“Sanremo, bazılarının bana mucizevi bir aptal muamelesi yaptığını hissettim”

Actinopteri

New member
Şubat 2020'de, Sanremo'da litrelerce mürekkep ve terabaytlarca videonun kaçınılmaz olarak takip ettiği ünlü Bugo ve Morgan olayının akşamından bu yana dört yıl geçti. Bugo, La Ragione'ye “Bazılarının bana mucizevi bir aptal gibi davrandığını hissettim” dedi. Artık ilerlemenin, müzik hakkında konuşmanın zamanı geldi. Bu, Bugo'nun (kendisinin bu konuya dönmekten her zaman kaçındığı söylenmelidir) 'Ne mutlu ki ben varım' başlıklı ve birkaç gün önce 'nin single'ı tarafından beklenen ve bugünden itibaren satışa sunulan yeni albümü sayesinde yapılabilir. aynı isim .

“Ocak 2022'den itibaren kaydedildi. Eski plak şirketiyle olan ilişkimi kapatıp 'Pechino Express' deneyimini tamamladıktan sonra hemen yazmaya başladım çünkü müziğin her zaman olduğu gibi olmasını istedim. Benim için yaşam çizgisi”, diyor Cristian Bugatti doğumlu Bugo. Albümünü tanımlaması gerekse ağır bir sıfat kullanırdı: “Motivasyon verici. Bütün albümlerim öncelikle kendim için çünkü müzik beni daha iyi hissettiriyor ve daha iyi bir insan olmaya itiyor. Daha fazla dinginlik bulmam gerekiyordu, daha fazla dürüstlük. Umarım şarkılarım, bana bağlı olmasa da, onları dinleyenlere iyi gelir. Bana göre tüm müzik, başkalarının daha iyi hissetmesi amacıyla yaratılmalıdır. Beatles bana hissettiriyor Vasco kadar iyi. Sevdiğim müzik beni depresyona sokan müzik değil.”

Rho'lu 50 yaşındaki oyuncu için son üç yıl hiç de kolay geçmedi: “Salgın nedeniyle yaşanan zorlukların yanı sıra, Sanremo'da bazılarının bana mucizevi bir aptal muamelesi yaptığını hissettim”. Ancak ailesi onun ilerlemesine yardımcı oldu: “Bana destek oldular. Çok acı çektim ve hala tamamen iyileşmesi gereken yaralarım var. Beni eşime ve çocuklarıma olan sevgimden kurtardılar, onlar benim için en önemli şey.” ” dünyada var. Sonra tabii ki müzik var.”

'Şanslıyım ki ben varım' güçlü rock yapısına sahip, kimi zaman şaşırtıcı, hem yapısıyla hem de sözleriyle kesinlikle samimi bir albüm. Tamamen enstrümantal iki şarkı da onu süslüyor, çünkü Bugo bize “Sessizliği seviyorum ve arada sırada konuşmaya ihtiyacım yok” dedi. Mevcut panoramadan farklı bir şey: Doksanların Britpop'una gönderme yapan ses sıkıntısı yok, kağıt üzerinde oluşturulmamış, stüdyo çalışması ve ortak dinlemeden kendiliğinden doğmuş: “Klasik müzik yapmıyorum. Her zaman müzisyenleri sevdim. biraz fakir ama şarkı yazmalarına yardımcı olan kişisel bir tarza sahip. Beste yaparken büyüklerle aynı odada olmak istiyorum: sanki yanımda John Lennon veya Vasco varmış gibi. Benim için müzik yapmak sanki kahramanlarımın yanında yürüyorum.”

Albümün en önemli bölümleri arasında 'Carciofi' (“Olağanüstü derecede aptalca bir şarkı”) dışında “Couple Budget” da öne çıkıyor: “Yazması en zor şarkılardan biriydi. Eşime acı çektirmedi bile. belirli bir bölüm için ama bir şeyin doğru olmadığını biliyordum. Bu duyguyu ifade etmek istedim ve bunun gibi bir şarkının onu iyi temsil ettiğini düşünüyorum: şarkılar polaroidler gibidir.” Bu albümden neler bekliyorsunuz?

Bugo'nun hiç şüphesi yok: “İnsanların beni ciddiye almasını isterim, işimi nasıl yapacağımı bilmediğimi söylemek istemiyorum. Birinin bundan hoşlanıp hoşlanmaması özneldir, ancak ben müziğim için yargılanmak istiyorum, değil. kaldığım sürece.Umarım ilham kaynağı olabilirim.Zorluk yaşıyorsanız başınızı kaldırıp kendinize inanmanız ve 'iyi ki buradayım' demeniz yeterli.Benim için yeterli olur. Eğer bir kişi bile anlasaydı ve ben çoktan böyle mutlu olurdum.”