Susan Sarandon, Ukrayna’daki savaş hakkında: ‘Kontrolden çıktı’

Actinopteri

New member
“her türlü savaşa karşıyımUkrayna’daki vekalet savaşının Minsk anlaşmalarının ihlaliyle çok daha erken başladığına inanıyorum. Bana göre NATO kontrolden çıktı, NATO diplomasi hakkında konuşmaya başlamalı ve bunu aylar önce ABD müzakereleri başlatmayı reddettiğinde çoktan yapmış olmalıydı”. Böylece Amerikan yıldızı ve militan pasifist ve çevreci Susan SarandonMagna Graecia Film Festivali’nde düzenlenen basın toplantısında Altın Sütun Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

”Savaşın Ukrayna ile ilgili değil, Rusya ile ilgili olduğuna inanıyorum., Rusya’yı Çin ile olan ilişkisinden dolayı zayıflatma girişimidir – aktrisin altını çiziyor – Hem Ukrayna’da hem de Rusya’da meydana gelen yıkıma ve ölümlere tanık olmak için kalbim çok kırıldı ve acı çekiyor. Cenevre sözleşmelerine aykırı olan parça tesirli bombalarla kesinlikle elde edilemeyecek olan bu savaşa bir son vermek için diplomasi ile çalışmaya başlamalıyız” diye sözlerini tamamladı Sarandon, dinleyicileri alkışlayarak.

Hollywood siyaset değil, sadece para kazanmakla meşgul, Hollywood’u kızdırmak için yapabileceğiniz tek şey yaşlanmak, şişmanlamak, yaptığınız veya yaptığınız filmlerin para getirmediğinden emin olmaktır. Bugün ABD’de olanlar çok önemli, şimdi konuşan ve kendilerini ifade eden sendikalar, oyuncular ya da senaristler değil.” yazarların ve senaristlerin büyük Stüdyolardan ve akış platformlarından daha iyi sözleşme koşulları isteme protestosunda.

Sözleşme koşulları sadece ekonomik değil, aynı zamanda hakların yeniden dağıtılması ve son yıllarda önemli ölçüde artan bir üretim hacmi ve ciro karşısında yapay zeka kullanımının ‘sınırları’ üzerinde. “Bugün iş değişti ama aktörler olarak bağlantılarımız değişmedi – aktris bunu açıklıyor – akış ve yapay zekadan önceki bir iş düzeyini yansıtıyorlar.” Artık böyle devam etmek mümkün değil. Oyuncuların çoğu zirvede olanlara bakmayalım, hala sağlık hizmetinden bile yararlanamıyor ve bu da ABD’de bir başka büyük sorun”.

“Bu nedenle – Sarandon’un güçlü bir şekilde altını çiziyor – bugün, başarılarının zirvesindeki aktörler, diğerleri için dayanışmalarını her zamankinden daha fazla göstermelidir. Sağlık hizmetinden yararlanmak için 26 bin dolar kazanmanız gerekiyor ve oyuncuların yüzde 87’si, dizilerde çalışanlar bile bunu almaya hak kazanmıyor – açıklıyor – Covid pandemisi sırasında yürürlüğe giren bu yayın sistemi ile orada her yayın yaptıklarında orantılı olarak ödenen tüm telif ücretleri ortadan kaldırıldı”.

Aktris, bir başka büyük sorunun da yapay zeka sorunu olduğunu açıklıyor: “Bugün Stüdyolar, oyuncuların, özellikle de küçük rolleri oynayanların – diyor- vücutlarının taranmasını şart koşuyor, öyle ki Stüdyolar aktörlerin sahibi oluyor. böylece artık onu işe almak zorunda kalmazlar ve bu nedenle sonraki performanslar için ona ödeme yaparlar ve bu, tüm ahlaki etiğe aykırıdır. Bu düpedüz bilgisayar hırsızlığıdır ve kesinlikle kabul edilemez. Sarandon ironik bir şekilde, İcra Kurulu Başkanlarının yerini alması için yapay zeka kullanılmalı – bu, çok fazla hayal gücüne ihtiyaç duyulmayan bir meslektir” diye bitiriyor Sarandon.

“İtalyan vatandaşlığına sahip olmayı denedim ve denemeye devam ediyorum, ne yazık ki çok yaşlıyım çünkü birinin ebeveynleri aracılığıyla, benim durumumda anne yoluyla İtalyan vatandaşı olmasına izin veren yasa ben 2 yaşındayken çıktı. yaşında yani kardeşlerim İtalyan ve ben değilim” diye daha sonra açıkladı.

Sarandon, “Amerikan konsolosluğuna gittim – dedi aktris – tüm belgelerim hazır, vatandaşlık almama yardım edebilecek biri varsa öyle olsun -” dedi Sarandon, salonda bulunanların kahkahaları arasında – Kızım bir İtalyanla, İtalyanlar gibi kahve içerim, İtalyan vatandaşı olmak için başka ne yapabilirim?”. (Alisa Toaff tarafından)