“Yasaların normal işleyişini bekleyemeyecek kadar acil birçok tedbirin alınması gerekiyor”

Rodolfo Barra, Görevi görevi yürütmek olan Millet Hazinesi avukatı Devlet Savcısısavunmak için çıktı Gereklilik ve Aciliyet Kararnamesi (DNU) Javier Milei tarafından geçtiğimiz Çarşamba günü ülkenin zaten bir krizden geçmekte olduğu iddiasıyla imza atıldı. “hiperenflasyon” ve alınması gerekenler “Yasaların normal işleyişini bekleyemeyen acil tedbirler”

Barra, programda röportaj yaptı Sadece bir program daha yayınlandı Bütün haberler DNU’yu Kongre’ye göndermeden önce. Hükümetin bir ekonomik yasa paketini uygulamaya çalışmak için neden bu aracı kullanmaya karar verdiği sorulduğunda Barra şunları söyledi: “Zaten hiperenflasyondayız”

Yetkili, neden DNU yoluyla değil de DNU aracılığıyla ilerlemeye karar verildiğini gerekçe göstererek, “Başkanın yaptığı açıklama, özellikle yoksulluk sınırının altındaki düşük gelirli insanlar için ülkedeki durum hakkında çok açık” dedi. Kongre’de bunlara karşılık gelen düzenli muameleyle ilgili faturalar.

“Eğer bu gerekliliği ve aciliyeti haklı çıkarmıyorsa, Bunu haklı çıkaran ne?”diye sordu kendine retorik olarak.

Röportajın tamamı boyunca Barra, DNU kullanılmasında ısrar etti. Ekonomik durumda haklıydı Arjantin’in şu anda yaşadığı şey. Hatta gösterildi Sorulara şaşırdımHem Frente de Todos sektöründen hem de UCR ve Sivil Koalisyon’dan.

Acil bir durumda olduğumuzu haklı çıkarmaya çalışın “Basit görünen bir şey bu, bunu tartıştığımıza inanamıyorum” poz verdi. Bu bağlamda, “korkunç vahimliğe sahip bu acil durumla yüzleşmek için, yasaların normal işleyişini bekleyemeyecek pek çok acil önlemin alınması gerektiğini” değerlendirdi.

Aynı anlamda Hazine Başsavcısı şunları söyledi: Biz insanlar açlıktan ölürken meleklerin cinsiyetini tartışmak. “Bize devasa bir miras bıraktılar”

Bu arada Milei yetkilisi, eğer DNU’ya “zorunluluk ve aciliyet meselesi” nedeniyle itiraz edilirse bunun “mantıklı olmayan bir şey olacağını” savundu. bu aptalca”.

Barra ise reformları geleneksel bir yasa tasarısı yoluyla Kongre’ye göndermeyi seçmenin süreyi uzatacağını açıkladı. “DNU’ya odaklanan bir yasa tasarısı, inanıyorum ki Kongre’de bir yıldan az tedaviye dayanamaz” örnek verdi.

“Kararname iptal edilebilir. Kabul etmezsek Kongre bunu yürürlükten kaldırabilir. Bir Bizans sorununu tartıştığımızı biliyorlar, ne oluyor? “kirlenmek istiyorlar”TN ile yaptığı röportajda şunu belirtti.

Çubuk Yüksek Haber Divanı’na nasıl üye olunacağını biliyordu Menemizm sırasında. Şimdi “a”yı değerlendirdi olumlu senaryoveya”, eğer kural, ihtiyati tedbirlerin ardından, mevcut en yüksek mahkeme tarafından bir tanıma ulaşırsa. İnandığı şeye dayanarak “Amparistalar yenilecek” diye tahminde bulundu. içtihat Yargının en üst düzeyinde.

Hiçbir şey uygulamaya engel olmamalıdır. Bir tedbir olabilir, başka bir şey gösteren biri olabilir ama Arjantin’in yaşadığı budur” eleştirisini göreceli hale getirdi.

Ve şu sonuca vardı “geri dönüş yok” Milei’nin ekonomiyi kuralsızlaştırmayı planladığı süper kararname için.

Ayrıca Radikal Sivil Birliği’nin öne sürdüğü öneriye de değindi.

Rodolfo Barra, UCR’ye Milei’nin DNU’suna benzer bir yasa sunmasını söyledi

DNU’nun duyurulmasından saatler sonra yapılan bir açıklamayla, senatörün birkaç gün başkanlığını yaptığı yüzüncü yıl partisi Martin Lousteau Bu yöntemle reformlara devam edilmesi olasılığını dışlamadı, ancak bunun tasarı taslağının Meclis’e gönderilmesi yoluyla da yapılabileceğini önerdi. Aynı içeriğe sahip ‘ayna kanun’ ancak onun onaylanmasına giden yolun farklı bir muamele gerektirmesi ve hemen yürürlüğe girmesi anlamına gelmemesi farkıyla.

“Buna ihtiyaçları yok. Eğer bunun yapılması gerektiğine bu kadar inanıyorlarsa, şimdi 1 Mart’ta.” Tasarıyı kendileri sunabilirler, Yöneticinin göndermesine gerek yoktur.”Barra, aynı zamanda “DNU’yu onaylayabileceklerini” öne sürerken neredeyse muzip bir şekilde önerdi. Daha kolay”.

Martín Lousteau, DNU’dan benzer bir yasa talep etti ve Hükümet de bu yasayı sunması gerektiği yanıtını verdi. Fotoğraf Enrique García Medina

Son olarak Milei yetkilisi, kendi görüşüne göre “Hükümetin yoluna engeller koymaya yönelik umutsuz bir niyet olduğunu” analiz etti ve eğer birisi “kararnamenin belirli bir kuralından dolayı mağdur olmuş hissediyorsa, bunun açıkça onun için geçerli olduğunu” hatırlattı.veya mahkemede itiraz edebilirsiniz ve bu maddenin işçinin, meslek birliklerinin veya belirli bir kişinin haklarını etkileyip etkilemediği orada çözülecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir