Şimdi Barrionevo, direnen Dante Camaño'yu sendikadan ihraç ettirdi.

Actinopteri

New member
Aralarındaki çatışma ateşkes olmadan devam ediyor Luis Barrionevo Ve Dante Camano. Tarihi Cegetista, Gastronomi Loncası'nın ulusal düzeyde genel sekreteridir ve eski kayınbiraderi, bu birliğin Buenos Aires bölümünün başkanıdır. Bu arada, daha güçlü ve daha büyük kaynaklara sahip.

Bu perşembe ve öncesinde 2.000'den fazla kişi Batı Demiryolu Stadyumu'nda Gastronomi Bölümü (UTHGRA), üyelerinin katıldığı Olağanüstü Kurultay düzenledi.

“Büyük çoğunluk tarafından onaylanan önergeyle ve birkaç noterin huzurunda, ihraç edilmesi emredildi. Dante Alberto Camaño, Juan Domingo Castro Ve Elvira García Alvariñas UTHGRA'nın bağlı kuruluşları olarak” barrionuevismo'yu bir basın açıklaması aracılığıyla bildirdi.

Hareket, İş Mahkemesi'nin iki hafta önce verdiği karar sonrasında gerçekleşti. etkisi olmadan Yürütme Organının Camaño'yu Buenos Aires şubesinin başı olarak tanıma kararı.

Meclis bu perşembe günü Dante Camaño'nun ihraç edilmesini oylayacak.

Bu yeni senaryoyla karşı karşıya kalanların Mavi Listesi Humberto BalhorstLuis Barrionuevo ile aynı hizada, toplantı talebi ve Camaño'nun sınır dışı edilmesi talebiyle ilerledi. 8 Mayıs'ta Çalışma Bakanlığı, Camaño'yu bölümün yetkilisi olarak onayladı. geçersiz İşçi Haberi için.

Barrionevo yakınlarında geçtiler Zurna cuma olsun Tahliye talebiyle Yargıtay huzuruna çıkacaklar Camaño'nun, Constitución'un Buenos Aires semtinde bulunan bölümünün genel merkezinden.

“Artık bağlılığı yok, orada devam edemez” Haklı çıkardılar.

Ama Camaño'nun kardeşi Graciela CamanoLuis Barrionevo'nun eski eşi ve çocuklarının annesi direnmeye söz veriyor.

Meclisin kararı hafife alınmış gibi görünüyordu. Perşembe gecesi yemek yerken şunları söyledi: Zurna: “Beni sınır dışı ettiklerini söylüyorlar, ben de kendimi Lüksemburg Kralı ilan ediyorum. “Duke benim için çok küçük” diye alay etti.

Lider, bir denetçi tarafından yapılan toplantı çağrısını doğrudan sorguladı. “Bunu söyleyebilecek tek kişi loncanın genel sekreteri, o da tesadüfen benim.”“, İşaret etti.

“Luis 50 yıldır arkadaşım, akrabam ve ortağımdı, gerçek şu ki bunun hiçbir anlamı yok. Sendikaya devam edeceğim, her şey yasal. Zaten bana birçok müdahalede bulundu. “Ben de buna izin vermeyeceğim.”tamamlamak.

Sendikanın ileri sürdüğü gerekçeler

Ulusal Gastronomi Birliği basın açıklamasında şunları belirtti: “İhraç edilmenin nedenleri, ulusal otoritenin sendika statüsüne sahip tek kurum olan alınan talimatları dikkate almamasına, sorumluluğundaki fonlar için hesap verme zorunluluğunun bulunmamasına, Görev süresi sona erdikten sonra yetkiye sahip olmaksızın parayı keyfi olarak kullanmak.

Şöyle devam ediyor: “Buna şunlar da eklenir: şikayetler, iftiralar ve hakaretler Ulusal Yönetim Kurulu yetkililerine ve mülklerin gaspına, ayrıca genel merkezi boşaltmayı reddetmelerine, kitlesel toplantıdan önce ayrıntılı olarak açıklanan diğer hususlara saygı gösterin.”

Luis Barrionevo.
Luis Barrionevo.

Ve şöyle bitiriyor: “Bu şekilde, CABA Bölümü çalışanları, organizasyon için tarihi bir olay olarak, Dante Camaño ve onun Yürütme Komisyonu'nun gastronomi otelleri birliğine üyeliğini tamamen reddettiklerini bir kez daha onayladılar.”

Camaño'nun bizzat Şubat 2022'de Clarín'e yaptığı bir tahmine göre, o dönemde Buenos Aires bölümü banka hesaplarında ve 35 ile 36 milyon dolar arasındaki hisselerde.