Yıldızlarla Dans Ediyoruz, ne oldu? Tognazzi-Lucarelli vitriol’de, Mammucari jüride ve Banfi ayrılıyor

Actinopteri

New member
Ricky Tognazzi, Selvaggia Lucarelli’ye karşı, Teo Mammucari hakem rolünü hedefliyor, Lino Banfi emekliliğini duyurdu. Belki. Raiuno’da Dancing with the Stars 2023’ün üçüncü bölümü, aralarında çatışmalar, tartışmalar, duyurular ve itişmelerin de yer aldığı bir dizi ‘vaka’ ile arşivlere gidiyor. Tango ve caz arasında tartışmaya neden olan her şeyden önce dans pistinde meydana gelen olaylardır. Şu anda en sıcak trend, Ricky Tognazzi’yi – eşi Simona Izzo ile birlikte – mükemmel bir polemik yargıcı olan Selvaggia Lucarelli ile karşı karşıya getiren trend.

Lucarelli, Tognazzi’ye karşı, yeni tur

Çatışma, aktörün, jüri tarafından ve özellikle de bir hafta önce Simona Izzo ile zehirli bir ileri geri gidişin baş kahramanı olan gazeteci tarafından ‘topallama’ olarak değerlendirilen tango performansının ardından yaşanıyor. “Çok fazla motivasyon göremiyorum, bu gece zayıf, topal görünüyorsun. Kliplerde hep Simona var, bana öyle geliyor ki Stockholm sendromundan muzdaripsin. Gardiyanına aşıksın, buna saygı duyuyoruz. Öyle görünüyor ki her şey üzerinizden kayar”, diyor Lucarelli.

“Canlı tartışmak zorunda kalırsak provokasyonlarınıza cevap vermiyorum… Kamuoyunda kavgalardan hoşlanmıyorum, dansla pek ilgisi olmayan hoş olmayan şeyler söylüyorsunuz. Size aynı şekilde cevap vermek istemiyorum, küreği dansçılar üzerinde kendi takdirinize göre kullanın. Gerisi size bağlı değil. Simona hoş olmayan şeyler mi söyledi? Bunları ilk sen söyledin, saldıran sen oldun”, diyor yarışmacı -başarısız- belli bir mesafe.

Lucarelli ısrar ediyor: “Göbek bağlarını kesmelisin…”. Bu noktada Tognazzi bağlamayı bırakıyor: “Ama iplerini bir düşün… Beni gerçekten kızdırmak mı istiyorsun? Hafta boyunca her şeyimi veriyorum. Hafta boyunca kıçımı yırtıyorum… Sen’ Profesyonel bir provokatör müsün, işin ne? Beni kızdırmak mı istiyorsun? Başardın…” diyen eşi hakkında birkaç sert sözle araya giriyor: “Stockholm sendromu yok. çok fazla şikayet alan insanlar ve belki de dikkatli olmaları gerekir…”.

Mammucari ve Selvaggia Lucarelli’ye yönelik tehdit

Teo Mammucari, Selvaggia Lucarelli ile yeni düellonun önsözünde bir caz performansı sergiliyor. Yargıcın sözleri “Çok gösteri yaptın ama az dans ettin. Çok şaka var ama içeriği az”. Yarışmacı, “Lucarelli’yi buradan çıkarırsanız kiminle tartışacağım?” diye yanıtlıyor. “Evdeki insanların hafifliğe ihtiyacı var. Nasıl yapılacağını biliyorum, bırakın ben yapayım. Dans pistinde elimden gelenin en iyisini yapıyorum, antrenman yapıyorum. Dans ederken fenomen değilim ama fenomen olmak için antrenman yapıyorum. Güldüğünüzde oturma odaları işe yarar… Selvaggia, sizce profesyoneller dans etse jüri üyesi olur muydunuz? Hayır… Bu bir gösteri” diyor şovmen. “Benim zaferim burada kazanmak değil, sizin yerinizi almak ve gelecek sene 3 puan daha fazla pay almak…“.

Lino Banfi ayrılıyor mu?

Sırada dondurucu sağanak yağış geliyor. 87 yaşındaki Lino Banfi havlu atarak emekliliğini duyurdu. “3 bölümde aldığımdan daha fazlasını ne alabilirim ki? Bu gece Greta Garbo gibi gümbür gümbür ayrılıyorum. Benden fazlasını hak edenlere yer bırakmak istiyorum, yapamam. Onlar Benden daha güçlü” diyor aktör, gösteriden sonra. Bölümün sonunda şunları yineliyor: “Big Ben dur dedi ve yapabilseydim oylarımı Giovanna Lambertucci’ye verirdim. Ben en büyüğüm ve Antonio Caprarica’nın babası olabilirim…”, diyor Banfi, niyetini yineliyor rekabeti bırakın. Milly Carlucci, oyuncuyu fikrini değiştirmeye ikna etmeyi umarak, “Burada her şeyi donduralım. Lino’nun konuşmasını açık tutalım, onu ayrılmaması için ikna etmeye çalışacağız” diyor.