Venditti konuk yıldızlar ve Olimpico’ya dönüş için büyük duygular

Actinopteri

New member
L’Roma’nın son kralı. Niccolo Moriconi 4 yıl sonra Olimpico’ya dönüyor ve başkentin stadyumundaki üç kapalı gişeden ilkinde, 65.000 “ruh” seyircisinin önünde (toplamda, Roma canlı şovlarında 195.000 kişi bekleniyor), seyircisini bir müzik ve söz yolculuğuna sürüklüyor, en deneyimli sanatçılara layık duygular ve korolar. Lignano’daki sıfır tarihinden sonra, Olimpico, 2023 stadyum turunun gerçek vaftizidir ve San Basilio’lu 27 yaşındaki, halka bir sürpriz de veriyor. Antonello Venditti konuk oyuncu. Ultimo, “4 yıl sonra tekrar Olimpico’da oynuyorum. Bu sefer 3 gece için. Benim gibi aşırı rüya gören bir çocuğun bile çok fazla olduğunu düşüneceği şeyler … hayal etmek için bile çok fazla”, diye yazdı Ultimo birkaç dev ekranlarla kaplı ve büyük tezgahları her yöne doğru çizmek için bir çapraz yürüyüş yolu ile donatılmış devasa sahneye çıkmadan saatler önce.

‘ ile muhteşem bir açılışın ardındanİyi hissediyorsunHeyecanla tepki veren bir seyirci için neredeyse bir niyet beyanı olan Ultimo beş albümünden şarkıları ustalıkla karıştırıyor: 2017’nin ‘Gezegenler’i, 2018’in ‘Peter Pan’ı, 2019’un ‘Colpa delle Favole’i, 2021’in ‘Solo’su ve bu yıl yayınlanan ‘Alba’ya kadar. Öyleyse ‘Senin için deli oluyorum’ (‘Alba’dan’), ‘Ovunque tu sia’ ve ‘Sabbia’ (‘Gezegenlerden’), ‘Kafamda bulutlar’ (‘Alba’dan),’ sahip’ (“Gezegenler”den), “Piccola stella” (“Colpa delle Favole”den), “Poesia senza veli” (“Peter Pan”dan) ve yine “Yaşamak için yaşıyorum” (“Alba”dan). Son, tüm benliğiyle kendini verir ve seyirciler koro halinde onu takip eder.

Ultimo, Antonello Venditti’yi ikonik ‘ ile sahnede karşıladığında büyük duygu ve sürprizSınavlardan önceki gece‘ (lise yapan tüm gençlere ithaf edilmiştir) ve ‘sora rosa(bir tür ültimatom manifestosu, “Bir Sora Rosa’dan ayrılıyorum, bana asla yardım etmeyen bu toprakların, size tüküren, asla saçmalamayan bu insanların utancından kalbim paramparça oldu. kendini kravattan ayıran”). Koro ve alkış banyosundan sonra Ultimo, sete en sevdiği parçalarından biri olan “Il ballo delle incertezze” (“Peter Pan”dan) ve ardından “Amati semper” (“Colpa delle Favole”den) ile devam ediyor.

Ultimo, genç yaşına rağmen zaten önemli olan repertuarına çok bağlı olan hayranlarını memnun etmek için grupla akustik karışık (“Evrendeki en büyük yıldız”, “Tu”, “Cascare nei tue occhi”, “Peter pan”, “Farfalla bianca”, “Chiave” ve “Buongiorno vita” olmak üzere 7 şarkı daha ekleyerek).

Karışıklık bittiğinde, Ultimo kendini esirgemez, büyük sahneye çıkar ve ‘Hypochondria’ (‘Colpa delle Favole’den’), ‘Canzone aptala’ (‘Peter Pan’dan), ‘Colpa delle favole’ teklif eder. , ‘Sul final’ (yalnız’). Sonra yine ‘Bizi birleştiren iplik’ ve ‘Bütün bunlar sensin’ karışıklığı). Stadyum “Sizin bilgileriniz” ve “Süper Kahramanlar” ile dolup taşar.

Şarkıcı-söz yazarı, kaçınılmaz piyano ve ses seti için çok sevdiği piyanonun başına oturarak kelimenin tam anlamıyla uçuşa geçtiğinde herkesi suskun bırakıyor. (“Alba”, “Amare”, “L’leganza delle stelle”, “Solo”, “Giusy” ve “Rondini al leghenza” ile birlikte), sahneye birkaç metre kaldırılır. Vivo Concerti’nin etkileyici üretiminin öne çıkan özelliği.

Ancak belki de en beğenilen eser üçlüsü bitmek üzeredir ve sanatçının çaldığını görür ‘Kalbime gel’, ‘Sessizliği sana adıyorum’ ve ‘Gezegenler’, halkın en çok bağlı olduğu isabetlerden üçü. bitiş içindir savaş narası ‘Fateme söyle’. Ancak iki buçuk saatten fazla müzikte, yoğun talep üzerine sahneye dönüş için de yer var ve halka selamlama ‘Sogni pendí’ ile gelir. Olimpico’nun gençler, yetişkinler, anneler ve çocuklardan oluşan izleyicileri onunla hayaller kuruyor. Yarın ve Pazartesi iki tane daha tükendi. Sonra 17 ve 18 Temmuz’da sıra San Siro’ya gelecek.