Victoria Tolosa Paz, Cariló’daki bir restoranda kendisini ve kocasını taciz eden kadınları kınayacak

Akşam yemeği yerken olmuş olması gereken kötü içkiden sonra kocası Enrique Albistur ile birlikte Buenos Aires’in Cariló kasabasındaki bir restoranda, Victoria Tolosa Paz bunu açıkladı kendisine hakaret eden, hakaret eden kadınları kınayacak tüm sahneyi cep telefonlarıyla kaydedip sosyal ağlarda viral hale getirdiler.

Unión por la Patria milletvekili Cumartesi gecesi yaşananları şöyle tanımladı: “Arjantin’in izin veremeyeceği bir siyasi şiddet gerçeği40 yıldan az demokrasi. “Buenos Aires eyaletinin halkı tarafından oy verildi.”

“İster 1, ister 2, ister 44 olsun, o oy yüzdesinin temsiline sahibim. Bu elbette hoşgörü, siyasi, partizan muhalefet çerçevesinde olmalı. Bu bir siyasi şiddet eylemiydi çünkü Ulusal temsilci sıfatımla bana saldırdılarHayatım boyunca siyasi konumum nedeniyle” diye ekledi C5N haber kanalına verdiği röportajda.

İş adamı ve operatör kocasının uzun süredir arkadaşı olan Alberto Fernández’in eski bakanı, Peru mutfağında uzmanlaşmış Zur de Cariló restoranında masayı paylaşan bir grup insanla birlikteyken bazı genç kadınlar onu ve onu azarlamaya başladı. kocası Albistur, eski sekreter Kirchnerist Medya ve reklamcılık iş adamı.

Tolosa Paz, ailesiyle birlikte yemek yediği masaya yaklaşan genç kadınların şunları kaydetti: Ona “Peronistler, jetler, hırsızlar” diye bağırmaya başladılar.Onlar gidecekler, biz onları öldüreceğiz, gidin. “Ailece bir araya geldiğimiz gecede yemek yediğimiz restorandan ayrılmamızı istediler.”

“Büyük bir ailemiz var, Arjantin’in iç kesimlerinde yaşayan kızlarımız var, bu yazlık mekanımız. Kocamın durumunda o zamandan beri 40 yıl önceDoğduğum günden beri benim içimde” dedi.

Video

Alberto Fernández’in eski yetkilisi, eşi vekil Victoria Tolosa Paz ile yemek yiyordu

Milletvekili, huzur içinde gerçekleşen bir aile toplantısının “bir grup tarafından aniden kesintiye uğratılmasından üzüntü duydu. Reşit olmayan, muhtemelen ama temelde genç bir kız, ancak reşit olan ve gözdağı eylemlerinden sorumlu olan kişi. Kendisi aynı zamanda onun annesi, bu kaydedildi ve olan da buydu bir peçeteyle nutuk çekerek“.

Ayrıca şunu da belirtti. bir anda, sinirlilik onu en iyi şekilde ele geçirdi ve onun ailesi. “Düşündük: Bunun sonu nereye varır? Şişe darbeleriyle mi? Masamızda torunlarımız vardı. Gerçekten çok büyük bir şiddet duygusuydu ve bir türlü bırakamadık.” dedi.

“Sakin kaldık, Ama elbette Pinamar savcılığına şikayette bulunacağız. çünkü bu ülkede siyasi şiddetin geçmesine izin vermek istemiyoruz ve yapmak istediğimiz şey şu: özgürlükçülere dikkat çekmek ‘Yaşasın özgürlük, kahretsin!’ diye bağıran kişi Cumartesi gece yarısı burada, Cariló’da. Bu, izin veremeyeceğimiz bir şeydir” diyen Tolosa Paz, olayın bundan sonra izleyeceği yargı yolunu öngördü.

Ve bunun “şiddet eylemi” olduğunu vurguladı. İfadelerini her zamanki gibi teyit etme tarzıyla, “Bunu kınayacağız çünkü Arjantin buna izin vermeyeceğimizi bilmeli” diye ısrar etti.

Milletvekili son olarak parti ayrımı gözetmeksizin siyasi liderlerden aldığı dayanışma ifadelerine teşekkür etti.

Beni milletvekili, belediye başkanı ve muhalif grupların başkanları olarak adlandırdılar.. Bunu da belirtmek istiyorum çünkü demokraside siyasi şiddetin hayatımızdan uzak tutulması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Escrache’in ardından kocası Albistur, Paskalya hakkında Hükümetin “aylak darbesi” olarak adlandırdığı bir yorumu atladığı bir mesaj kaydetti. “Mart’a mı, Nisan’a mı düşer bilmiyoruz”dedi reklamcı iş adamı, sert ironisiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir