“Zihinsel olarak sömürgeleştirilmiş”, Senatör K ile Horacio Pietragalla arasında Temeller Yasası oylaması için filtresiz kavga

Actinopteri

New member
Senato'da onaylanan Temeller Yasası oylamasında muhalefetin yaşadığı başarısızlıktan sonra, eski Ulusal İnsan Hakları Bakanı eski Milletvekili oldu. Horacio Pietragalla Javier Milei'nin projesini bütünüyle veya bazı önemli bölümlerinde destekleyen Peronist yasa koyucuları hedef aldı. “4 pesoya 50 liraya satıldılar“, Alberto Fernández'in eski yetkilisi onları geçti. Jujeña eldiveni aldı Carolina Moisés: Onu “zihinsel olarak sömürgeleştirilmiş” olarak nitelendirdi ve onu “machirulo” olmakla suçladı.

“Benim ülkemde, bir insanın sahip olduğu en büyük mirası, yani kendi hayatını daha iyi bir toplumun hizmetine sunan birçok insan bulunduğundan, Senatörlerin kim olduğunu bilmek önemli Bunlar Peronizm adına geldi ve 4 peso 50'ye satıldı” diye yazdı Pietragalla, X sosyal ağında parmağını kaldırıp olaya karışan yasa koyucuları işaret etmeye başladı.

Eski yetkili, “Bize ülkenin geleceğinden ne karşılığında vazgeçtiklerini açıklasınlar” diye saldırdı. Hemen onlara bir ad ve soyadı verdi: Jujuy'lu kadından bahsetti. Carolina Moiséstucumana Sandra MendozaKatamarkan Guillermo Eduardo AndradaEntrerriano Edgardo Kueider ve Corrientes Carlos Mauricio Espinola.

Moisés ile ilgili olarak Pietragalla, RIGI bölümü lehine oylamaya karşı olduğunu gösterdi. “Temel Yasayı desteklememekle övündü ama yasa lehine oy kullandı” RIGI (Büyük Yatırımları Teşvik Rejimi) bizi 30 yıl boyunca yarı-sömürge bir vatana şartlandırıyor“, Ulusal ve Halk Cephesi (José Mayans'tan) ile birlikte Peronist yasa koyucuların çoğunluğunu üst mecliste bir araya getiren Yurttaş Birliği bloğunun (Juliana Di Tullio liderliğindeki) bir parçası olan Jujuy senatörü hakkında söyledi. .

Aslında aynı sorgulama, Maya blokunun üyeleri Andrada ve Mendoza'ya karşı bir yarışa yol açtı. Unión por la Patria'ya aday olan ancak bir süre önce ayrılıp Senato'da ayrı bir çiftlik kuran Espínola ve Kueider için durum daha da zordu. Corrientes onun “üzüntü verici” oyununa itiraz etti ve Entre Ríos vatandaşı “Peronizm için geldiğini ve liberalizm gibi oy verdiğini” vurguladı. Ama sert bir şekilde karşılık vermek için ortaya çıkan Musa oldu.

Horacio Pietragalla ile yolları kesişen Jujuy senatörü María Carolina Moisés. Fotoğraf Jujuy Çevrimiçi arşiv

“Horace, “zihinsel olarak sömürgeleştirilen sensin”Senatör başladı. “Ben istikrarlı bir çalışma isteyen Jujuy halkını temsil ediyorum. planlamacı olmayı bırakmak isteyenlereOnurlu bir yaşam sürmek için ihtiyaç duydukları araçları vermek için onları dinlememizi bekleyenlere,” diye devam etti Moisés.

Daha sonra onu “temelsiz şikayette” bulunduğu için eleştirdi ve Ona “machirulo” adını verdi.

Pietragalla'nın suçlamasına “4 ve 50?” diye yanıt verdi. Ulusal yasa koyucu, “Dost/düşman mantığınız sizi kirletmek için asılsız bir şikâyette bulunmanıza neden oluyor. Bu bir şaka ve Jujuy'da bende birkaç tane var” dedi.

Zihinsel olarak sömürgeleştirilen Horacio sensin.

İstikrarlı bir çalışma isteyen, planlamacı olmayı bırakmak isteyenler, düzgün bir yaşam için ihtiyaç duydukları araçları vermek için onları dinlememizi bekleyen Jujuy halkını temsil ediyorum.

4 ile 50 mi? Mantığınız… https://t.co/ZRbxqnhq8i

— Carolina Moises (@CarolinaMoises) 13 Haziran 2024
Ve bu bağlamda şu sonuca vardı: “Farklı düşünebiliriz ama bu benim dürüstlüğüm ve aidiyetimin sorgulanmasına yol açmaz.”

Moisés'in Temeller Yasası tartışmasındaki oyunuyla ilgili yaptığı açıklama

Jujuy'lu kadın Pietragalla'ya verdiği yanıtta, kendi başarısının bir parçası olarak Aerolíneas Arjantins, Correo Argentino ve TV Pública'nın özelleştirilecek şirketler listesinden çıkarıldığını vurguladı. Aynı zamanda “Conicet, INTA ve INCAA gibi kuruluşları savunmasıyla” da öne çıktı.

Bu anlamda eski İnsan Hakları Bakanı'na, buna rağmen taşradan seçilmiş ve “halkının çıkarlarını” savunan “yoldaşlara saldırıyı” seçtiğinden şikayetçi oldu.

Sabah geç saatlerde Moisés konuyu açıklayan uzun bir mesaj yayınlamıştı. ÇünküGenel olarak Temeller Yasasına karşı olduğunu ifade etmesine rağmen, o zaman Olumlu oyu ile RIGI bölümüne katkıda bulundu.

Küresel projeye karşı duruşu hakkında “Bu benim jujeñ@'lere olan bağlılığımdı” dedi.

“Bloğun birliğini korumak, Aerolíneas Arjantins, Correo Argentino ve Public Media'yı özelleştirilmiş olanların arasından çıkarmayı başarmak, tasfiye etmek istedikleri kuruluşları korumak, devredilen yetkileri reddetmek, geçici reformu Kanun'dan çıkarmak yaptığımız çalışmanın kazanımlarıdır. Unión por la Patria'da yaptım” diye vurguladı.

Daha sonra “Çabalarımıza rağmen oraya ulaşamadık!” diye yakındı. Tartışmalı pozisyonunu “Sonraki tüm oylar onaylandı ve Büyük Yatırım Rejimi Faslı hariç tüm durumlarda olumsuz oy kullandım” diye tanıttı.

“Bence Jujuy'un bu terfi rejiminin yaratacağı fırsatlardan yararlanması gerekiyorDış sermayeyi çekecek, aksi takdirde Arjantin'e ulaşamayacak girişimlerin oluşmasına olanak sağlayacak. İlimiz dışarıda bırakılamaz Kalkınmayı, büyümeyi ve halkımız için gerçek istihdam yaratmayı garanti altına almak için bugün ihtiyacımız olan büyük yatırımlardan biri” diyerek gerekçesini tamamladı.

Bu doğrultuda, Büyük Yatırımları Teşvik Rejimi faslında getirilen yüzde 20'nin yerli tedarikçilere ayrılması, madencilik ve enerji gibi kalemlere sınırlama getirilmesi gibi değişikliklere dikkat çekti.

Moisés açıklamasını “Çok yoğun günler oldu, bugün ifade edilen pozisyonlara uyuyoruz, Jujuy'u ve Jujeñ@'leri savunmaya devam edeceğiz” diye sonlandırdı.