Renato Zero: “Mediaset tarafından Sanremo’ya karşı siperlere gönderildi”

Actinopteri

New member
“Ben şarkıcı değilim, duyguların tercümanıyım”. Renato Zero, “Zero a Zero” turnesinin sunumu sırasında, bir zamanlar olan sanatçı ile şimdiki sanatçı arasında veya dilerseniz adam ve şarkıcı arasında neredeyse bir “yüz yüze” olmayı bu şekilde öneriyor. aslında tercüman. Aynı zamanda, ‘Sanremo Festivali’ndeki yokluğuna ve eş zamanlı olarak Maria De Filippi’nin Canale5’teki ‘C’è Posta per te’ programına, tam da Ariston’daki son akşam sırasında katılımına ilişkin ‘yorumunu’ da veriyor.

Maria De Filippi şovuna katılımı ve aynı anda Sanremo’ya gitmekten vazgeçmesi gibi ‘televizyon’ konusuna değinerek “Ben profesyonel, düzgün bir insanım, asla spekülasyon yapmadım” demek istiyor. “Amadeus benden Sanremo’yu istemişti: ama Festival’e gitmeden önce tüm ağır silahları hazırlamanız gerekirken, Maria’ya gitmek için sadece bir ‘takım elbise’ ve parlak topuklu bir ayakkabı giymeniz gerekiyor, bu daha az zahmetli” , bir an kararmadan önce gülümsüyor: “Mediaset beni siperlere göndermeye karar verdi, bunu biraz yersiz buldum”. onu suçluyor. Ve söz veriyor: “Gelecek yıl ‘Festival di Sanremo’ya tekrar davet edilirsem, bunu düşüneceğim…”.

Ve sadece Ariston sahnesinde değil, müzikal performanslardan bahsetmişken – onlarca yıl önce ‘Mi vendo’ veya ‘Il üçgen’ gibi açık adlara sahip şarkılar önermiş olan Renato Zero şu yorumu yapıyor: “Bir zamanlar plak şirketlerinde pek çok uzman vardı. , size doğru tavsiyeyi veren ve doğru zamanlamayla sanatsal yolunuzu bulmanıza yardımcı olan. şarkıcılığın doğaçlama bir meslek olduğunu ve seyirci, tiyatro ya da televizyon önünde sahneye çıkmanın hiçbir sorumluluğu olmadığını düşünüyor”.

(Enzo Bonaiuto tarafından)