Tom Holland, Örümcek Adam’ın itirafı

Actinopteri

New member
Tom Holland, alkolün “kölesi” olduğunu fark ettikten sonra ayık kalmanın “şimdiye kadar yaptığım en iyi şey” olduğunu açıklıyor. Jay Shetty ile ‘On Purpose’ podcast’inde konuşan Örümcek Adam ve Yenilmezler yıldızı, ayık olma yolculuğunun geçen yıl “çok, çok sarhoş bir Noel” ile başladığını söyledi.

Alkolsüz bir Ocak ayı yaşamaya karar verdikten sonra, “tek düşünebildiğim – dedi – bir şeyler içmekti. Beni gerçekten korkuttu”. Farkındalık, onu içki içmeme kararını bir ay daha uzatmaya sevk etti, ancak “özünde” cam olan İngiliz kültürüne direnmekte zorlandı. Holland, “Sosyal olamayacağımı hissettim” dedi. “Bara gidip limonlu gazoz içemeyecekmişim gibi hissettim. Akşam yemeğine çıkamadım. Gerçekten çok mücadele ediyordum.”

Sarsılmış bir halde, altı ayı içki içmeden geçirmeyi hedefledi ve 1 Haziran’da 27. doğum gününü kutladığında yoluna devam ettiğini hissetti. Bu, “hayatımda sahip olduğum en mutlu doğum günü”ydü.

Yıldız, içmeyi bıraktığından beri yaşadığı bazı faydaları listelemeye devam etti. “Daha iyi uyuyorum. Sorunlarla daha iyi başa çıkıyorum. Çok daha iyi zihinsel berraklık. Kendimi daha sağlıklı, zinde hissediyordum. Şunu söylemekten mutluluk duyuyorum: Kesinlikle alkol bağımlısıydım. Saklanmıyorum”

Oyuncu, ayık olmanın bazı zincirleme etkileri olduğunu da sözlerine ekledi. Ona kendi kendine içmeyi bırakma gücü nasıl verilir? Holland şu anda, kötü şöhretli “kampüs tecavüzcüsü” Amerikalı Billy Milligan’ın hikayesine adanmış aynı adlı kitaptan uyarlanan Apple TV dizisi “The Crowded Room” için zorlu bir çekimden sonra oyunculuğa dokuz aylık bir ara veriyor. 24 alternatif kişiliğe sahip olduğunu iddia eden adam. Olağanüstü bir yorumlama çabası. Buna ek olarak, Holland aynı zamanda dizinin baş yapımcısı ve bu nedenle “herhangi bir film setinde ortaya çıkan günlük sorunlarla uğraşmak, sadece ekstra bir baskı katmanı ekledi”.

“Şimdi bir yıl izin alıyorum ve bu, bu serinin ne kadar zor olduğunun bir sonucu.” Geçen yıl zor sorunlarla boğuştuğunu görse de oyuncu, kız arkadaşı ve Örümcek Adam’ın rol arkadaşı Zendaya tarafından desteklendi. Geçen hafta Smartless podcast’inde konuşan, “hayatımda Zendaya gibi biri olduğu için şanslı olduğunu” söyledi. “Seninle aynı gemide olan biriyle romantik bir ilişki içinde olmak ilginç. Deneyimlerini ve bir sürü şeyi paylaşıyorsun. Ve bu onun altın ağırlığına değer.”