Vatan İçin Birlik bloğu milletvekillerine bölünüyor mu?

yemin töreninden 10 gün sonra Javier Milei Cumhurbaşkanı olarak ve Ekim ayında seçilmiş milletvekillerinin göreve başlamasıyla birlikte, çağrılar ve toplantılar yalnızca yeni iktidar partisinde değil aynı zamanda yeni iktidar partisinde de tekrarlanıyor. Vatan için BirlikÖnemli bir Kirchnerci varlığa sahip olacak, ancak bu alan, iç kesimlerden Peronizmin diğer temsilcilerinin de katılacağı ve o dönemde yaşananların tekrarlanmasını önlemeye çalışan bir alan. Maximo Kirchner O kürsüye liderlik etti ve tartışma AMBA ile bağlantılı konularda yoğunlaştı.

Haberler bu perşembe günü Kongre salonlarında dolaşmaya başladı ve içeriden gelen Peronist milletvekilleriyle bir blok oluşturulmasından bahsediliyor. 8 milletvekilinden oluşan bir katancak amaç, Kongre’nin yeni yapısı 10 Aralık’ta göreve başladığında ve ana pozisyonları kimin işgal edeceği netleştiğinde daha fazla temsilci eklemek.

Alt mecliste önemli bir kariyere sahip bir siyasi operatörün, Zurna alanı entegre edecek milletvekillerinden birinin William SnopekBu yılın başında Unidad Federal’i oluşturmak için Senato’daki Frente de Todo bloğunu kıran Jujuy’a seçilen milletvekili Carlos “Camau” Espinola, Edgardo Kueider Ve María Eugenia Catalfamoayrıca şunu da ekliyorum Alejandra VigoCórdoba Senatörü ve eşi Juan Schiaretti.

Kaynağa göre Snopek bu perşembe sabahı onunla temas halindeydi. Juan Brugge2015’teki ilk deneyiminden sonra alt meclise geri dönen bir anayasacı, doğrudan Schiaretti’nin kabinesine katıldığı için kürsüyü devralmayan Juan Carlos Massei’nin yerini aldı. Açıkça söylemek gerekirse Brügge, bu yıl Cordoban valisini başkanlığa aday gösteren liste tarafından seçildi.

Konuşmanın yalnızca Hıristiyan Demokrat Parti başkanı Brügge’yi mi eklemeyi amaçladığı, yoksa tüm Córdoba bloğunun eklenmesinin mi amaçlandığı net değil. Eğer öyleyse, Snopek Schiaretti’nin alanından 6 milletvekiline sahip olabilir. Florencio Randazzo, hâlâ Milei’nin Oda’ya başkanlık etmek için onayını bekliyor. Ancak bu seçeneğin K çoğunluğunun olduğu bir ara blokta başarılı olması zor.

Belki de çıkış yolu, Senato’da olduğu gibi UP dışında uyum sağlamak ve bazı projelerde kısmen Kirchnerizm ile uyumlu oy kullanmaktır.

“İçerden gelen bu milletvekilleri grubu, Unión por la Patria’ya karşı olmak için değil, Yürütme Kurulu ile bazı oylar ve eyaletlerin istediği şeyleri müzakere etmek için siyasi güce sahip olmak için kendi hacmine sahip bir blok oluşturmak için kritik bir kitle arıyor. ihtiyaç” diye özetledi bir parlamento kaynağı.

Bu bölünmenin arkasında, yönetmelikle temsil oranlarına göre belirlenen komisyonların dağıtımı konusundaki kavganın da olduğu açıktır. Bütün bunlar, Ekim seçimlerinden sonra daha da atomize olan ve Alt Meclis’in, iç bölünmelere maruz kalabilecek, tanımlanmış iktidara sahip en az üç kutba bölünmesine neden olan bir siyasi senaryoda gerçekleşti.

“Bloğun birlik içinde kalıp kalmayacağı henüz belirlenmedi. İlk seçeneğin tek blok olacağı açık ama Bir ara blokta birleşecek şekilde birden fazla kurulabilir. Bu, gelecek hafta gelen milletvekillerinin yemin etmesiyle belirlenecek, bugün bunu onaylamak için erken,” dedi Frente de Todos’tan bir milletvekili. Zurna.

Ancak görüşmeler devam ediyor ve oluşturulacak bu yeni alanda Carlos Rovira’ya yanıt veren Frente de la Concordia de Misiones milletvekillerini de baştan çıkarmaya çalışıyorlar.

Sergio Massa’nın yenilgisinden bu yana, UP bloğunun misyonerleri zaten gerilemeye başladı ve tıpkı onun kazandığı 2015’te olduğu gibi. Mauricio Macri Cumhurbaşkanlığı döneminde eyaletin çıkarları doğrultusunda oynamaya devam etmeleri bekleniyor. Onaylandığı takdirde Kirchnerizm 104 milletvekiliyle başlayacak, yani tahmin edilenden 4 az.

Toplantıya katılan liderler, niyetin Kirchnerizm gündemine hapsolmak olmadığı konusunda ısrar ediyor. 25 temsilcili La Cámpora’nın, Máximo Kirchner’in varlığına dayalı iç tartışmada kendi ağırlığına sahip olacağını biliyorlar, ancak diğer liderler de Martin Soria Ve Carlos Castagneto İcrada kimler vardı?

Bu nedenle Milletvekilleri arasında Unión por la Patria’nın ana kılıçları arasındaki konuşmalarda, güvenin onaylanması konusunda fikir birliği var. Alman Martinez Böylece farklı sektörleri kontrol altına almayı ve tüm tekliflerde yer almayı başardığı için önümüzdeki dönemde de bloğa liderlik etmeye devam edecek.

Kirchnerizm’de veda toplantısı, gözyaşları ve endişe

10 Aralık’tan sonra blokların nasıl kalacağına ilişkin tanımları beklerken, Frente de Todos milletvekilleri bu Çarşamba günü, Milei ve Victoria Villarruel’i başkan yardımcısı ve Victoria Villarruel’i başkan yardımcısı olarak ilan eden Yasama Meclisi önünde onlara veda etmek ve teşekkür etmek için bir araya geldi. Entre Ríoslu adam gibi görev sürelerini yenilemeyenler Marcelo Casaretto ve sanjuanino José Luis Giojadiğerleri arasında.

En çok heyecanlananlardan biri de Cecilia Moreau, Meclis lideri olarak Sergio Massa’nın yerini almak zorunda kaldığından bu yana gösterdikleri “dayanıklılık” için bloğundaki milletvekillerine gözyaşları içinde teşekkür etti. Özellikle saldırılara tepki gösterdiğiniz için Fernando Iglesiastesiste birkaç kez karşılaştığı kişiyle.

Toplantıda ikinci tur sonuçlarının ve iktidar partisinin yenilgisinin yarattığı katarsis önlendi. Ancak milletvekillerinin başkanlık mücadelesine ilişkin yorumlar yapıldı ve herkes arka arkaya sıraya girdi. Cristina Kirchner yeni iktidar partisine tekabül ediyor. Her ne kadar bunun La Libertad Avanza’dan olması gerektiği konusunda da anlaşsalar da, Florencio Randazzo’nun olası bir adaylığını destekleme olasılığını bir miktar azaltıyorlar. Cristian Ritondo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir