Yeni bir anket Conurbano’daki Javier Milei’yi ölçtü: sekiz belediyede alarm

Patlaması Javier Milei Politikada çok hızlıydı: ilk seçime girdikten sadece iki yıl sonra başkanlığa yükseldi. Bu yükseliş, tahmin edilebileceği gibi, fiyatlara da yansıdı. anketler. Ancak çatışmacı bir üslupla ve elektrikli vaatlerle ikinci turda kazanılan zafer, bir yeni çatlak. Ve bu kutuplaşma sandıkta da hissedilmeye başlandı.

Şimdi, bir danışmanlık firması özgürlükçü ekonomisti ölçtü bir lider için en karmaşık arazide: Buenos Aires banliyöleri. Ve buna rağmen Mil numaraları genellikle iyi -hatta bazı durumlarda çok iyi-, Sekiz belediyede alarm verildi.

Bunlar, cumhurbaşkanının yalnızca üç haftadır görevde olmasına rağmen destekten çok reddedildiği, birkaçı çok kalabalık olan ilçeler. Çoğunluk Büyük Buenos Aires’in güneyine aittir ve hepsinde PJ hakimdir.

Javier Milei, La Matanza’daki kampanya turu sırasında. Fotoğraf: AFP

Bu, yeni çalışmanın çıkarmamıza izin verdiği sonuçlardan sadece bir tanesi. CB Danışmanlık Kamuoyuilçe bazında değerlendirmeleriyle öne çıkan bir firma. Bazı durumlarda odak noktası il il, bazılarında ise bunun gibi belediye belediye oluyor.

Bu ayın 14’ü ile 18’i arasında analistin yönettiği anketör Cristian Buttié Milei’nin figürünü sordu 24 Conurbano oyunu. Onlar nereliydi Bölge başına 601 ila 682 vaka. Sonuçlar +/- %3 ila %4 hata payı ile sunuldu.

Büyük Buenos Aires’teki Başkanlık sınavını ise geçtiği söylenebilir. Temel olarak, ankete katılan 24 belediyenin 16’sında olumlu bir imaj farklılığına sahip olmayı başardığı için.

Başkanın onayladığı 16

Milei’nin lehine şunu da söylemek gerekir ki bugün Conurbano’nun tamamında hiçbir politikacı yara almadan kaçmayı başaramaz. Siyasi destek tabanını oraya taşıyan Cristina Kirchner değil; ne de bu oyların yardımıyla yeniden seçilmeyi başaran Kicillof.

Bu denge içinde Milei’nin 16 ilçede olumsuzdan çok olumlu imajı vardı. Onu en iyi gördükleri yer, ki burada hiçbir sürpriz yok, Conurbano’nun kuzeyi.. Bu partilerin birçoğu PRO/hard macrismo’nun ışınıdır (öyle miydi?).

Başkan, San Isidro, Tigre, Vicente López ve San Fernando’da en üst rakamlara ulaşıyor. Dört belediyede 50 olumlu puanı aşıyor.

Ayrıca Batıda iyi gidiyor. Tablodaki sonraki dört maç: San Martín, San Miguel, Ituzaingó ve Morón. Orada onun rakamına verilen destek %48,6 ile %49,7 arasında değişiyor.

Bu sekiz belediye listeyi olumlu bir dengeyle tamamlıyor:

Esteban Echeverria: +%45,5.

Florencio Varela: +%44,8.

Başkanın başarısız olduğu 8 yer

masanın alt kısmıMilei’yi alarma geçiren şey zaten koyu kırmızı renkte gelmiyor. Başkan karşı çıktığı tüm bu maçlarda 40 olumlu puanı aşıyor ki bu da meslektaşlarına göre kabul edilebilir bir rakam.

En önemlisi La Matanza’da bile neredeyse tamamlanmamış durumda: yüzde 40 olumlu, yüzde 40,1 olumsuz. İstatistikler için teknik bağ.

Notun başında açıklandığı gibi, ortak payda Başkan figürüne en dirençli ilçelerden biri de bölgedeki konumudur. Conurbano’nun güneyinde.

Onlar orada bulunuyorlar Quilmes, Ezeiza, Lanús, Almirante Brown ve Avellaneda. Listeyi batıdan tamamlıyorlar. Karanlık Ve Arjantin Falkland Adaları.

Bu partileri birleştiren bir diğer özellik ise Peronizm onları yönetiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir