Spoleto Festivali, Sharon Eyal’in dansını Christian Dior couture giydirdi

Actinopteri

New member
Sharon Eyal, 66. Festival dei Due Mondi için planlanan uluslararası dansın büyük isimleri arasında yer alıyor. İsrailli koreograf ve dansçı, 30 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında ulusal galasında sahnelenen yeni eseri ‘Into the Hairy’ ile Spoleto’ya geldi. Teatro Nuovo Gian Carlo Menotti, bu gösteriye birlikte imza attığı ortağı Gai Behar ile birlikte kurdukları yeni İsrail kuşağının en meraklı ve orijinal gruplarından biri olan şirketi LEV’i (İbranice kalp) dans ediyor. Her Sharon Eyal şovunda olduğu gibi, kostümler sanatsal yaratımın ayrılmaz bir parçasıdır ve bu durumda, Christian Dior Couture için Maria Grazia Chiuri tarafından yapılmıştır.

Öte yandan yeni neslin en etkili müzisyen ve prodüktörlerinden biri olan elektronik müzik müzisyeni ve prodüktörü Koreless ile iş birliği de görücüye çıkıyor. Çağdaş, ambiyans, garaj veya trance karışımında Koreless’in müziği, bu yıl Barselona’daki Sónar’da takdis edilen son derece tanınan bir kimlikle dubstep ve soul elektronika arasında hareket ediyor. Sharon Eyal, Batsheva Dance Company’de eğitim aldı ve Spoleto halkının 2016’da, 1990 ile 2008 yılları arasında önce dansçı, ardından yardımcı koreograf olarak müthiş Decadance şovunda alkışladığı koreograf Ohad Naharin’in ilham perisiydi. “Into the Hairy”nin benzersiz tarzı, yıkıcı ikili Eyal & Behar’ı her zaman farklı kılan şeydir.

Hareket, müzik ve mekan kesişir, dans alışılagelmiş kurallarının dışına çıkar, klasik, yeraltı kulübü kültürüyle birleşir ve çağdaş dans, sınırlarının çok ötesine itilir. Her dansçının hareketinin kalbine giden bir stil. “Koreografiyi görmek istemiyorum, sihri görmek istiyorum” diye açıklıyor Sharon Eyal – Hissetmek istiyorum ve insanların onlara vermeye niyetlendiğim şeyi hissetmelerini istiyorum. Zihinsel formuma, fiziksel bağlılığıma ve dansıma gelince. teknik söz konusu olduğunda hepsi birdir. Yorulduğunuzda, kaslarınız alev aldığında -diye ekliyor- duygu yüzeye çıkar ve taklit etmek ya da bir konuşma kurmak imkansız hale gelir. Sadece şimdiki zamanda olabilirsiniz”.