“Zaferi topraklarım Piedmont’a adadım”

Actinopteri

New member
Francesca Bergesio, Miss Italia 2023’tür. Yarışmanın patronu Patrizia Mirigliani ve jüri başkanı Vittorio Sgarbi tarafından Salsomaggiore Terme’deki Palazzo dei Congressi’nin Avrupa Salonu’nda Miss Italia web sitesinden yayınlanarak taçlandırıldı. . İkincisi, yirmi yaşındaki Mantua Veronica Lasagna’dan, üçüncüsü ise Sardinya’dan yirmi üç yaşındaki Suriyeli Pozzi oldu. Ancak Miss Social kuşağı Elisa Novello’ya verildi.

19 yaşındaki Piedmontlu genç, Miss Piedmont unvanıyla yarışmanın finaline ulaştıktan ve Miss Driving Safely ulusal sıralamasını kazandıktan sonra 84. yarışmanın jürisi tarafından seçildi. Francesca, Bra’da doğdu ancak Cuneo ilinin Cervere şehrinde yaşıyor, 1.80 m boyunda, kahverengi gözleri ve saçları var ve Avrupa Klasik Lisesi’nden mezun oldu. Yakın zamanda Roma Tıp Fakültesinin ilk yılına kaydoldunuz. Oyunculuk tutkusunu öğrendiği bir yatılı okulda beş yıl yaşadı. Futbolu takip ediyor ve Juventus’u seviyor. Francesca kendisini sakin, içine kapanık ve çok kararlı bir kız olarak tanımlıyor. Çekingenliği ve sadeliği onun kişiliğini farklılaştıran işaretlerdir. Gelecekte işi tutkularıyla uzlaştırmayı umuyor. “Doktor olmayı ve kalp cerrahisinde uzmanlaşmayı umuyorum – bunu garanti ediyorum – ama aynı zamanda işimi vazgeçmeyeceğim moda veya sinema dünyasıyla da birleştirmek istiyorum”.

Ve şunu ekledi: “Bu zaferi, en zor anlarda bile her zaman yanımda olan anneme ve memleketim Piedmont’a adıyorum. Umarım tüm İtalya’yı layıkıyla temsil edebilirim.” Sahnede annesi Ilaria Abrate ve birkaç ay sonra reşit olacak kız kardeşi Virgina ona sarılıyor.

Gösterinin sunuculuğunu 1991 yılında Sanremo’da “Biz kadınız” şarkısıyla ünlenen ve şu anda kadın haklarının savunulmasıyla ilgilenen sanatçı Jo Squillo üstleniyor. Bu edisyonun konuklarının performansları halk tarafından özellikle takdir edildi: rapçi Icy Subzero, kemancı Laura Marzadori, soprano Chiara Guerra, Piceno Pop Korosu ve dansçı Petra Conti. Etkinliğin vaftiz annesi ve bölgenin mükemmel referansı Gloria Bellicchi, 1998’de Salsomaggiore’nin ilk ve tek Miss Italia’sı.

Francesca ile Piedmont beşinci kez şampiyonluğu kazandı. Ondan önceki son isimler ise 2005’te Edelfa Chiara Masciotta ve 2004’te Cristina Chiabotto oldu. Toplamda en fazla şampiyonluk kazanan bölgeler 13 yenilgiyle Lazio, 11 kızla Lombardiya ve Sicilya oldu. Onu 6 ile Veneto, 5 ile Friuli, Toskana, Calabria ve Piedmont, 4 ile Marche ve Campania, 2 ile Emilia Romagna, Liguria, Sardinya, Umbria ve Trentino Alto Adige, sadece bir ıska ile Puglia ve Abruzzo takip etti. Bu unvan Basilicata, Molise ve Valle d’Aosta tarafından hiçbir zaman kazanılmadı.

Ayrıca okuyun