Tina Turner ve Aragozzini ile aşk hikayesi: “Aşkın güzel yılları”

Actinopteri

New member
“Bir sanatçı ve bir kadın olarak sıra dışı, olağanüstü bir Tina keşfettiğim iki yıl ve daha fazlası, harika”. Bunu ‘Un giorno da Pecora’ya söylemek Adriano Aragozzinihakkında birçok detayı ortaya çıkaran aşk ilişkisibelki de çok az kişinin bildiği, Tina Turner. Menajer, rock kraliçesini nasıl fethettiğini anlatıyor: “İtalya’da yaptığı ilk iki konsere gitmedim. Üçüncüsünde Tina iş arkadaşlarıma dedi ki: Adriano gelmezse ben gidiyorum. Gitmeye karar verdik bile tanıştık ve kucaklaştık.Akşam ilerleyen saatlerde Süitimde bir akşam yemeği düzenledim, sadece ben ve o“. Peki ne oldu? “Ona dedim ki: Olağanüstü bir şey yapmak istiyorum, izin verir misin? Evet dedi ve beni öpmek için dudaklarını uzattı.”

Ayrıca oku

Ancak Aragozzini’nin yanıtı beklendiği gibi olmadı. “Ayağa kalktım, tabancamı çıkardım ve Havaya üç el ateş ettim.“, diye hatırlıyor. “Evet, bunu neden yaptığımı bilmiyorum. Ama o zamanlar para dolu evrak çantalarıyla dolaşıyordum ve her zaman silahlıydım”. Şarkıcı nasıl tepki verdi? “Korktu – Aragozzini Rai Radio1’e anlatıyor – sonra bana baktı ve yarım saat güldü”. resmen nişanlandın mı?” Roma’da, bir tur sırasında. Bir restoranda oturuyorduk ve bana sarıldı. İki yılı aşkın süredir birlikteydik”

Aragozzini daha sonra ilişkinin bitme nedenlerini şöyle açıklıyor: “Maalesef benim hatamla sonuçlandı. Eski eşimden kızımın velayetini istemiştim, o da pasaportumu elimden aldı ve bu yüzden artık seyahat edemiyordum. Bunun yerine, bana sürekli olarak hangi şehirde olduğunu söylediği telgraflar gönderiyordu. Bunun için oldukça doğal bir şekilde sona erdi. Ama 1990’da sadece bana bir iyilik yapmak için Sanremo’ya geldi”. Pek çok Sanremo’nun menajeri o zamanlar ilişkideki özellikle mutlu bir anı hatırlıyor. “Venezuela’daki Roques Adaları’nda muhteşem bir tatil geçirdik. bulunduğumuz villa. Bunlar unutulmaz günlerdi – diyor heyecanla – Tina bana sevgi dolu bir takma adla seslendi, Bebek”.