Vizzotti ayrılmadan günler önce 5.000 kamu çalışanının sözleşmesini yeniledi

Sağlık Bakanı Carla Vizzotti, görevden ayrıldıktan iki hafta sonra tartışmalı bir kararla, kamu personeli sözleşmelerinin yenilenmesi geçici tesiste çalışanlar. Alberto Fernández’in kabinesindeki diğer mevkidaşlarının, Javier Milei’nin yönetimindeki halefleriyle anlaşarak sözleşmeleri üç ay uzatmasının aksine, resmi yetkili Javier Milei’nin yönetimindeki halefleriyle anlaşarak sözleşmeleri üç ay uzattı. 2024 yılı boyunca uzatılmasını sağladı.

Sağlık Bakanlığı’nın Vizzotti imzasını taşıyan 3966/2023 sayılı kararında, “farklı Sekreterlik ve Müsteşarlıklar kapsamında farklı faaliyetlerin geliştirilmesi amacıyla” sözleşmelerin yenilenmesi öngörülüyordu.

Metinde belirtilen gerekçe ise “Sağlık Bakanlığı bünyesinde yürütülen çeşitli eylem ve projelerin sürekliliğini ve geliştirilmesini sağlayacak tedbirlerin alınması” ihtiyacıydı.

İlginç olan şu ki Vizzotti Kararı Nicolás Posse’nin teknik ekiplerine danışmadan verdiMilei’nin yönetimi sırasında Genelkurmay Başkanı’ndan sorumlu olacak ve La Libertad Avanza’nın bildirdiğine göre Salud’u yörüngesine alacak. Gelen yetkili yenilemeyi tersine çevirebilse de, daha önce sözleşmelerini imzalamış olanların durumu hukukileştirme yetkisi bulunuyor.

Aynı zamanda şunu da ima ediyor Vizzotti çözünürlüğü “gizlemeyi” seçti. (Vilma Ibarra’nın) Hukuki ve Teknik Sekreterliğine bağlı olan Arjantin Cumhuriyeti Resmi Gazetesinde yayınlanmamıştır. Doğrudan Sağlık’tan yayınlandı.

Cumhurbaşkanlığı alanından itirazsız bir kaynak, “Kararların Hukuki ve Teknik bölümlerden geçmesi gerekmiyor: her bakanlığın Hukuk İşleri’nin görüşü yeterli” dedi. Dolayısıyla ancak bu çarşamba ortaya çıktı 28 Kasım’da yayımlandı.

Erişebildiği belge Zurna özel olarak, Resmi sitede yayınlanmadı Bölgeye ait tüm kararname ve hükümleri bulabileceğiniz Sağlık Bakanlığı’nın.

Çalışanların listesi de yayınlanmadı. Vizzotti’nin düzenlediği bu devasa sözleşme yenilemeyi tasarlıyor. Metnin kararı ima ettiği ve tamamladığı ve atamaları içerdiği IF-2023-140318635-APN-DAP#MS ve IF-2023-140319797-APN-DAP#MS ekleri de sisteme yüklenmedi.

Bakanlığın işleyişine aşina, bilgili bir kaynak Clarín’e şu güvenceyi verdi: Sözleşmeli sözleşme yöntemine sahip 4.500 ile 5.000 arasında işçi var Vizzotti’nin “1 Ocak 2024 ile aynı yılın 31 Aralık tarihi arasındaki dönem için” sözleşmelerini garanti ettiği kişi.

Referans verilmeyen tanımın ötesinde, son teslim tarihi sürprizleri Vizzotti’nin belirlediği: Giden birkaç bakan, Devletin işleyişinin çökmesini önlemek için Mart 2024’e kadar üç aylık bir uzatma konusunda yeni bakanlarla anlaştı.

Vizzotti aynı zamanda kararın 3. maddesinde “Bu tedbire uymak için gerekli giderin 2024 yılı için Millet Sağlık Bakanlığına tahsis edilen belirli kalemlerden karşılanacağını” belirtti.

Zurna Konuyla ilgili olarak bizzat Bakan Vizzotti’ye ve onun iki sözcüsüne danıştı ancak bir yanıt alamadı.

vardı yetkilinin kararını onaylayan işçilerin kendileri“ATE SALUD’dan talep ettiğimiz gibi Bakan Carla Vizzoti, 214/06 ve 1109 sayılı kararname çerçevesindeki sözleşmelerin yenilenmesini imzaladı.” Onlar, bütünüyle, monotributistalar ve çalışan çalışanlardır. “hizmetlerin yeri” yöntemi kapsamında iş istikrarı olmayanlar.

Devlet sağlık sendikası Facebook sayfasında “2024 mali yılının yenilenmesinin önümüzdeki aşamayla yüzleşmek için gerekli bir adım olduğuna inanıyoruz” dedi.

Daha sonra sendika, stratejinin bir kısmına kısa bir bakış sunuyor: “Bugün, işçilerin ve işçilerin örgütlenmesinin güçlendirilmesi her zamankinden daha önemli. Pozisyonlarımızı savunmak için işçi sınıfının birliğini inşa etmek çalışma hakkı, hakların garantörü olarak Devlet ve kamu politikalarıdır”.

Ve “Ulusun kurtuluşu için Devleti savunmaya” çağırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir