencilerine kavuşmayı hedefleyen Peker, şunları söylüyor: “Okuluma kavuşmanın, öğrencilerimle olmanın hayalini kuruyorum. Sınıfımda derslerimi anlatmak istiyorum. bir daha öğretmenlik yapabilmeyi istiyorum. Yapabileceğime de inanıyorum. Her şeyin bir tedavisi var ve bunun da gelip geçeceğini biliyorum. Hastalığımın şu an bedenimde bir konuk olduğunu düşünüyorum. elbette bir gün gidecek.”

‘KARAM’LA UNUTUYOR

ÖZLEM Öğretmen, “En büyük motivasyon kaynağım köpeğim Karam. Gerçi süreçten o da etkileniyor. Saçlarım dökülmeye başladığı vakit o da tüylerini dökmeye başlamıştı” diyor.