“Şehir artık güvensiz, gittim”

Actinopteri

New member
“Durum Milano'da güvenlik kesinlikle kötüleşti Özellikle para sıkıntısının olduğu mahallelerde geçmişe kıyasla bu durum insanları daha çok suç işlemeye itiyor. Ben ayrıldım.” Milanolu ünlü aktör Adnkronos'a konuştu Massimo BoldiŞehrindeki durumu analiz eden son şiddet olaylarının ışığında Madonnina'nın gölgesinde yaşananlar ve bunun sonucunda ortaya çıkan alarm durumu. Boldi, “Özellikle en yoksul mahallelerde keyifsizlik ve suç hızla artıyor, çünkü insanlar biraz para kazanmak için her şeyi yapabiliyor”, diye açıklıyor Boldi.

“Doğrusunu söylemek gerekirse, – diye anımsıyor aktör – kırk yıl önce gençken ve şarkıcıyken bile, gece geç saatlere kadar çaldığım gece kulüpleri arasında çılgın saatlerle dolu bir hayat sürüyordum, güvenli mahalleler vardı, Gece geç saatlerde bile sorunsuz yürüyebiliyordu, tehlikeli durumların olduğu yerlerde de. Ama şimdi durum daha da kötüleşti.” Boldi'nin yıllardır neden Milano dışında bir 'uydu' şehre gidip yaşamaya karar verdi.

“Ayrıldım, şehir dışında yaşıyorum. Eve geldiğimde adeta bir kasaya kilitlenmiştim. kamera ve güvenlik sistemleriyle 'Noel Tatili' ve 'Yuppies' gibi gişe rekorları kıran kült filmlerin tercümanı Adnkronos'a şöyle açıklıyor: “Özel güvenliğin sağlanması ve neyse ki yaşadığım yerde durum uzun yıllardır sakin.” Güvenlik sadece Milano'yu değil neredeyse tüm metropolleri etkileyen bir sorundur”, diye bitiriyor Boldi.