Özel eğitim okullarına spor gereci

Lena

Global Mod
Global Mod
Erdoğan, konuşmasında ‘Milli eğitim Bakanlığımıza (MEB) bağlı 81 vilayette 500 özel eğitim okulunda farklı pürüz kümelerinin bilhassa kullanmasına sunmak üzere üretilmiş 27 bin 259 adet spor gerecinin yola çıkıyor’ tabirine yer verdi. Erdoğan, engelli öğrencilerin eğitimleri ve spor faaliyetleri için yapılacak çalışmaları şöyle duyurdu:

‘BİNLERCE ENGELLİ ÖĞRENCİMİZİ SPORLA BULUŞTURACAĞIZ’
“Hakkari’den Edirne’ye Artvin’den Hatay’a 81 vilayetimizde binlerce öğrencimizi spor yapma imkanına kavuşturacağız. ‘Spor Aşkı Mahzur Tanımaz’ projesiyle ayrıyeten eğitimde fırsat eşitliğini her alanda tesis etme maksadımıza de bir adım daha yaklaşmış oluyoruz. Engelli kardeşlerimizin de bu imkanları en âlâ biçimde kıymetlendirerek, bizleri gururlandıracak başarılara imza atacağına inanıyorum. Engelli kardeşlerimizin de bu imkanları en güzel biçimde kıymetlendirerek spor başta olmak ömrün her alanında bizleri gururlandıracak başarılara imza atacaklarına inanıyoruz. Bunu Tokyo’da gördük, inşallah artık Paris’te de bakılırsaceğiz.

‘DESTEK EĞİTİM ODALARININ SAYISINI ARTIRIYORUZ’
Meskende bakım dayanağı, konutta bakım yardımı, gündüz ömür merkezleri, umut konutları üzere özgün uygulamaları hayata geçirdik. Sıhhat sorunu niçiniyle okula gidemeyenler için meskenleri ve hastaneleri birer okula dönüştürüyoruz. Ülke genelinde toplam 453 bin özel eğitim gereksinimi olan çocuk ve gencimize eğitim veriyoruz. Özel eğitim sınıflarında tahsil nazarann engelli sayısı da 77 bin 600’e çıktı. Engelli evlatlarımızdan 993’üne hastane sınıflarında, 10 bin 552’sine de konutta eğitim imkânı sağlıyoruz.

Özel öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen bir öteki çalışma, dayanak eğitim odalarının sayısını artırmak ve içeriğini zenginleştirmektir. bir süre öncesine kadar 79 adet olan dayanak eğitim odalarının sayısı 2022 yılı itibariyle 638’e ulaştı. 81 vilayette 10 bin dayanak eğitim odası üretimi için çalışmalarımız sürüyor. Biz sizi yalnız bırakmayacağız, ne gerekiyorsa bunu yapacağız. Yapmakta kararlıyız.”