“Ülkeyi kuyunun dibinden almaya hazırız”

Genel seçimlerden sekiz gün önce, Değişim İçin Birlikte’nin başkan adayı Patricia Bullrich, Casa Rosada’ya ulaşması halinde PASO’daki rakibi Horacio Rodríguez Larreta’yı nihai Genelkurmay Başkanı olarak sundu ve “görev almaya hazır olduklarını” doğruladı. ülke kuyunun dibinden.”

“Bu değişimi gerçekleştirmeye kararlıyım çünkü bana Together for Change’in başkan adayı olma ve bu değişimi mümkün, hızlı ve etkili bir şekilde mümkün kılma fırsatı sunuldu. yönetim kapasitesi çağırdım Horacio Rodriguez Larreta Bullrich, aday arkadaşı Luis Petri’nin de katıldığı Botanik Bahçesi’nde düzenlediği ortak basın toplantısında, “Ulusun Bakanlar Kurulu Başkanı olarak bana eşlik edecek” dedi.

Bu çerçevede cumhurbaşkanı adayı şunları vurguladı: “Değişimi gerçekleştirebilecek, kendisini konsolide edecek güce sahip, gasp ve baskıya sahip olmayan tek bir siyasi güç vardır. Hükümeti elinden almaya istekli tek bir siyasi güç vardır. bıraktıkları yer. Krizin derinliğini ve Arjantin’in bugün yaşadığı kaosu biliyoruz.”

“10 Aralık itibarıyla Horacio’nun Buenos Aires şehrinin yönetiminde gösterdiği kapasiteye, onun niteliklerini de ekliyoruz ki insanlar bu değişimi gerçekte görebilsin. Bu soyut bir değişiklik değil, kitaplardaki bir değişiklik değil. Bullrich, bunu 10 Aralık’tan itibaren takımlardaki liderlik ve yönetim kapasitesiyle görebileceksiniz” diye vurguladı.

Bullrich, “Bu soyut bir değişiklik değil, kitaplardaki bir değişiklik değil” diye vurguladı. Fotoğraf: Fernando de la Orden

Rakibiyle dahili olarak birkaç kez tartıştıktan sonra Rodríguez Larreta, eski Güvenlik Bakanı’nın nihai hükümet ekibinin bir parçası olma “olasılığına” minnettardı. “Görevim Arjantin’in dönüşümüne yardımcı olmak ve birlikte çalışarak bunu başaracağımıza hiç şüphem yok” dedi.

“Uzun zamandır birlikte çalışacağımızı söylüyorduk ve burada sözümüzü, sözün değerini yerine getiriyoruz. Kendimizi adadık ve yerine getirdik. Birlikte çalışmaya devam edebilmemiz ihtimali için teşekkür ederim“dedi Buenos Aires hükümetinin başkanı.

Seçimlerden bir hafta önce ve muhalefet koalisyonu Bullrich’in ilk seçim turu şansını artırmaya çalışırken, Larreta ona güçlü bir destek gönderdi: “Sen, inanç ve cesarete sahip, aynı zamanda bunu başarabilecek güce ve yeteneğe sahip, nitelikli bir insansın. Arjantin toplumunun ihtiyaç duyduğu değişimi ortaya çıkardı.

"Görevim Arjantin'in dönüşümüne yardımcı olmak ve birlikte çalışarak bunu başarabileceğimize hiç şüphem yok."Larreta belirtti.  Fotoğraf: Fernando de la Orden Larreta, “Benim görevim Arjantin’in dönüşümüne yardımcı olmak ve birlikte çalışarak bunu başarabileceğimize hiç şüphem yok” dedi. Fotoğraf: Fernando de la Orden

Halen Buenos Aires Hükümeti Başkanı olarak görev yapan Rodríguez Larreta, 10 Aralık’ta görevinden ayrılacak ancak Bullrich’in 22 Ekim’de yapılması planlanan genel seçimleri kazanması veya nihai olarak yapılacak ikinci tur seçimleri kazanması durumunda ulusal Hükümete katılacak. 19 Kasım’da gerçekleşecek.

PRO lideri halihazırda Genelkurmay Başkanlığı görevini yürütüyordu ancak Şehirde, Mauricio Macri’nin Hükümet Başkanı olarak görev yaptığı sekiz yıl boyunca, daha sonra iki dönem boyunca onun yerini aldı.

Duyurunun neden daha erken yapılmadığı sorulduğunda Bullrich şu yanıtı verdi: “Seçimlerde zamanında olmalısınız, Toplumda güçlü güven oluşturan duyuruların ne zaman yapılacağını bilmek. Geçtiğimiz hafta toplum, her zaman olduğu gibi oylarını belirliyor ve 10 Aralık’ta göreve başlayacak olan hükümete dahil olmasıyla birlikte Değişim için Birlikte ekibinin güçlendiğini görmek doğru zaman.”

“Vatandaşlara somut bir değişim için ihtiyaç duyulan takımın bu olduğunu söylemenin zamanının geldiğine inanıyoruz. 10 oyuncu sahadaki en iyi oyuncular, böylece Arjantin değişimi hayata geçirmek için bir dakika bile kaybetmez.” , ekledi.

"Seçimlere zamanında katılmalısınız, toplumda güçlü güven yaratan duyuruları ne zaman yapacağınızı bilmelisiniz."dedi Bullrich.  Fotoğraf: Fernando de la OrdenBullrich, “Seçimlere zamanında katılmalısınız, toplumda güçlü güven yaratan duyuruları ne zaman yapacağınızı bilmelisiniz” dedi. Fotoğraf: Fernando de la Orden

Kampanyanın son sprintinde aday, bunun “bir seçim reklamından çok daha fazlası olan bir duyuru” olduğunu, çünkü “Arjantin toplumuna şunu göstermeyi” amaçladığını belirtti: Değişim İçin Birlikte ülkeyi kuyunun dibinden çıkarmaya hazırız” ile “en fazla deneyime ve yönetim kapasitesine sahip olanlar”.

Duyuru sırasında Buenos Aires vali adayı, Nestor Grindetti; Buenos Aires eyaleti ulusal milletvekili adayı, Cristian Ritondo; ekonomik referans Carlos Melconian; Senato’nun eski geçici başkanı ve dış politika ekiplerinin koordinatörü, Federico Pinedo; Bullrich’in siyasi armatörü, Damian Arabistan; eski yasa koyucu Silvana Giudici; Yolsuzlukla Mücadele Dairesi eski başkanı Laura Alonso ek olarak Hernan LombardiMauricio Macri’nin eski Medya Bakanı ve başkanlık seçiminin ana danışmanlarından biri.

Değişim İçin Birlikte'nin liderleri Botanik Bahçesi'nde hediyelerini verdi.  Fotoğraf: Fernando de la OrdenDeğişim İçin Birlikte’nin liderleri Botanik Bahçesi’nde hediyelerini verdi. Fotoğraf: Fernando de la Orden

Bullrich ikinci tura kalmayı ve Larretista oylarının başka bir alana kaçmasını engellemeyi hedefliyor

İkinci turda yer arayan eski Güvenlik Bakanı’nın duyurusu, bazı kısa devrelerin oluşmasının ardından bir kez daha başkan adayının kampanyasında yer alan Mauricio Macri’den güçlü destek aldıktan 24 saatten kısa bir süre sonra geldi. cumhurbaşkanının önseçimlerde en çok oyu alan aday Javier Milei lehine açıklamaları.

Bullrich, Birlikte Değişim için şiddetli iç rekabeti kazandıktan sonra, seçimden sonra birlik içinde görünme çabalarına rağmen eski Güvenlik Bakanı ile Buenos Aires belediye başkanı arasındaki ilişki pek iyi değildi. Aslında, PASO’dan birkaç gün sonra, her ikisi de birim fotoğrafı çekmek ve teknik ekipleri birleştirmeye başlamak için ilk toplantılarını yaptılar, ancak sonuçta bu gerçekleşmedi.

El Botánico, Juntos’un PASO sonrası ilk fotoğrafına zaten sahne olmuştu; burada Bullrich, yardımcısı Luis Petri, ön seçimlerde mağlup olan Larreta ve Morales ile birlikte muzaffer görünüyordu.

Larreta'nın kuruluş duyurusu, PASO'dan sonra ünite fotoğrafının çekildiği yer olan Botanik Bahçesi'nde yapıldı.Larreta’nın kuruluş duyurusu, PASO’dan sonra ünite fotoğrafının çekildiği yer olan Botanik Bahçesi’nde yapıldı.

Günler önce Rodríguez Larreta, LN+ ile yaptığı röportajda Bullrich’e karşı aldığı yenilginin “çok sert bir darbe” olduğunu kabul etti ve “çok heyecanlı” olduğuna dair güvence verdi.

“İlk başta üzüldüm. Bunun olacağını tahmin edemedim. İlk birkaç hafta çok zordu ama şimdi darbenin etkisinden kurtuluyorum” diye itiraf etti.

Bullrich, Buenos Aires hükümet başkanının PASO’da elde ettiği oyların diğer başkan adaylarına sızma ihtimalini göz önünde bulundurarak engellemeye çalışıyor.

Tıpkı Carlos Melconian’ın Ekonomi Bakanı olarak duyurulması gibi, Değişim İçin Birlikte adayı da kampanyanın son haftasında siyasi hacmi artırmak ve oy uçuşmasını önlemek için kutuları dolduruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir